Ahmet Nesin's Blog

Aralık 21, 2013

06 AKP Bİ KAÇ TRİLYON, SAĞA ÇEK…

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 6:12 am

06 AKP Bİ KAÇ TRİLYON, SAĞA ÇEK…

Bir babanın oğlunun gözaltına alındığını basından duyması reva mıdır?” diye sormuşlar yetkili ağabeyler ve ablalar…

Bir annenin “Çocuğunun polis tarafından felç edildiğini, bir gözünün kör edildiğini, tekmelerle yoğun bakıma gönderildiğini, emniyetin 5. Katından atlayarak intihar ettirildiğini, kafasına gelen gaz bombası mermisinden öldürüldüğünü, kafasına gelen gaz bombası mermisinden dolayı bitkisel hayata girdirildiğini, polisin tekmesiyle karnındaki çocuğu kaybettiğini, terörist diye sınırda bombayla öldürüldüğünü” gazete yada televizyondan öğrenmesi revaymış gibi utanmadan bu soruyu soruyorlar.

Bu soruyu sorarken “utanmadan” dediğime bakmayın, dil alışkanlığı, oğlunun gözaltına alındığına şaşırmıyor, çünkü onu neredeyse bekliyor. 6 para kasasını ne yapacağını da sormuyor oğluna aslanım baba, tam tersine takip edildiğini tahmin edip karşı tarafı takip ettirtiyor polislere, ne de olsa onların başı…

Tam seçimler öncesi sırası mıydı?” diyenlere yanıtım dilimin ucunda da ben söyleyemeyeceğim, daha doğrusu şimdi söyledim de yazamayacağım. Seçim değil seçimler bitene kadar hırsızlık devam edebilir, demek nasıl bir mantık diyeceğim ama diyemiyorum, çünkü bu ülkenin başbakanı hakkında bu konuda fezlekeler var, dokunulmazlığı olduğundan yargılanamıyor. Cumhurbaşkanı hakkında da var, hatta aynı davanın yargılanamayan sanığı olmasına karşın hükümlü Necmettin Erbakan’ı da Abdullah Gül affetmedi mi? Peki biz neye şaşırıyoruz, devletin en yetkili iki ismi bu durumdayken bakanlara yada çocuklarına şaşırmak niye!..

Ruhi Su’yun cenazesine katıldım diye göz altına alınmıştım. Tamı tamına 163 kişiydik. 1. Şube’ye getirildiğimizde “Gazeteci olanlar ayrılsın!..” diye açıklama yaptı polis. Onuruma yedirememiştim ayrılmayı, uygulanan bir 12 Eylül faşizminden mesleğim sayesinde kurtulmayı kabul etmedim. 15 gün hücrelerde yattık, biz 4 kişilik hücredeydik ve aynı anda dördümüz uyuyamıyorduk, üç kişi uyuyor, birimiz ayakta kalıyordu.

Dışarı çıkınca Demirtaş Ceyhun’la buluşmuştum. Cenaze sonrası “Aydınlar Dilekçesi” toplantısı için babamla Düşün Yayınevi’nde, benim yazıhanemde buluşmuşlar. Demirtaş Ağabey gözaltıma alındığımı, valiyi neyim aramasını istemiş babamdan. Babam da gayet sakin Demirtaş Ağabeye bakarak “Dolandırıcılıktan, hırsızlıktan mı girdi, onuruyla yatsın, ne diye arayacağım bu adamları…” demiş.

Dün 98 yaşına girdin baba, biz hâlâ nelerle uğraşıyoruz, yaşadıklarımıza kara mizah bile demekte zorlanıyorum.

3 Yorum »

 1. Sağol…

  Yorum tarafından KORAY YILMAZ — Aralık 21, 2013 @ 7:19 pm

 2. KEŞKE ORADAKİ DÖRDÜNCÜ BEN OLAYDIM HİÇ YATMAZ NÖBET TUTARDIM

  Yorum tarafından Vedat Savaş — Şubat 19, 2014 @ 8:45 am

 3. Merhaba, blog yazınızı okudum ve beğendim. Lakin eklemek istediğim bazı noktalar var.

  Ülkede hükümetin yıkılmasının, halkın sokaklarda savaşır hale gelmesini dolayısıyla ortaya çıkacak kaos ortamının bedelini yine halk ödeyecektir. Elbette küllerinden daha önce doğmuştur yine doğacaktır ama bu sürede elimize geçecek olan sadece kayıplar ve gözyaşlarıdır. AKP hükümeti gitmelidir ama AKP hükümetini gönderirken yerine koyacak bir hükümet de olmalıdır. Zamanında ihraç ettiği bir kişiyi bayraklarla geri alan CHP, AKP’ye ne yazık ki eşlenik değildir. Gerçek anlamda bir politika üretemeyen ve halka dokunamayan bir MHP’de ne yazık ki AKP’nin yerini dolduracak durumda değildir.

  Aslında hepimiz biraz AKP’li değil miyiz ? adlı yazımda bu iletişimsizliğe ve sorunlara değinmeye çalıştım. Umarım yazım yazınıza katkıda bulunur.

  http://orcun.baslak.com/aslinda-hepimiz-biraz-akpli-degil-miyiz/ adresinden yazıyı okuyabilirsiniz.

  Selamlar

  Yorum tarafından Orçun Başlak — Şubat 27, 2014 @ 8:04 pm


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: