Ahmet Nesin's Blog

Kasım 5, 2013

HAZIR MECLİS TÜRBANLA ÖZGÜRLEŞMİŞKEN ATEİST HAKLARINI DA VERSE YA!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 4:25 am

HAZIR MECLİS TÜRBANLA ÖZGÜRLEŞMİŞKEN ATEİST HAKLARINI DA VERSE YA!..

Türkiye’de herşey yolunda gitmeye başladı, cumhuriyet kurulduğundan beri demokrasi bekleniyordu, insanlar yıllarca hapis yattı, işkence gördü, sürüldü, sürgün edildi, asıldı kurşunlandı ve bunların neticesinde gelmeyen demokrasi, 4 milletvekilinin türbanla meclise girmesiyle demokrasi geldi.

Erkek egemen topluluğunun kapattığı kadın, erkek egemenliğini kabul edip kapanınca, kendi özgürlüğüne kavuşmuş oldu. Benim dönemimde cebir okuduğumuzdan ben modern matematikten bişey anlamıyorum, o yüzden cebir işlemlerine göre çeşitli denklemler kuruyorum ve işin içinden çıkamıyorum. İşin içinde bir cebir olduğu kesin de bu bizim neslin okuduğu matematiksel bir cebir değil, düpedüz kadını cebretmek.

Erkek- Kadın kapanacaksın.

Kadın- Ben ne bilirim erkek, emrin olur.

Erkek- Bazıları senin kapanmana karşı kadın.

Kadın- Olur mu erkek, ben kapanma özgürlüğümü istiyorum.

Yıllardır yaşadığımız olayı 4 satırla anlatabildim mi bilemem ama bana göre tartışılan bu. Anlayacağınız erkek erkeğe kadının nasıl olacağını önce kurala bağlamışız, sonra da tartışıyoruz. O yüzden dincisi, liberali, sosyal demokratı, sosyalisti bu konuda “Örtünmek kadının kendi iradesidir…” dediklerinde acı bir gülümseme düşüyor yüzüme.

Madem bununla Türkiye yıllardır özlediği demokrasiyi yaşamaya başladı, o zaman benim hakkımı da vermek zorunda. Hele bu hükümet iyice vermek zorunda, çünkü bu konuda o da rahatsız.

Bilenler bilir, ben yıllar önce Ceviz Kabuğu programında ateist olduğumu açıkladım. Bu güne değin de düşüncemde değişen bişey yok, hâlâ ateistim. Ateist olduğuma ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğuma göre benim de bitakım haklarım olmalı ve bunlar yerine getirilmeli.

Diyelim ki öldüm, ben cenazemin camiden kalkmasını istemiyorum. Bu çok dürüst bişey, inanmadığım biyerden neden naaşım kaldırılsın ki. Bu sadece kendime değil, inananlara da saygısızlık değil mi? Camiden kaldırılmasını istemediğim gibi Müslüman mezarlığına da gömülmek istemiyorum. Neden dinine gerçekten inanan bir imam benim gibi bir ateistin cenaze namazını kıldırsın ki yada vaiz benim hakkımda vaaz versin. Ben ona göre iyi biri değilken –ki bunu kızgınlıkla yazmıyorum, onun inancına göre iyi biri olmamam gerekiyor elbette- benim için “Nasıl biliniz merhumu?” diye soru sorsun ki? Yasalardan dolayı ölmüş halimle neden o insanları zor durumda bırakayım.

Bunu iki çözümü var aslında, ya ateist mezarlığı yapılsın yada Avrupa’da olduğu gibi yakılalım, kül olalım ve isteyen saklasın, isteyen üfürsün küllerimizi.

Bu öneriyi birileri meclise taşısa, bu hükümetin hemen kabullenmesi gerekiyor. Madem demokrasi geldi ülkemize, herkes kapanıp tam demokrat olmadan, sürüklenerek, kazıklanarak öldürülmeden bu yasayı çıkartın da, ben de sizin ne kadar demokrat olduğunuzu görüp rahat rahat öleyim be kardeşim. Ama hemen öleceğimi de sanmayın, daha çok beklersiniz…

2 Yorum »

  1. 🙂 Doğru söze ne denir?

    Yorum tarafından Murat Ödünç — Kasım 6, 2013 @ 4:17 pm

  2. Sağlıklı uzun yıllar dilerim.Sen ölme tayyip,kılıçdaroğlu ve evanesi gebersin.

    Yorum tarafından mahir sertkaya — Kasım 22, 2013 @ 10:42 pm


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: