Ahmet Nesin's Blog

Eylül 21, 2013

İŞİN ÇAYI ÇIKTI ERDOĞAN!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 5:07 am

İŞİN ÇAYI ÇIKTI ERDOĞAN!..

O çocuklar Istanbul’a Çayeli’nden gelmişlerdi, aileleri okumaları için ellerinden geleni yapıyorlardı, bilhassa babaları onları siyasi olaylara girmemeleri konusunda elinden geldiğince ÇAY’dırmıştı. 12 kızlı erkekli çocuk siyasetten ÇAY’dırıldıkları için bir araya gelip işe çözüm aramaya giriştiler. İlk olarak aynı bölgede oturmaya karar verdiler, hepsi ayrı ayrı fakülteleri kazansa da Istanbul Çaycuma’da oturmaya karar verdiler.

Okullar açıldı, siyasetten ÇAY’dırıldıklarından dersler dışında sıkılmaya başladılar ve bir dernek kurmaya karar verdiler. 7 asil ve 5 yedekle “ÇAYELİ’NDEN ÖTEYE GELEN, ÇAYCUMA’DA İKAMET EDEN ÇAYDA ÇIRA SEVENLER DERNEĞİ”ni kurdular.

Hepsi çay içiyordu, örgüt görüntüsü vermemek için Beşiktaş’ta, bir kahvede bir araya geldiler. Derneğin tüzüğünü yazacaklardı, hepi bu konuda derin bilgi sahibiydi.

Öyle bir tüzük yapmalıydılar ki ilk 3 maddesi olan:

1-      Derneğimiz içilen, oturulan ve girilen çay olarak bölünmez bir bütündür. Oturulan ve girilen çayların durumu içilen çaya göre ayarlanacaktır.

2-      Derneğin milli marşı Çaykovski’nin “ÇAYKORKİ” adlı parçasıdır ve değiştirilemez.

3-      Derneğin milli marşı “Eşşeği saldım ÇAY’ıra, Hoplaya karnın doyura, Siyasetten ÇAY’mayanın da, Anasını avradını…” asla ve asla değiştirilememeliydi.

 

12 genç arkadaş Beşiktaş’ta buluştular ve tartışmaya başlamadan öce çaylarını ısmarladılar. Aralarında asimile olan 5 kişi İngiliz çayı, anason çayı, 5 çayı, papatya çayı ve böğğğğğürtlen çayı istediklerinden dolayı otomatikman yedek üye yapıldılar.

Kaçak çay içen arkadaşlarını başkan seçtiler, kıtlama içen ise genel sekreter oldu. İlk tartıştıkları konu ve aldıkları karar cumhuriyetle beraber kurulan “PAŞA ÇAYI İÇENLER DERNEĞİ”nden uzak durmak oldu.

ÇAY aslında dilimize çinçeden girmişti, Çincesi TSAİ (Attım ha), İngilizcesi TEA, Fransızcası Thé, Rusçası Çai, Arapçası Şai, İspanyolcası Te, Almancası Tee, Hintçesi Çay, Japoncası Cha olup dış mihraklı bir içecektir. Hatta son zamanlarda, kimi meyhanelerde ara sıcak olarak bile verildiği görülmüştür.

Dernek arkadaşları bu bilgileri tartıştıktan sonra “Çaydan dönenin kaşığı kırılsın…” diyerek metal çay kaşıklarını gizlemişlerdir. İşte bu durum Türk polisinin gözünden kaçmaz ve hemen baskın yaparak “ÇAYELİ’NDEN ÖTEYE GELEN, ÇAYCUMA’DA İKAMET EDEN ÇAYDA ÇIRA SEVENLER DERNEĞİ” üyelerini gözaltına almıştır.

Polisten yapılan açıklamaya göre örgüt üyelerinin bardaklarında 2 adet kaleşnikof, 3 adet ÇAYATOF kokteyl, 3 adet kaçak 14’lü, 1 adet ÇAYDEİLBERG marka teksir-tir makinesi yakalanmıştır. Gençlerin parmakları çaylı ve şekerli olduğundan parmak izleri alınamadan savcılığa çıkartılmış, savcılık yakalanan örgüt elemanlarının çaylarının çoğunun bitmiş ve silahların ıslanmış olduğundan bırakılmalarına karar vermiştir.

Ben bunları yazarken Ankara’dan bir arkadaşım aradı. Istanbul’da olmadığıma hayıflandı, kızı gözaltına alınmıştı. Hemen avukat arkadaşımı aramaya karar verdim, ilk kez içimden Istanbul dışında, Antalya Kitap Fuarı’nda olmama kızdım ve neden gözaltına alındığını sordum.

Cevap:

Çay…

Avukatımı arayamadım, gülmekten karnıma ağrı girdi, ben gülmeye devam ederken çocuklar serbest bırakıldı. Devrim adına çaydan dolayı gözaltına alınan güzel gençlere bişey yapamadım. Gençlere bir tavsiyem olabilir ancak, şu an serbest bırakılmanın sarhoşluğunu yaşıyorsunuz ama yarın GBT’den Örgütle aranızdaki ÇAY bardağını, pardon bağını sildirmezseniz, belki mezun bile olamazsınız. Demedi demeyin çaykolizm destekçisi, çaykolist ve çaykolikler sizi…

 

 

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: