Ahmet Nesin's Blog

Mart 25, 2014

BÜTÜN GÜN SENİ BEKLEDİM ERDOĞAN!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 7:49 am

BÜTÜN GÜN SENİ BEKLEDİM ERDOĞAN!..

 

Bir kitap fuarı daha sona erdi, 32 yıldır fuarlara katılıyorum, kendiliğinden kitap fuarına gelip de kitap alan başbakan yada milletvekili görmedim. En net anımsadığım Beşir Atalay’ın Ankara Kitap Fuarı’na gelmesi ve hem babamın hem Ali’nin hem de benim kitaplarımı alması. O kadar kanıksamışım ki onların gelmemesini kitabımı imzalarken Beşir Atalay’a ismini sordum, söylediğinde de gerçekten utandım.

Esasında Bursa Fuarı’nda umutlandım. Fuarın 1. Yada 2. günü twitter’a “En rahat ettiğim yerler kitap fuarları, Erdoğan’ın gelme olasılığı SIFIR…” diye yazdım. Bursa mitingi de 27’sinde olacağından çok rahattım, sonra bir de öğrendim ki değişiklik yapılmış ve miting 20’sen alınmış. Birden megalomanim arttı, birileri attığım tweeti okudu ve seçim öncesi kitap fuarına gitmesinin iyi olacağını söyledi diye düşündüm.

Garip garip düşünmeye başladım, sabahı zor ettim, Erdoğan kitap fuarına gelecek diye hop oturup hop kalkıyorum, miting saat 15.30’da, biraz erken bitirirse gelir, diye düşünüyorum. En azından etrafındaki cahiller yüzünden yanlış şiirler okumaz, haremine bikaç aşk kitapları alır diye düşler kuruyorum.

Kendi standıma bakmaya başladım, nasıl olsa gelmesine daha çok var. Son kitabım “Aşağı Yukarı Kasımpaşa” yı hayatta almaz, ilk kitabım “Sen Biraz Odak mısın Ne”yi de almaz, hani partisi kapatılacakken şeriatın odağı kabul edildi ama kapatılmasına gerek yok kararı çıktı ya, kitabın adı o yüzden konuldu. Suratım asıldı, benim kitaplarımdan almayacağını anladım.

Babamın kitaplarına baktım, “Zübük”ü mü alır, “Nah Kalkınırız”ı mı diye düşündüm, baktım “Zübük” daha keyifli sırıtıyor bana. Ama bu ikisinde kendisini bulur, hatta kendisi daha fazla “Zübük” olduğundan hafif gelir, o kitaptan alacağı taktik kalmadı artık diye düşüneceğinden almaz.

Bence babamın bizimle ilgili kitaplarını, mesela “Ah Biz Eşekler”i alabilir. Ama, yok, yok, tam seçim zamanı ya “Hangi Parti Kazanacak”ı alır ve hemen oracıkta okumaya da başlar. Gerçi bu seçim onu ürkütüyor, o yüzden onu da almaz, hah buldum, bir rivayete göre bunlar miting alanlarına parayla adam götürüyormuş, o yüzden “Yüz Kiraya Bir Deli”yi alır, alır almasına da o kadar insan arasında ifşaat olacağını düşünür, ııı ıhhhh, onu da almaz.

En iyisi ben ona kitap seçeyim, “Biz Adam Olmayız”ı vereyim ona, vereyim dediğime bakmayın, o sabah bütün kitaplara zam yaptım, başbakan kazıklayacağım kendimce, yanında “Hayvan Deyip de Geçme”yi ve “Anıtı Dikilen Sinek”i satarım, ohhh rahatlarım.

Ama umutlarım suya düştü, gelmedi Erdoğan, kitap almaya, kitapsız mıdır nedir bu başbakan ne!..

 

1 Yorum »

  1. Başbakanın eşinin ABD ziyaretinde aldığı kitap aklıma geldi birden.

    Yorum tarafından abuzer yalcin — Mart 27, 2014 @ 8:09 pm


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: