Ahmet Nesin's Blog

Ocak 26, 2012

DEVRİMCİ KARI-KOCANIN MESAJLAŞMASI!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 6:32 am

DEVRİMCİ KARI-KOCANIN MESAJLAŞMASI!..

–          Aşkım merak etme, bu gece geç geleceğim, Uğur Mumcu anma gecesindeyim.

–          Tamam bitanem, orada olmayı çok isterdim ama ben de Odatv davasından yeni çıktım, hem çok yorgunum hem de cumaya kadar savunma hazırlamam lazım. Seni seviyorum.

–          Bitanem sabah seni uyandırmaya kıyamadım ama biliyorsun bugün çantasında çift sarılı tek yumurta bulunan 18 yaşındaki gencin duruşması var. Destek için orada olmam lazım. Seni ve kızımı çok özledim…

–          Tamam hayatım ben de birazdan çantasında 3 yumurta bulunan gencin duruşmasına gideceğim. Ona ayrıca yumurtayı Kürt bakkaldan aldığı için bölücülük davası da açılacakmış. Yemek yapamadım, erken gelirsen omlet yaparsın… Gece Aziz Nesin’i anma yemeğinde olacağım.

–          Hayatım gece ben de Deniz gezmişleri anma gecesindeydim. Bu sabah “Paralı eğitime son” pankartı açtığı için tutuklanan çocukların duruşmasında olacağım. Umarım tahliye olurlar. Seni seviyorum bitanem…

–          Canımsın, ben de “Paralı eğitime son” pankartı açtığı için tutuklanan çocukların tutuklanışını protesto etmek amacıyla pankart açan çocukların gözaltına alınmasını protesto yürüyüşündeyim.

–          Hayatım, biliyorsun KCK diye tutturdular, Kürt, Türk, Laz, Çerkez, Abhaza, Ermeni kim varsa alıyorlar. Yeter ki muhalefet olsunlar, gözaltına almaları için yetiyor. Ben bütün gün İnsan Hakları Derneği’nde olacağım, rapor hazırlayacağız…

–          Güzelim ben de Barolar Birliği’nde olacağım bütün gün. Hani geçen gün Apo’yu savunan bütün avukatları tutukladılar ya bu işi tartışacağız. Ben avukat yerine mimar, mühendis gönderelim diyorum ama ciddiye almıyorlar. Oysa imamdan bir başbakanımız nasıl oluyorsa bu sistem de olur. Evin projesini de avukatlar çizer.

–          Aşkısı, bir avukat olarak tutuklanan avukatlarla ilgili rapor hazırladım diye benim de gözaltına alınma olasılığım varmış. O yüzden bisüre buralardan uzağa gideceğim. Telefonlarımız dinlendiğinden seni bisüre aramam. Çocuklar sana emanet canım.

–          Canımcım, ben de bugün Istanbul dışına çıktım. Bırak telefonumu dinlemeyi sanırım yakın takibe başladılar. Biyerde izimi kaybettirdim ve şehir dışına çıktım. Suçsuz olarak kaçmak çok ağırıma girse de bedavadan hapse girmek istemiyorum.

–          Biriciğim bugün arkadaşım haber verdi. Oğlumuzu vicdani redci olduğu için içeri almışlar. Düşünebiliyor musun, avukatım ve oğlumun yanında olamıyorum. Seni seviyorum aşkım, geçecek bu günler.

–          Mutluluğum geçeceğine ben de inanıyorum ama nasıl geçecek bilemiyorum. Dün evi basmışlar ve kızımızı bize yardım ve yataklıktan içeri almışlar. Ne yapacağımı şaşırdım artık. Seni seviyorum bitanem…

–          Aşkım ben kadınlar koğuşundayım…

–          Anladım hayatım ben de erkekler koğuşundayım oğlumla beraber. Kızımızın yanına gönderilmesi için dilekçe verdim…

2 Yorum »

  1. 🙂

    Yorum tarafından agokselb — Ocak 26, 2012 @ 4:18 pm

  2. İroni gibi algılansada ülkenin gerçeğini yansıttığından hiç şüphe duymamaktayım. Ellerine ve düşünen beynine sağlık. Saygılarımla.
    Ahmet Nesin

    Yorum tarafından Hamdullah Güzel — Ocak 28, 2012 @ 5:39 pm


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: