Ahmet Nesin's Blog

Mayıs 28, 2013

NESİN VAKFI İÇİN EMİN DA SİLVA KOŞUSU!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 5:34 am

NESİN VAKFI İÇİN EMİN DA SİLVA KOŞUSU!..

Emin da Silva diye biri, dünyaca ünlü bir maratoncu, bir koşuya başladı, 67 gün sürecek bu koşunun adı “Hayat koşusu”. Da Silva’nın koşusu 8 ülkenin çocuklarını ilgilendiriyor, bu koşudan elde edilecek yardım ve bağışlar çocuklara yönelik projelere bağış olarak verilecek. Da Silva’nın Bremen’den başladığı bu uzun koşu Çatalca Nesin Vakfı’nda bitecek. 8 ülkenin çocuklar için yapılan projelere aktarılacak olan bu yardım Türkiye’de de Nesin Vakfı çocukları için yapılan projelere aktarılacak. Ayrıntıları sevgili Süleyman Cihangiroğlu yazmış, Süleyman Nesin Vakfı’ndan yetişmiş ilk kardeşlerimizden biri, şu an Nesin Vakfı’nın başında, yönetimde de onlar var, Nesin Yayınevi’ni de onlar yürütüyor, çiftliği de… Onların düşleyemeyeceğim heyecanını paylaşmak istedim sizlerle, 10 haziran günü saat 13 – 16 arası hep beraber Nesin Vakfı’nda, “Çocuk Cenneti”nde buluşmak dileğiyle… Aşağıda sevgili Süleyman’ın mektubu…

Sevgili Dostlar,

Ünlü maratoncu Emin da Silva 67 gün sürecek “Hayat koşusu”na 6 Nisan’da Bremen’den başladı. Koşusu 10 Haziran günü Vakıf bahçemizde bitecek. Emin da Silva koşusunun amacını “8 ülkedeki çocuklara yönelik projeler için bir hayat koşusu” olarak nitelendiriyor. Onun için buna “Hayat Koşum” diyor. Koşusu boyunca 8 ülkeden geçecek olan da Silva şu sıralar Romanya üzerinden Bulgaristan’a giriş yapıyor. Kendisini organik çiftlik ayranımızla ve Aziz Nesin’in Özel tarifiyle imal ettiğimiz gül şurubumuzla karşılayacağız. Koşu boyunca toplanan yardımlar 8 ülkedeki projelere aktarılacak, bu çerçevede Türkiye’de toplanacak yardımlar da Nesin Vakfı’na aktarılacak.

Emin da Silva sorumluluğu birlikte üstlenmeye ve herkesi yardıma çağırıyor. Tüm bağışlar “Das erste Buch e.V.” derneği gönüllüleri tarafından yönetilecektir. Emin da Silva’nın Hayat Koşusuna bağış bilgileri şöyle:

Das erste Buch e.V. IBAN: DE54290501010001190032 BIC: SBREDE22XXX Sparkasse Bremen (Almanya), “Lebens-Lauf” veya www.lebens-lauf.eu adresinden internetten yapılabilir. Ayrıntılı bilgi için www.lebens-lauf.eu adresine ve ekteki bildiriye bakabilirsiniz.

10 Haziran 2013, pazartesi günü saat 13-16 dolaylarında Vakıf bahçemizde Emin da Silva’yi ayranımız, gül şurubumuzla karşılamaya bekleriz. Hepimizden sevgiler, saygılar.

Süleyman Cihangiroğlu

 www.nesinvakfi.org

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: