Ahmet Nesin's Blog

Mart 23, 2012

SAK ÜSTÜNDE DAMDAĞAN KAZ BEYNİNE VURMAYI NUH GÖNÜLTAŞ!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 5:22 am

SAK ÜSTÜNDE DAMDAĞAN KAZ BEYNİNE VURMAYI NUH GÖNÜLTAŞ!..

Bu başlık yerine onlarca başlık atabilirdim esasında, Nuh Gönültaş’a 4 filin Wolsvagen’a nasıl sığacağını da sorabilirdim, “Zapara papara, zıttttt Erenköy” de diyebilirdim, Fatih Sultan Mehmet 18 yaşını bitirdikten sonra ne yapmıştır, 19 yaşına basmıştır esprisini patlatıp arkasından 4. Murat Osmanlı tahtına çıktıktan sonra ne yaptı, oturdu diye önü arkası olmayan saçmalıkları sıralayabilirdim, çünkü bu kişiler insanı gazetecilikten de soğutuyorlar.

Esasında düşünüyorum da onlar bir anlamda hem şanslı hem de şanssızlar esasında. Nuh Gönültaş yada Nagehan Alçı esas meslekleri de gazetecilik olan gazete patronları zamanında bu mesleğe girselerdi ne yaparlardı acaba? En yakın bildiğim yanında çalıştığım Haldun Simavi’den örnek versem büyük olasılıkla stajlarını tamamlamadan kovulurlardı. Nazlı Ilıcak’ın kocası gazete patronu olmasaydı aklının ucundan iki satır yazmak geçer miydi acaba?

Geçenlerde Mehmet Baransu’nun yazdıklarıyla ilgili 2 eleştiri yazısı yazmıştım ya bu kez de Bugün Gazetesi yazarı Nuh Gönültaş bana özel mesaj yazarak eleştirmiş beni. Ben her şeye karşın mesleğime saygımdan dolayı eleştirmiş diyorum, yoksa yazdığı bölümü okuduğunuzda siz de şaşıracaksınız.

Bütün eleştirilerinize katıldığımı varsayın. Ama şu son cümleniz var ya… Gerçekten bu eleştirilerinizde iyi niyetli olmadığınızı gösteriyor. Neden mi?

İmam hatip okullarının müfredatına bakıyor ve diyorsunuz ki, “Sence bu okuldan mezun olan çocuk mühendis ya da doktor olabilir mi?”

Olamaz… Haklısınız. Liseden mezun olunca doktor ya da mühendis olunmuyor. Yoksa siz imam hatipten mezun olur olmaz bu çocukların mühendis ve doktor olduğunu mu sanıyorsunuz. Mühendis ve doktor olmak için ilgili fakülteyi bitirmek gerekiyor beyefendi. Lisede okunan matematik ya da arapça dersinin bu mesleği elde etmek için gereği ise tartışılmayacak kadar değersiz.

Ne diyorsunuz haksız mıyım…” Nuh Gönültaş

Aman ha Nuh Gönültaş şakadan da olsa eleştirilerime katılma sakın, gerçekten dayanamam, bırak dayanmayı ben bunu çevreme de, okuruma da açıklayamam. Sen nereyi bitirdin bilmiyorum, Google’a bile bakmayı düşünmüyorum ama aynen senin yazdığın gibi kolay gazeteci yada yazar olunmuyor.

Çok sağol, sayende lise mezunu doktor yada mühendis olmadığını öğrendim, maksadım seni eleştirmek neyim değil, ne haddime, sadece bana yaptığın dahiyane eleştirileri daha fazla kişi okusun diye yazdım bu yazıyı. Halkımız bilgisini arttırsın o derin bilgilerinizden dolayı. Garip ama gerçek AKP genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da savunuyorsunuz ve o da memnun kalıyor bu durumdan.

Pes ettim ben sayende Nuh Gönültaş, sahi ya sormayı unuttum, “5’i 5 kuruştan 5 yumurta kaç kuruş eder?..

5 Yorum »

 1. “SAK ÜSTÜNDE DAMDAĞAN KAZ BEYNİNE VURMAYI …”

  “SAK ÜSTÜNDE DAMDAĞAN VUR KAZINA BELMEYI …” diye biliyorum.

  Yorum tarafından Cevdet — Mart 23, 2012 @ 6:41 am

 2. Hocam, cevap veriyorum 25 kuruş eder, :)))))))

  Siz çok zekisiniz, ben bu kadar geri zekalıyım.

  Siz büyüksünüz ve herşeyi bilirsiniz. Herşey sizden sorulur
  herşeyi siz bilirsiniz, herşeyin sizin dediğiniz şekli doğrudur.
  Problem bir bilinmeyenli olsa bile çözemeyiz biz.
  Sıfır yokluk, bir varlıktır.
  Biz sıfırız, siz de birsiniz.

  Yorum tarafından nuh gönültaş — Mart 23, 2012 @ 8:02 am

 3. Yarın bi gün “we don’t need no education” diye çıkacaklar. Yazıyorum buraya. (bkz. Serdar Ortaç)

  Yorum tarafından Altuğ — Mart 23, 2012 @ 8:50 am

 4. sayin hocam siz neden marjinal kisilerle (sonradan görme yazar tiplelemelrle nden) ugrasiyorsunuz??? Bu kisileri elestirdiginize göre o tiplemeleri kesin dinlyor
  ve takip ediyorsunuz .Babanizi yakmaya calisan kisiler bunlari abileriydi .simdi bunlara is vermisler görevlerini yapiyorlar.hani bir söz vardir “BIR KISYE DEGERINDEN FAZAL BIR DEGER VERIRSENIZ OKISI SIZIN DEGERINIZI YOK SAYABILIRLER.””

  Yorum tarafından ayer — Mart 24, 2012 @ 7:01 pm

 5. Sayın Ahmet Nesin,
  Bütün yazdıklarınıza aynen katılıyorum içerik olarak, katılıyorum da…
  Beni sadece Türkçe yazım kurallarının bazılarını yanlış biliyor olmanız rahatsız ediyor. Önemli ya da önemsiz..!

  Yorum tarafından Yıldırım Arıcı — Mart 25, 2012 @ 12:20 pm


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: