Ahmet Nesin's Blog

Haziran 24, 2013

SAYENDE BODRUM’A GİDEMEDİM CAHİL ERDOĞAN!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 7:20 am

SAYENDE BODRUM’A GİDEMEDİM CAHİL ERDOĞAN!..

AKP’nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Erzurum’da yaptığı konuşmada “Utanmadan alçakça bu terbiyesizler Zahide Nine’ye para teklif ediyorlar. Kendileri satılık ya Zahide Nine’yi de satılık sanıyorlar.  İşte bu kadar terbiyesizler, bunlar güya sosyalist ama milleti tahkir ederler. Bu sosyalistlerin çoğu şimdi Bodrum’dalar. Çığırtkanlık yapanlar var ya yeri geldiğinde Boğaz karşısında viskiyi yudumladıklarını çok iyi biliyoruz.” dedi.

Belediye başkanıyken de, başbakanken de zırcahil olduğunu biliyordum. Bu darbelerden kurtulamayan Türkiye’nin bir kaderi esasında, ülkeyi yıllarca darbeciler yönettiğinden başbakanın çok şey bilen yada bilen bir ekip kurup çalışmasan birisi olması gerekmiyor. Nasıl olsa darbeciler bütün yasaları koymuşlar, onlar da o yasalara göre seçilip darbe yapanların emrinde çalışıyorlar. Erdoğan’ın anti-darbeci gözükmesine bakmayın, kendi sivil darbesini yaptığından kendisinin olmayan darbeyi yok etmeye çalışıyor.

Bilhassa 12 Eylül sonrası başbakan yada yardımcılarına baktığımızda kitap okumayan, müzik yada baleyle ilgilenmeyen, kendi parasıyla ailecek tiyatroya gitmemiş bir yöneticiler ordusu var karşımızda. Turgut Özal’la başlayan bu sistem Erdoğan’la son noktasına geldi.

Recep Tayyip Erdoğan Bey,

Bu yazımı size bir sosyalist olarak yazıyorum, çünkü halka bizi, hiç tanımadığınız ve tanıyıp anlama olanağınız olmayan bizi anlatmaya çalıştınız yalan yanlış tümce ve sözcüklerle. Ben yine de görevimi yapayım, tümce cümle, sözcük de kelime anlamına gelir. Sonra size hakaret ettim diye dava neyim açmaya kalkışmayın.

Dünkü konuşmanızda bahsettiğiniz kadını tanımam, o yüzden para teklif etmem söz konusu bile değil. Para teklif etmediğime göre sizin dediğiniz gibi terbiyesiz ve satılık değilim.

Ben ve biçok arkadaşım “Güya sosyalist” değiliz. Dünyanın sosyalizmle yönetileceğine inandığımız için sosyalistiz. Doğal olarak bunu anlamak için de onlarca kitap okumadık. Sosyalizm öyle tek bir kitap okumakla öğrenilmiyor, yani biz sizin gibi avantajlı değiliz, dünya şartlarına göre, bölgeye göre, aklınıza gelebilecek biçok şeye göre değişiyor sosyalizm ve o yüzden devamlı yeni yeni kitaplar yazılıp teoriler üretiliyor ve tartışmalar yapılıyor.

Bizler Boğaz karşısında viski de içeriz, rakı da içeriz, bira da ama sadece tek bir yere bakarak yapmayız bunu, ormana karşı da içeriz, göle karşı da, sevdiğimize de, küçücük bir odamızda da. Ayrıca hergün hatta günde bikaç kez yapma zorunluluğumuz hiç yoktur, yani içmemiz bize farz değildir, içmeyen arkadaşlarımız sosyalizm düşmanı değildirler ve cezalandırılmazlar.

Gelelim Bodrum sorununa, ben gerçekten sizin bu insanlık dışı baskılarınız olmasaydı, verdiğiniz emirle –ki bu emri kendinizin verdiğinizi söyleyen sizsiniz Erzurum’da- gazları, suları, plastik kurşunları yemeseydik ben Bodrum Kitap Festivali’nde kitaplarımı imzalıyor olacaktım. Yaşamınızda kaç kitap okudunuz, okuduklarınızdan 1’i hariç kaçına inandınız bilemem ama kitap önemli bişeydir. İşte bu yaptıklarınızdan dolayı o kitap festivali ertelendi, kültürel bir olay şimdilik yok oldu.

Kitap önemli bişeydir Recep Tayyip Erdoğan Bey, onu ne kadar çok okursanız AVM açmak yerine ağaç dikmeye başlarsınız, tabii ağaç dikerken de dikkatli olmak gerekiyor, 2,5 milyar ağaç diktiğini söylerken 10 yıl içinde günde kaç ağaç diktiğinizi de hesaplamanız gerekiyor. Kitap okuyan insan kendisini sorguladığından bunun hesabını yapar ve 2,5 milyar ağacın bu sürede günde 650 bin ağaç dikmeye eşit olduğunu anlar ve ona göre atar yada konuşur.

İşte sizin yüzünüzden Bodrum’da değilim, dediğiniz gibi değil işte, ben burada anti-faşist mücadele verdim, diğer yazar ve yayıncı arkadaşlarım da ve Bodrum iptal edildi.

Anlayacağınız Erdoğan Bey, biz sosyalistler insan da satın almayız, satılık da değiliz, oğullarımızın yada kızlarımızın gemicikleri yok, babalarımız hakkında evrakta sahtekarlıktan yada dolandırıcılıktan dava açılmadı, fezleke yok. Bu aralar sadece biraz gazımız var, o da bizim şeyimizde değil, sizden kaynaklanıyor.

  

4 Yorum »

 1. Gelelim Bodrum sorununa, ben gerçekten sizin bu insanlık dışı baskılarınız olmasaydı, verdiğiniz emirle –ki bu emri kendinizin verdiğinizi söyleyen sizsiniz Erzurum’da- gazları, suları, plastik kurşunları yemeseydik ben Bodrum Kitap Festivali’nde kitaplarımı imzalıyor olacaktım.Yaşamınızda kaç kitap okudunuz, okuduklarınızdan 1’i hariç kaçına inandınız bilemem ama kitap önemli bişeydir. İşte bu yaptıklarınızdan dolayı o kitap festivali ertelendi, kültürel bir olay şimdilik yok oldu. Kitap önemli bişeydir Recep Tayyip Erdoğan Bey, onu ne kadar çok okursanız AVM açmak yerine ağaç dikmeye başlarsınız, tabii ağaç dikerken de dikkatli olmak gerekiyor, 2,5 milyar ağaç diktiğini söylerken 10 yıl içinde günde kaç ağaç diktiğinizi de hesaplamanız gerekiyor. Kitap okuyan insan kendisini sorguladığından bunun hesabını yapar ve 2,5 milyar ağacın bu sürede günde 650 bin ağaç dikmeye eşit olduğunu anlar ve ona göre atar yada konuşur.

  Yorum tarafından Pearlie Valenzuela — Haziran 28, 2013 @ 4:10 pm

 2. Gelelim Bodrum sorununa, ben gerçekten sizin bu insanlık dışı baskılarınız olmasaydı, verdiğiniz emirle –ki bu emri kendinizin verdiğinizi söyleyen sizsiniz Erzurum’da- gazları, suları, plastik kurşunları yemeseydik ben Bodrum Kitap Festivali’nde kitaplarımı imzalıyor olacaktım.Yaşamınızda kaç kitap okudunuz, okuduklarınızdan 1’i hariç kaçına inandınız bilemem ama kitap önemli bişeydir. İşte bu yaptıklarınızdan dolayı o kitap festivali ertelendi, kültürel bir olay şimdilik yok oldu. Kitap önemli bişeydir Recep Tayyip Erdoğan Bey, onu ne kadar çok okursanız AVM açmak yerine ağaç dikmeye başlarsınız, tabii ağaç dikerken de dikkatli olmak gerekiyor, 2,5 milyar ağaç diktiğini söylerken 10 yıl içinde günde kaç ağaç diktiğinizi de hesaplamanız gerekiyor. Kitap okuyan insan kendisini sorguladığından bunun hesabını yapar ve 2,5 milyar ağacın bu sürede günde 650 bin ağaç dikmeye eşit olduğunu anlar ve ona göre atar yada konuşur.

  Yorum tarafından Brooks Tyler — Temmuz 5, 2013 @ 10:34 am

 3. 10 Yıl=3650 gün. 2,5 Milyar ağaç 3650 güne bölündüğünde günde 684931 ağaca tekabül eder. Yani 650 bin değil, 684 bin 931 ağaç olur.Hesabı doğru yapmak gerekir. Eğer 34931 ağaç 3650 günle çarpıldığında da, 127.498.150 ağaç eksik bırakılmış olur.

  Yorum tarafından Ali — Temmuz 10, 2013 @ 7:10 pm

 4. […] SAYENDE BODRUM’A GİDEMEDİM CAHİL ERDOĞAN!.. […]

  Pingback tarafından İŞE NUÇE VE ROJ TV’Yİ AÇMAKLA BAŞLASANA ERDOĞAN!.. | PARASTIN NEWS PORTAL — Temmuz 13, 2013 @ 10:13 am


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: