Ahmet Nesin's Blog

Ekim 12, 2013

İTHAL KAVRAM İSTEMİYORSAN İSLAMİYETİ BIRAK ERDOĞAN!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 4:47 am

İTHAL KAVRAM İSTEMİYORSAN İSLAMİYETİ BIRAK ERDOĞAN!..

İthal kavramlar, dış mihraklar, Moskova’ya git” gibi söylemleri neredeyse doğduğumdan beri duyuyorum. Aziz Nesin bikeresinde “Moskova’ya git” diye bağıranlara, “Ben çok gittim, biraz da siz gidin…” demiş. En sonunda dayanamadı, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu konuya değindi ve dünkü konuşmasında “Sorunlarımıza yurtdışından ithal kavramlar üretmek zorunda değiliz. Çözümleri de ithal kavram ve formüllerle üretmek zorunda değiliz. Bizler binlerce yıllık devlet geleneği olan medeniyetler inşa etmiş bir milletiz. Takipçi değil vagon değil öncü olmak lokomotif olmak zorundayız.  Takip edenler hep arkada kalırlar.” diye buyurmuş.

Bu yaklaşımın katılıyorum Erdoğan’ın, eğer kendisini Türk olarak addediyorsa –ki öyle olduğunu söylüyor- bize geldiğinde ithal kavram olan İslamiyeti bıraksın.  Sonuçta İslamiyet bizim için bir “İthal kavram”, Araplardan gelme, hatta gelme de değil, zorla getirilme… Erdoğan konuşmasının devamında “Kız çocuklarımızın ya da hanım kardeşlerimizin sorunlarını çözerken bu alanda dünyayı takip ettiğimiz kadar kendi tarih ve medeniyetimizi de ölçü alacak ecdadımızın izinden gideceğiz. Sorunlarımızı dışarıdan gelip birileri çözmeyecek. Kendi sorunlarımızı kendimiz çözeceğiz. 14 asır önce kız çocuklarının diri diri toprağa gömülmesi nasıl bir cahiliye dönemi alışkanlığı ise 10 yıllar boyunca kız çocuklarını kılık kıyafetten dolayı dışlamak üniversite kapıların da geri çevirmek de öyle bir cahiliye alışkanlığıydı ve bu alışkanlık artık son bulmuştur. Baktım dün bir grup çıkmış bir şeyler söyleyip duruyor. Böyle bir şey olamaz diyor. Ya siz kimsiniz ya.” diyor.

Haklısın haklı olmasına da, sanırım biraz eksiğin var. Belki cahiliye dönemi alışkanlığıdır ama Türkler 14 asırdır yaşamıyor ki bu dünyada. Çok daha eskilerden beri bu dünyada yer alıyorlar, ne zaman ki Araplardan İslamiyeti zorla almışlar, yani “İthal kavram” yakasına yapışmış, bu gibi şeyler yaşanmaya başlamış.

Senin dediğini yapalım, Türkler özüne dönsün, İslamiyetten önceki Şaman dinine dönsünler, ben rakıya tapayım, sen başka bişeye, ben rakının yanında mecburen hıyar seveyim, sen tuzu. Ne bileyim, senin dediğini yapmak istiyorum ilk kez, ecdadımın içinden gelen biri olarak ve hem de tam Türk olarak, ecdadımın izinden gitmek istiyorum.

Esasında senin işin daha da zor Erdoğan, ben köken olarak tam türküm de, senin ecdadında Gürcülük var, sen de ecdadın Gürcüleri takip et, refikan Emine Hanım köken olarak Arap ecdatlarını takip etsin, bak o zaman nasıl güllük gülistanlık yaşıyoruz.

Mesela, örneğin timsali, eğer bilmiyorsan gürcüce de öğren, ecdadının dilini öğrenirsen belki Kürtçenin önemini daha iyi anlarsın.

Sen sen ol, ecdadından vazcayma Erdoğan, “İthal kavramlar”la uğraşma. Bu aşamayı zorlanmadan atlatırsan zaten insanoğlunun dilsiz ve dinsiz doğduğunu anlar, bugün söylediklerimizin yada konuştuklarımızın üzerimize başkaları tarafından yapıştırıldığını da anlarsın. Bak o zaman ne kadar rahatlayacaksın, Gürcü kökenli bir Karadenizli Türk olarak, Araplardan zorla alınan bir dinin gereklerini tartışmanın ne kadar yersiz olduğunu göreceksin. Hani konuşmanın devamında bu ülkenin sadece erkeklerin olmadığını söylüyorsun ya, sonuna kadar haklısın, kadınlarla eşitiz, o zaman “İthal kavramlar”ın dediği gibi çok eşlilik de olmayacak erkekler için, eşit olacağız Erdoğan, eşit…     

 

 

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: