Ahmet Nesin's Blog

Ocak 18, 2012

BİZİM İKTİDARIMIZDA CİNAYETTİN BEY İYİ ÇALIŞMIŞTIR!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 4:45 am

BİZİM İKTİDARIMIZDA CİNAYETTİN BEY İYİ ÇALIŞMIŞTIR!..

Bizim hükümetimiz zamanında Hrant Dink dışında bir cinayet işlenmemiştir.

12 yaşında 13 kurşunla tesadüfen öldürülen Uğur Kaymaz’ın ailesine başsağlığı diliyoruz, hükümetimiz zamanında işlenen tek cinayettir.

Hükümet olarak 34 kişinin katlini, pardon öldürülmesini yok ya yaşamını yitirmesini araştırıyoruz ama hâlâ bir neden bulamıyoruz, neyse ki buna benzer başka olay yok.

Biz hükümet olarak 14 yaşında parçalanan Ceylan Önkol’un cesedini bir araya getirdik, bunu bizden önce yapan bir hükümet var mı, bizden öncekileri de biliriz biz. Bildiğiniz gibi zamanımızdaki tek parçalanmadır.

Necip Hablemitoğlu yediği kurşunla kalp krizi geçirmiştir, kalp krizini araştırıyoruz. Hablemitoğlu bizim zamanımızda kurşun yiyip kalp krizi geçirerek ölen tek kişidir.

Biz hükümet olarak 2010 yılında kaybettiğimiz gazeteci Evrim Alataş’ı beraat etsin diye dün ifadeye çağırdık. Bizim hükümetimiz kadar basın özgürlüğünü düşünen hükümet olmamıştır.

Kuddusi Okkır’ın ceza alacağını biliyorduk, ceza almasın diye ölmesine izin verdik, “Nasıl bilirsiniz?” denildiğinde hukuka karışmamak için sessiz kaldık. Bu bizim hükümetimizdeki tek olaydır.

Kaşif Kozinoğlu bizim dönemimizde kalp krizi geçirerek cezaevinde ölmüştür. Muhalefet bizim zamanımızda cezaevinde başka bir kalp krizi ölümü gösteremez. Gösterenin alnını karışlarım olur biter…

Hükümetimiz zamanında Van M Tipi Cezaevi’nde intihar eden 100. Yıl Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Enver Arpalı’nın intiharı dışında intihar yoktur. F tipine koysak intiharlar çoğalır, demokratlığımızdan buradan belli.

Tolga Baykal Ceylan gözaltında kaybolan tek kişidir, gerçi hâlâ aradığımızdan kaybolduğu da söylenemez. Ben de geçen gün yaptığımız büyük adliyede kayboldum. Bunları bu kadar büyük yapmamalıydık.

Güler Zere bizim zamanımızda affedildikten bikaç gün sonra kanserden ölen tek kişidir. Affetmeden önce biz kendisini yatağa zincirleyerek elimizden geldiği kadar tedavi ettirdik.

İNSAN HAKLARI DERNEĞİ FAİLİ MEÇHUL RAPORU:

2002 – 41 ölü 18 yaralı

2003 – 80 ölü 22 yaralı

2004 – 68 ölü 56 yaralı

2005 – 43 ölü 56 yaralı

2006 – 72 ölü 13 yaralı

2007 – 103 ölü 72 yaralı

2008 – 52 ölü 117 yaralı

2009 – 91 ölü 77 yaralı

2010 – 57 ölü 96 yaralı

Dahası İlhan Selçuk, Türkan Saylan, Erhan Göksel, say sayabildiğin kadar.

Bu olaylara bir bir baktığımızda Hrant Dink davasında bir kişinin müebbet hapis cezası alması sevindiricidir.

2 Yorum »

  1. güzel bir yazı düşündüklerimi yazıya aktarmışsın ahmet nesin

    Yorum tarafından Leyla Balli — Ocak 19, 2012 @ 2:00 pm

  2. Ellerinize, yüreğinize sağlık. Cinayettinler ustalık dönemindeler. Onlarca yıldır ülkeyi yönetenler hep onlardı. 1980’li yıllar da onların dönemiydi. Hükümette yarıya yakın isim belki de daha fazlası her dönem yönetimdeydiler. Değişen sadece vitrinleriydi. Şimdi geçmiş dönemi “bizim dönem değildi ” demeleri hiç inandırcı değil. Tolga Baykal Ceylan’ı zorla kaybettiler. Ardından bir sürü senaryo uydurdular. Eminim ki bu hükümet gelecekte kılık değiştiip yine gelecek. Bu dönemi de bizim dönem değildi diyecekler.

    Yorum tarafından KADRİYE CEYLAN — Ocak 31, 2012 @ 12:28 am


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: