Ahmet Nesin's Blog

Ağustos 4, 2013

KIZ – ERKEK, DİN VE İNSAN VE SAPIK BİNALİ YILDIRIM!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 7:52 am

KIZ – ERKEK, DİN VE İNSAN VE SAPIK BİNALİ YILDIRIM!..

Mehveş Evin Milliyet Gazetesi’ndeki yazısında bugün çok güzel tanımlamış yaşadıklarımızı. Yazının girişinde “Bazen öyle saçma sapan şeyler söyleniyor ki “Ciddiye almaya bile değmez” deyip hiç takılmıyorum. Memleketin ileri gelenleri, Zaytung haberi kıvamında demeçler verdikçe kah sinirim bozuluyor, kah eğleniyorum. Hayır bir şey değil, yakında Zaytung’un haberleri mizahlaştırmasına falan gerek kalmayacak. Olduğu gibi demeci alıp koysun, zaten kara mizah!” diye yazmış.

Bunu okuduğumda uzun uzun düşündüm ve olaylara daha karamsar bakmaya başladım. Çünkü biz memleketin ileri gelenlerinin söylediklerini kara mizah diye algılıyoruz ama onlar bunu gülmece adına yapmıyorlar, inandıkları için söylüyorlar.

Bundan bisüre önce de Bakan Binali Yıldırım Boğaziçi Üniversitesi’ne ya da İTÜ’ye girecektim. Önce Boğaziçi Üniversitesi’ni ziyaret ettim. Bir baktım farklı bir dünya. Değişik binalar, surlarla çevrilmiş alan. Sonra bahçesinde gençler kızlı, erkekli oturuyor. Ben çok şaşırdım. ‘Burada yoldan çıkarım’ dedim. Ondan sonra teknik üniversiteyi seçtim.” demişti.

Binali Yıldırım esasında bu demecinde kendi sapıklığını anlatıyor. Binali Yıldırım İTÜ yerine Boğaziçi’ne gitseydi nasıl yoldan çıkardı, gerçekten hiç düşündünüz mü bunu? Sadece Binali Yıldırım gibi düşünenlere de sormak gerek, bu tartışmanın içine esasında türban yada kadınların kapanması da giriyor.

Ne yapabilirdi Binali Yıldırım, bahçedeki genç kızlardan birisiyle sevgili olabilirdi, daha sonra yaşlarının getirdiği acemilik yada başka gerekçelerden dolayı ayrılır başka bir sevgili olurdu. Sevgili bulsa ne olurdu, en fazla cinsel ilişkiye girebilirdi. Bunların hiçbiri baştan çıkma değil, hepsi medeni insanların yaşayabileceği şeyler.

Peki Binali Yıldırım nasıl baştan çıkardı, bana göre oradaki kızlardan birine tacizde bulunsaydı yada tecavüze yeltenseydi baştan çıkmış olurdu. Baştan çıkma başka nasıl olur, sevgilisiyle insan beraber olduğunda da baştan çıkabilir esasında ama bunun için tecavüze yada tacize gerek yoktur ki, sonuçta sevişirsin, en kötü olasılık –yada kötü de değil- iki tarafın izin verdiği ölçüde ilişkiye girersin.

Ama baştan çıkma sana korkutucu geliyorsa tehlike burada başlıyor demektir. İşte o zaman kadının kapanması gerektiğini düşünür ve inanırsın, çünkü açık kadın seni tahrik etmeye başlar, ona normal insan sınırları dışında bakmaya başlarsın, o artık senin için kadın olmaktan çıkar, mal olmaya başlar. Zaten yıllardır bu yüzden türban serbestisine karşı çıktım, kadınları normal insan olarak gördüğümden onların giyimleri beni tahrik etmedi, beni tecavüzcü konumuna düşürmedi. Kapanma olayında hem kadının hem de erkeğin aşağılandığını düşündüm hep. Hele erkek egemen toplumun getirdiği yasağı kadınların özgürlüğü diye algılayanlara hep şaşkın şaşkın baktım.

Bu demeçler ilk kez verilmiyor, son olayımız merdiven oldu, kızlı erkekli merdivenler sorun oldu o hasta kafalarda. Oysa bunun öncesi de var, çalışan kadınlara hakaret edildi, hamile kadınlara hakaret edildi, bu ülkede, Mersin’de bir lisede kızlarla erkeklerin 51 santimden fazla yaklaşması yasaklandı, bu yüzyılda Hayrünisa Gül’ün elini sıkmayan gazeteci var, Yeni Akit Gazetesi yazarı Serdar Arseven’in karşısında kadının eli havada kalmıştı, aynı anda Serdar Arseven’in eşi de Abdullah Gül’ün elini sıkmamışlardı. Gözünüzün önüne getirsenize olayı, Cumhurbaşkanı ve eşinin elleri havada, karşı taraf uzatmıyor, başıyla selamlayıp ellerini kalplerinin üstüne götürüyor. Böylece karı koca dini vecibelerini yerine getirerek tahrik olmadan salona giriyorlar. Oysa o salonda içki vardı, olmamaları gerekirdi ama varsın olsun, o gözükmeyecekti, şov diğer taraftaydı ve onlar da yaptılar.

İşte burada iyi irdelemek gerekiyor, sorun insanda mı yoksa inandıkları dinde mi. Çok eşliliği savunan bir din, açık kadından rahatsız oluyor. İşte olay bu noktada kara mizah olmaktan çıkıyor, bu insanlar bizi olmasa da bu ülkeyi yönetiyorlar. Esas ağırıma giden arasıra da demokrat olduklarını söylemeleri. Karşı cinsten rahatsız olan biri demokrat olamaz, bu böyle biline…

1 Yorum »

  1. Altan Tan’a da birgün elestiri yazisi yazabilecek misin?

    Yorum tarafından ali — Ağustos 13, 2013 @ 11:33 am


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: