Ahmet Nesin's Blog

Şubat 24, 2014

ERDOĞAN ‘DA ÇÜK TAKINTISI VAR…

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 8:04 am

ERDOĞAN ‘DA ÇÜK TAKINTISI VAR…

Bir ülke düşünün, o ülkenin bir başbakanı olsun, daha önce en büyük ilinin belediye başkanlığını yapsın ve çok fazla parası olmasın ama anidenbire zenginleşmeye başlasın. Şaşırır mısınız, yoksa yaşadığınız ülkede olağan işler diye düşünerek hâlâ o kişiye oy vermeye devam mı edersiniz?..

Ben merak eden ve şüphelenenler grubuna giriyorum. Ama şüphelenmek bir işe yaramıyor, Erdoğan’a bu kadar parayı nasıl kazandığı sorulduğunda “Oğlumun sünnetinde takılanlardan kazandım, hatta ona borçluyum…” demişti.

Bugüne değin o borcunu ödemi mi, ödemedi mi bilemem, aile içi işler de beni ilgilendirmez ama ufacık bir et parçasının kesilmesiyle bu kadar para kazanmanın olanaksız olduğunu da bilirim. Bu sünnet olayıyla Turgut Özal’ın “Küçük Turgut” densizliğinden sonra “ÇÜK” ikinci kez siyaset tarikimize girdi.

Derken Erdoğan ülkenin genç nüfusuna taktı ve yaklaşık 500 yıl sonra genç nüfus kalmayacağına inanarak 3 çocuk yapılmasına karar verdi ve siyasete tekrar “ÇÜK”ü soktu. Erdoğan neredeyse emir vermişti, ona göre kadının fazla karar verme yetkisi zaten yoktu ve iş erkeğin vereceği karara kalmıştı. Anlayacağınız görev yine O’nundu.

Arada ettiği küfürleri saymaya gerek yok, hatta kendi adamları bu halkın anasını becermeye kadar işi götürmüşler, onun için bile yürüyüş yapmayan, isyan etmeyen bir halkız biz.

Son olarak MHP genel başkanı Devlet Bahçeli’ye çatmış, çatmış da hiç de siyasi bir konudan çatmamış, Bahçeli’nin çocuğu olmadığından çıkışmış. Erdoğan dünkü konuşmasında “Ben aile reisiyim. MHP’nin başındaki zat rahatsız olmuş. Dün ‘Aile nedir, çoluk çocuk nedir bilmez’ demiştim ya. Ondan sonra bana kalkıyor, başka yerden örnek veriyor. Gazi Mustafa Kemal’i veriyor. Gazi Mustafa Kemal, çoluk sahibi olmuştu da çocuk sahibi olmamıştı. Onu da git iyi öğren. Evlenmemiş de olabilirsin ayrı mesele. Ama sen ailenin kadir kıymetini bilmezsin. Çünkü anne olmak, baba olmak ayrı bir şey. Ben 4 çocuk babası olarak yavrularımın çektiği çileyi biliyorum…” demiş.

Bu konuşmayı okuduğumda oturduğum yerde çakılı kaldım. O kadar saçmalamış ki, kendisine çok ters gelmesine karşın “Evlenmemiş de olabilirsin ayrı mesele.” diye de yol göstermiş. Bu kadarına da pes, sana ne adamın evlenmesinden, çocuk yaptırmasından, sen onun şeyinin kahyası mısın?

Sen yavrularının çektiği çileyi mi biliyorsun, bence o çileyi sen değil Remzi Gür biliyor, aile reisiymiş, o yüzden mi çocuklarına ABD’ye nasıl para göndereceğini sen değil de Gür düşündü hep. Baba olmak bu mu, kasılarak “Sizi nasıl okuttum ama!..” diyebilecek misin?

Şimdi eli şeyine dolaşmış hırsızlıkları önlemeye çalışıyorsun, bari başkalarınkini bırak… Siyasette edep biraz…

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: