Ahmet Nesin's Blog

Mart 13, 2014

BURAK’IN BABASI VE BERKİN’İN BABASI!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 6:03 am

BURAK’IN BABASI VE BERKİN’İN BABASI!..

Eğer en az 2 kardeşseniz, sabah eve ekmek almak sıraya bindirilir. En komik kardeş kavgası bu yüzden çıkar, 2 kardeşin de savunması aynıdır, “Anne, hep ben gidiyorum amaaaaaaaa…” Anne sırayı zaten denetliyordur, baba da bıyık altından kıs kıs gülümser.

Berkin de eve ekmek almaya çıkmıştı, haber geldiğinde Berkin ağır yaralanmıştı. Anne ve baba şoktaydı, düşünsenize oğlunuz 2 dakikalık yola ekmek almaya gitmiş ama komada olduğu haberini alıyorsunuz.

Yine başka bir ev ve babanız Istanbul Belediye Başkanı olmuş. O zaman Istanbul’u fetheden Fatih’ten daha önemli sanıyorsunuz kendinizi. Bu demektir ki oğlunuz ehliyetsiz de olsa araba kullanabilir, siz bir Fatihsiniz artık. Kapı yada telefon çalıyor, “Oğlunuz trafik kazası yapmış, ses sanatçısı Sevim Tanürek’e çarpmış.

Berkin’in annesi perişandır, oğlunun çok ağır yaralandığını öğrenir. Berkin annesinin bacağı 1 yıl önce kırıldığından “Anne her yerde gaz atıyorlar, sen bu ayakla kaçamazsın…” diyerek gitmiştir ekmek almaya… Berkin’in babası eşini teskin eder, tıbbın ve teknolojinin bu çağda oğlunu yaşatacağına inanır.

Burak’ın annesi de kötü olmuştur, ehliyeti olmayan oğlu kendisine ait arabayla yapmıştır kazayı. Oğlu hapse girecek diye üzülen anneyi baba teskin eder, koskoca belediye başkanıdır, hemen oğluna eski tarikli ehliyet ayarlanır ve itfaiye aracıyla arabanın ren izleri silinir.

Berkin komadadır, bütün hastane canını dişine takmış, O’nu yaşamaya döndürmeye çalışır. Berkin’e üzülen halk akın akın hastaneye koşar, aileyi hiç yalnız bırakmazlar.

Sevilen sanatçı Sevim Tanürek komadadır, sevenleri hastaneye koşar, O’nu sevgileriyle yaşatmaya çalışırlar. 6 gün komada kalan Tanürek azla dayanamaz ve yaşamını yitirir.

Berkin 9 ay dayanır yaşama, 16 kiloya düşer, iç organları işlemez hale gelir ve yaşamını yitirir. Berkin’e ateş açan polis tespit edilememiştir. Baba oğlunun katilini bilmemektedir, belki de hiç bilemeyecektir.

Sevim Tanürek öldükten sonra Burak hakkında dava açılır, baba Sevim Tanürek’in katilini bilmektedir, hatta kaza raporunda oğlu çok kusurludur, dalgın araba kullanmaktan ve cinayetten yargılanacaktır. Bu durum hemen düzeltilmelidir, ilk raporda 3/8 kusurlu olan Tanürek, öldükten sonra 8/8’e suçlu bulunur ve Burak Erdoğan yırtar.

Berkin’in babası mutsuzdur, “Artık çok çocuğum var…” dese de Berkin’e bir daha asla sarılamayacaktır. Dün oğlunu halkın sevgi seliyle gömmüştür. Tek isteği artık oğlunun katilinin bulunmasıdır.

Burak’ın babası mutludur, katil olan oğlunu katakulliyle kurtarmıştır. Mükafat olarak onu askere gitmekten kurtarır, ona gemicikler alır, yatak odasına kasalar alır, paracıklarını rahat saysın diye para sayma makinesi hediye eder.

Onlar ermiş muradına, biz çıkalım kerevetine…

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: