Ahmet Nesin's Blog

Şubat 19, 2014

“ALO FATİH” NE Kİ BEN “ALO AHMET”İ YAŞADIM!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 7:05 am

“ALO FATİH” NE Kİ BEN “ALO AHMET”İ YAŞADIM!..

Tam tarih anımsamıyorum ama sanırım 2-3 yıl önceydi. Taksim Meydanı’nda yürüyordum, bir arkadaşımla karşılaştım. Uzun zamandır görüşmüyorduk ve doğal olarak günlük yaşamdan ve derken siyasetten konuşmaya başladık. Son yıllarda duymaya alışık olduğum tümceyi kurdu arkadaşım: “Aziz amca ne kadar haklıymış, bütün dedikleri tek tek çıkıyor.” Ben de kendisine “Haklısın ama babamın dedikleri bişey mi, Nasrettin Hoca’nın yazdıklarını hâlâ yaşıyoruz, geçerliliğini koruyor…” dedim.

Aradan 3-4 ay geçti, annemle bir konu tartışıyoruz. Tartışmamız yüzyüze değil, cep telefonu medeniyeti çıkmış ya, biz de mesajlaşıyoruz. Yanlış söylemeyeyim ama 5-6 mesaj ben gönderdim, bir o kadar da annem gönderdi. Sonunda ikimiz de bu konunun mesajlaşarak çözülmeyeceğini anlamış olmalıyız ki, yüzyüze konuşmak kaydıyla mesajlaşmaya ara verdik.

Ara verdikten 2 dakika sonra telefonum çaldı, bir baktım annem arıyor. Kendi kendime “Annem hızını alamadı, beni ikna etmeden kapatmaz bu konuyu…” dedim ve teleonu açtım.

–          Merhaba anneciğim…

–          Aziz amca ne kadar haklıymış, bütün dedikleri tek tek çıkıyor. Haklısın ama babamın dedikleri bişey mi, Nasrettin Hoca’nın yazdıklarını hâlâ yaşıyoruz, geçerliliğini koruyor…

Kulaklarıma inanamadım, annem beni arıyor ama benim yolda bir arkadaşımla yaptığım konuşmayı dinliyorum. Kendimi çimdikledim mi anımsamıyorum ama 2-3 dakika salak salak yürüdüm.

Düşünsenize, telefonunuz çalıyor, anneniz aradı sanıp açıyorsunuz ama siz sizi dinliyorsunuz. Kendi sesiniz size telefonda konuşuyor, aklım başımdan gitti sandım ve hemen kapatıp annemi aradım.

–          Anne, sen beni aradın mı şimdi?

–          Hayır oğlum, sonra konuşacağız dedik ya, ne diye arayayım… Ne oldu?

–          Yok bişey anne, telefonum çaldı da, gürültüden duymamışım…

Ona, o an aklıma geleni söyleyemezdim. Beni arayan, beni dinleyen polisti yada başkası ama 3 kollu derin devletten birisiydi, ya Ergenekon ya Erdoğan yada Fethullah derin devletinden biri. O sırada dinlemeye ya babamı yada beni seven birisi gelmiş olmalı ve kendince bana şu uyarıyı yapıyordu: “Ahmet bey kardeşim, biz seni dinliyoruz, o yüzden özel tartışmalarını bu telefondan yapma…

Daha sonra bu işlerden biraz anlayan kimi arkadaşlarıma sordum, olabiliyormuş, annemin hattına girip beni arayabiliyormuş. Doğru söylüyordu, çünkü 2010 yılı başında da bir arkadaşım bana mesajla 2 kez fatura gönderdi ama o mesajlar bana ulaşmadı, beni dinleyen kimseye gitti. Daha sonra arkadaşımı aramıştım niye fatura göndermiyor diye. O da gülerek anlatmıştı, birisi onu arayıp “Bu faturaları neden bana gönderiyorsunuz…” demiş. Anlaşılan beni dinlerken hatlar karışıp fatura mesajı onun hattına düşmüş.

Anlayacağınız ben “Alo Ahmet” hattına takılan ilk gazeteciyim sanırım.

 

 

 

1 Yorum »

  1. İyi günler,
    Son gelişmelerin ardından Ergenekon adlı bir örgüt olduğunu düşünüyor yada inanıyor musunuz.?

    Yorum tarafından Özgür E. Albayrak — Şubat 19, 2014 @ 7:46 am


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: