Ahmet Nesin's Blog

Eylül 20, 2013

GÜLEN’DEN KORKMASAN ABD’Yİ Bİ KALEMDE SİLERSİN ERDOĞAN II!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 6:00 am

GÜLEN’DEN KORKMASAN ABD’Yİ Bİ KALEMDE SİLERSİN ERDOĞAN II!..

Önceki yazımı okuyanların bir kısmı AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı demokrat gösterdiğimi söylemeye başladılar. Benim Erdoğan’ı demkrat olarak açıklamam için kafama ya bir saksı düşmeli yada biber gazı kapsülü isabet etmeli, onun dışında Türkiye’deki açık faşizmi en açık uygulayan başbakandır kendisi, bunu hep yazdım ve yazacağım. Esasında bana bu uyarıyı yapmakla iyi de ettiler, bana onlara iyi bir örnek verme olanağı sundular. Eğer benim gibi yazı yazmıyorsanız size gerekmeyen bütün gazete yazarlarını okumanıza gerek yok. Onları okusanız Fethullah Gülen’le Recep Tayyip Erdoğan arasındaki farkı çok iyi görebilirsiniz.

Oysa bu yazarları okumanıza gerek yok, çok daha net görebileceğiniz bir canlı yayın var, CNN Türk kanalında Nazlı Ilıcak ile Nagehan Alçı’nın katıldığı programı izlediğinizde Gülen-Erdoğan kavgasını çok net görebilirsiniz. Hangisi demokrat derseniz, ikisinin de demokrasinin yanından geçmişliği yok, aralarındaki tartışmalarda Nazlı Ilıcak daha demokrat gözükmeye çalışarak aynı Bülent Arınç’ın taktiğini kullanıp konuşuyor, Alçı da hükümetin her yaptığını savunup zor durumda kalıyor. Oysa Ilıcak’ın arasıra karşı çıktığı şeyler savunduğu Gülen’in yaptırdıkları. 2 program izlemenizi öneririm, Nazlı Ilıcak aynı Gülen gibi yumuşak ve deneyimli konuşup demokrat gözükmeye çalışıyor, Alçı da dün gece “Olimpiyatları almamıza karşı çıkan vatan hainidir…” diyerek aynı Erdoğan gibi deneyimsiz ve saldırgan konuşarak renklerini belli ediyorlar.

Seçimlere kaç gün kaldı ama tartışılan sadece Istanbul ve Mustafa Sarıgül. CHP onu aday göstermeye karar vermiş, Sarıgül Istanbul’u almaya dünden razı ama hâlâ olay netleşmiyor. Tek yapılması gereken Sarıgül’ün CHP’ye üye olması ve adaylığının açıklanması. “Neden olmuyor?” diye basında hiçbir yazı okuyan var mı, ben okumadım, varsa da kaçırdım.

Bu adaylıkta bir Fethullah Gülen-CHP pazarlığı var. Mustafa Sarıgül’ün CHP’ye geçip aday olması en kolay kısım, peki kendisi seçilir de bütün belediye meclisi üyeleri, başkan yardımcıları CHP’li ve hatta CHP’nin sol kanadı olursa ne olur. O zaman Sarıgül ortada dımdızlak kalır, doğal olarak da Gülen de dımdızlak kalır. Sarıgül’ün kimi ilçe belediye başkanlarının da arkadaşları tarafından seçilmesinde diretmesi bundan dolayı.

DSP genel başkanı Bülent Ecevit’in kazandığı seçimleri anımsayın, DSP o seçimlerde yüzde 23’e yakın oy almıştı, almıştı da bana seçilen milletvekilleri arasında 10 demokrat kişi gösterebilir misiniz? Seçimlerden sonra Ecevit Fethullah Gülen’i ne kadar sevdiğini açıklamadı mı? En yanındaki kişi, adını anımsamadığım, anımsamak için google’a bakma gereği bile duymadığım Özkan soyadlı kişi Gülen ekibinden değil miydi?

O seçim Fethullah Gülen’den Necmettin Erbakan’a bir dersti ve ne kendisi ne de partisi sonra bir daha belini doğrultamadı. Yüzde 2’yi geçemiyor. Ecevit de aynı sonucu yaşadı, iktidardan sonraki seçimlerde yüzde 2’ye bile ulaşamadı.

Önümüzdeki seçimlerden sonra AKP 2 yoldan birini seçecek, ya Fethullah Gülen ekibini dışlayıp ANAP gibi eriyen bir parti haline gelecek yada partiyi ele geçirip tarikattan parti olamayacağını anlayıp eriyen bir partiyle bisüre devam edecek. Anlayacağınız AKP bu seçimle birlikte devamlı bir eriyişe geçecek.

İşte Türkiye’de politika böyle yapılıyor, Istanbul belediyesini CHP kazanırsa demokrasi sananların ülkesi burası, yerine gelen kişinin ne kadar demokrat olduğu, onu seçtirenlerin kim olduğu çok önemli değil. Yıllardır CHP’nin sosyal demokrat bir parti olmadığını yazmamızın nedeni de bu zaten.

Belediye seçimleriyle ilgili daha çok yazı yazacağım için bu 2 günlük yazıyı uzatmak istemiyorum. Bu seçimlerde çok sürpriz olacak, içinde yer aldığım HDK (Halkların Demokratik Kongresi) seçimlere büyük olasılıkla HDP olarak katılacak ve belediye başkanlığı sayısını arttıracak. Sadece Kürdistan’da değil, batıda da kazanacağı başkanlıklar ve belediye meclisi üyeliği olacak. Hele bir de milletvekili Sırrı Süreyya Önder Beyoğlu belediye başkanı adayı olursa, bence sorma keyfimizi…

Bu seçimlerde en önemli sloganımız iktidar yolunda “Bu daha başlangıç…” olabilir..

2 Yorum »

  1. necip fazıl birdaha gelmez böyle insanlar

    Yorum tarafından kurye — Eylül 28, 2013 @ 9:22 am

  2. Reblogged this on Ender Yavuz.

    Yorum tarafından Ender Yavuz — Ekim 5, 2013 @ 9:00 pm


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: