Ahmet Nesin's Blog

Mart 20, 2012

ERDOĞAN SENİN KADAR ZEKİ DEĞİL Mİ BARANSU!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 9:06 am

ERDOĞAN SENİN KADAR ZEKİ DEĞİL Mİ BARANSU!..

 

Daha önceki yazılarımda da söylemiştim ya, herkes birbirinden akıllı, zeki ve en önemlisi herkes sadece kendi biliyor, başkasının bildiği çok önemli değil, kendisi bilince onun üstüne istediği gibi yazıyor ve yanlış yazma hakkını görüyor. Mehmet Baransu kendisi hakkında yazdığım yazıya bana tiwetter’dan yanıt vermiş. Sanırım Baransu 40 yıl düşünse bana yanıt verirken benimle aynı şeyi söylediğini düşünemezdi.

Baransu yanıtında “Süzme cahilsin Ahmet Aziz Nesin. Ben o dediğin okulda 6 yıl okudum. Ders programını senden daha iyi bilirim bu bir . 2: İmam Hatipten mühendis savcı herşey çıktığı için sen ve senin gibiler rahatsız oldular 28 şubatçılar İHL’leri doğradılar. Süzme cahil Ahmet Aziz Nesin. ÖYS birincileri derece yapanlar da hep İHL’den çıktılar. ÖYS’de dinle ilgili soru da yoktu cahil arkadaşım. Bu arada Ahmet Aziz Nesin süzme cahil dersen alırsın cevabını böyle. Konuşuyorsak bildiğimiz 6 yıllık çok şükür İHL geçmişimiz var.” demiş.

Hangi satırına yanıt vereceğimi şaşırdım esasında ama ilk önce yaratıcı değilsin Baransu. Ben sana “Süzme cahilsin” diye yazmıştım sen de bana aynısıyla yanıt vermişsin. En azından bari “Süzme daha cahilsin” diye yazaydın da uydurma da olsa biraz yaratıcılık yapsaydın.

Gelelim ikinci tümcene, “Ben o dediğin okulda 6 yıl okudum.” diyorsun ama bişeyi karıştırıyorsun. Sen 28 Şubat darbesi öncesi sistemi anlatıyorsun bana, 6 yıl İHL bu dönem yok, senin dönemin ortaokulla beraber olan dönem ve müfredat bugünkü gibi değil. O dönem aklımda kaldığı kadarıyla 18 ders görüyorsunuz. Bu dönem İHL 4 yıl, 6 yıl dediğin bu döneme rastlıyorsa da 2 yıl sınıfta çakmışsın demektir.

Sonraki tümcende de “Ders programını senden daha iyi bilirim bu bir” diyorsun. Baransu bunun için dahi olmaya gerek yok, Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredat bölümüne girersin ve orada okumasan bile kaç ders olduğunu, hangi dersler olduğunu öğrenirsin. İşte bu tavrın megalomani başlangıcı, bu “Senden daha iyi bilirim” dediğin şeyi herkes öğrenebilir.

Yanıtının devamında “: İmam Hatipten mühendis savcı herşey çıktığı için sen ve senin gibiler rahatsız oldular 28 şubatçılar İHL’leri doğradılar. Süzme cahil Ahmet Aziz Nesin. ÖYS birincileri derece yapanlar da hep İHL’den çıktılar.” diyorsun. Birincisi ben bu dediğine itiraz etmedim ki, zaten ben de aynı şeyi söylüyorum, bugünkü müfredata göre bu dediğin olası değil çünkü bu çocuklar Lise 2 – 3 ve 4’te normal liselilerin okuduğu dersleri aynı oranda okumuyorlar. Kazanma şansları yüzde olarak eşit olsa bile İHL’lilerin ÖYS birincisi olması diğer liselilere göre olanaksıza yakın.

Nedenlerini sana anlatmaya çalışayım Baransu: İHL’de 8 saat ders görülüyor. 8 saat ders için 4 saat ders çalışman gerekir, en azından çalışmasa da yatılılar için bu kadar etüt vardır. Benim gibi yatılı okuduysan bilirsin, okumadıysan da araştırır öğrenirsin, bunun için senden iyi bildiğimi söyleyemem. Bu 12 saatin üstüne üniversite kazanmak için 4 saat dershaneye gitmen gerekir. Dershanelerin de sınavları vardır ve okulda okumadığın konular olduğundan dershane saatlerin dışında üniversite kazanmak için ciddi 4 saat ders çalışman gerekir. Etti mi sana 20 saat Baransu. Günde 3 öğün yemek yiyeceksin Baransu, bu da 1 saatini alır. Sanırım yemek yiyince bir de boşalma sorunun olmalı, duş neyim de alırsın, yarım saat de buna koyalım, kaldı mı geriye 2,5 saat. Günde 5 vakit namazın da hazırlığı ve kılması yarım saat sürse İHL’li öğrenciye kala kala 2 saat kaldı. 3 yıl günde 2 saat uyuyarak bu dediğin sınavları hilesiz hurdasız kazanma şansı olan dahiler ve superman’ler varsa bişey diyemem ama bu dediklerim fiziksel ve psikolojik olarak olanaksızdır.

Beni rahatsız eden başka bişey, eğer bir çocuk savcı yapılmak isteniyor yada olmak istiyorsa neden çok daha kolay kazanma şansı olduğu düz liseye gitmiyor. Siz mazoşist misiniz acaba? Bir lisenin adı İmam Hatip’se sence o okul ne amaçla kurulmuş olabilir.

Yanıtının sonunda da “ÖYS’de dinle ilgili soru da yoktu cahil arkadaşım. Bu arada Ahmet Aziz Nesin süzme cahil dersen alırsın cevabını böyle. Konuşuyorsak bildiğimiz 6 yıllık çok şükür İHL geçmişimiz var.” diyorsun. Zaten Milli Eğitim Bakanlığı “Her öğrenci okuduğu lisenin mezuniyet derecesine göre istediği üniversiteye girebilir…” deseydi bu dediğin olası olurdu. Yani dinle ilgili sorular sorulsaydı çok rahat kazanırdın. Sana yazdığım yazıyı okumuş bir emekli İmam Hatip Lisesi öğretmeni Bursa Fuarı’nda yanıma geldi senin gibi beni çürütmeye. Aynısını ona da anlattım sayısal olarak ve bana “Canım biz de öğrencilerimize dersleri konusunda yumuşak davranıyorduk…” dedi.

İşte benim dediğim de bu, bir öğrenci hakkıyla İHL’den mezun olursa istediği üniversiteye giremez, üniversiteye girerse İHL’yi bitiremez. Fizik olarak, tıp olarak, beyin olarak olası değildir bu.

Yanıtının sonunda da “Bu arada Ahmet Aziz Nesin süzme cahil dersen alırsın cevabını böyle. Konuşuyorsak bildiğimiz 6 yıllık çok şükür İHL geçmişimiz var.” demişsin ya Baransu, işte bu konuda üzgünüm, seni yanıltacağım. 6 yıllık İHL döneminde sizler mezun olduktan sonra 6 ayrı dersten bitirme sınavına giriyor ve diğer normal liselilerle eşit duruma geliyordunuz. Seni bilemem ama bana inanmıyorsan AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sor, o üniversiteye girebilmek için 1 yıl normal lise okuyup mezun oldu.

Son söyleyeceğim de 28 Şubat dahil hiçbir darbeyi desteklemedim. O yüzden bugün yaşadığımız sivil darbeye de karşıyım.

 

1 Yorum »

  1. Ağzına sağlık Ahmet Nesin

    Yorum tarafından Önder narin — Mart 21, 2012 @ 8:53 pm


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: