Ahmet Nesin's Blog

Ağustos 30, 2012

ÇOK ZAYIFMIŞSIN BE TOKTAMIŞ ATEŞ…

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 3:50 am

ÇOK ZAYIFMIŞSIN BE TOKTAMIŞ ATEŞ…

Yıllar önce Yeşilköy CNR’da bir kitap fuarı düzenlemiştik. Türkiye Yayıncılar Birliği çok uğraştı ama başarılı olamadı. Bu kitap fuarında aklımda yanlış kalmadıysa 9 değişik Atatürk yada Mustafa Kemal derneği vardı. ADD’nin öne çıktığına bakmayın, Atatürk adına kurulan dernekler sol örgütlerin sayısıyla yarışırlar neredeyse. O dönem kimi dernekler Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’un rozetlerini satıyorlardı. Nedeni çok basitti çünkü rozetlerde Türk bayrağı vardı. Kitap fuarında bunların satılması çok ağırıma gitmişti ama yapılacak bişey yoktu.

Türkiye’de Atatürk adına kurulan dernekler çok da Atatürkçüler yada Kemalistler az mı? AKP yetkilileri ve bakanların başı Recep Tayyip Erdoğan bile arasıra Atatürk’ten örnekler verip herkesi şaşırtmıyor mu? En çok söyledikleri de “Atatürk yaşasaydı bizim partiyi seçerdi…” söylemi.

Bu kadar Atatürkçü ve Kemalist dernek ve kişi var ama biri var ki hepsinden farklı. Bu kişi Bugün yazarı Toktamış Ateş, Türkiye henüz Toktamış Ateş doğduğundan bugüne değin daha değişik, daha farklı ve hatta tek başına Kemalist başka bir Atatürkçü görmedi. Hemen hemen hiçbir dernek yada kişi Toktamış Ateş kadar Atatürkçü olma şansına sahip değildir ve olamaz da.

21. yüzyılda çağın gereklerini anlamadan sadece Atatürkçü kalınca da insanın saçmalamaması olanaksız hale geliyor. Toktamış Ateş önceki günkü yazısında BDP’li milletvekillerinin PKK’lilerle buluşmasını kaleme almış. Bu yazının girişi son yıllarda okuduğum en sosyolojik, en psikolojik, en sosyal, en cinsel bilimci bir yazı. Ateş yazısının girişinde “Bizde ilginç bir propaganda vardır. Önce gelen PKK’lıların kendilerine özgü bir haremleri olduğu söylenir. Galiba bu söylem kimi Kürt kökenli genç vatandaşlarımızın iştahını kabartmak için. Zira geçenlerde fevkalade münasebetsiz bir “karşılaşma” yaşayan kimi PKK’lılarla BDP’li kimi milletvekillerinin “muhabbetleri” beni adamakıllı şaşırttı. Bir yanda, kadınsızlıktan yüzü gözü şişmiş bir PKK’lı; öbür yanda Sayın Kışanak tam “seyirlik” bir manzara idi. Dağda; bırakın kadını, çoğu kez yiyecek ekmek bulamayan bir PKK’lının, bu açlığını anlamak mümkün. Ama Sayın Kışanak’ın bu manzaraya neden gereksinim duyduğunu anlamak mümkün değil.” diye yazmış…

Toktamış Ateş, senin bu benzetmene söyleyecek çok şey var ama bunun yanıtını sana daha çok BDP’li arkadaşlar versinler, çünkü ben bu sapık açıklamana yanıt verirken terbiyemi bozmak istemiyorum, bilirsin bu konularda çok efendiyimdir, ağzımı açtığımda bir nazik, bir nazik konuşurum ki anlatamam.

Ben sana farklı bir soru soracağım Toktamış Ateş, kendi tespitim üzerinden değil bu soru, senin tespitin üzerinden bir soru soracağım, ne de olsa koskoca profesörsün, benden her konuda bilgilisin, doğal olarak hem bilgi birikimin, hem yaşın hem de titrin mitrin, hem cinsel bilgilerin benden kat be kat fazladır.

Ya Toktamış Ateş, seni 70’li yılların ortasından beri tanırım, yemişliğimiz, içmişliğimiz var, beraber oturmuşluğumuz var, seni tanıdığımdan beri yüzün gözün şişti be kardeşim. Sadece yüzün gözün mü Tokta, senin vücudunda şiş olmayan yer yoktu ki Tokta… Hay Allah, bak sen şu işe, demek bu yüzden oluyormuş, çok üzüldüm Tokta çok, farkında mısın bilmiyorum ama senin hâlâ her yanın şiş be Tokta… Esasında yüzün gözün şiş ama çok zayıfmışsın be Tokta…

6 Yorum »

 1. Cok yerinde tespitler hocam, izninizle yazinizi kendi blogumda yayinlamak istiyorum. 🙂

  Yorum tarafından Tekojin — Ağustos 30, 2012 @ 4:00 am

 2. Rezil tokta,kepaze tokta,dönüp azgın olan tokta…..

  Yorum tarafından Mahir SERTKAYA — Ağustos 30, 2012 @ 8:11 am

 3. Bu yazıyı 93 yaşındaki neneme okudum,bana”sen ne dedin” diye sordu
  “Rezil tokta,kepaze tokta,dönüp azgın olan tokta” dediğimi söyledim.
  yanıt: ” toko toko toko toko sen boka batasın toko, sen mange nogunun pışkulunu yiyesin toko. Şale brusk sere teda bıkeve toko” dedi :)))

  Yorum tarafından Mahir SERTKAYA — Ağustos 30, 2012 @ 3:01 pm

 4. diyecek smzüm yok

  Yorum tarafından ahmet altan — Eylül 19, 2012 @ 7:02 pm

 5. diyecek sözüm kalmadı

  Yorum tarafından kızlık zarı — Eylül 19, 2012 @ 7:03 pm

 6. süper başka söze gerek yok

  http://www.islamteslim.com

  Yorum tarafından Okan Baba — Ocak 16, 2013 @ 1:13 pm


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: