Ahmet Nesin's Blog

Nisan 3, 2014

ATTIĞIM OYA YADA PARTİYE KÜFREDENLERE YANITIM…

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 4:51 am

ATTIĞIM OYA YADA PARTİYE KÜFREDENLERE YANITIM…

 

Bir bireysiniz ve bir partiyi desteliyorsunuz, doğal olarak seçimlerde üye olduğunuz yada desteklediğiniz partiye oy atarsınız. Ancak Türkiye her açıdan ilginç bir ülke olduğundan üye olduğunuz partiye oy verince de küfür işitiyorsunuz.

Seçimlerden önce HDP’ye oy vereceğimi yazdım, yazmamla saniyesinde hakaretler başladı. Önce şunu söyleyeyim, iyi ki benim gibi düşünenler HDP yada BDP’ye oy vermişler, 8 il belediye başkanlığımızı 11’e çıkarttık. 11 ilden birisi de Ahmet Türk’ün kazandığı başkanlık, biliyorsunuz Ahmet Türk’ün siyaset yapması yasak değil ama siyasi partiye üye olması yasak. Bana karşı çıkanlar hiç bu konu üzerinde kafa yordular mı bilmiyorum.

HDP’ye oy verince AKP’ye yani faşizme geçit verecekmişim, HDP’yi ABD destekliyormuş, hırsızlara oy vermiş sayılacakmışım!.. Bunu yazanlar sanırım benim yazılarımı okumuyorlar, ben AKP’yle sivil darbe yapıldığını, sivil darbenin destekçisinin ABD patentli Fethullah Gülen olduğunu yazalı 6 yıl oluyor.

Şu an Fethullah Gülen kimi destekliyor, CHP’yi, bunu da isteyen ABD. CHP kimleri aday gösterdi, MHP’liyi, Gülenciyi yada AKP’liyi. Yani benim baştan üstünü çizdiğim kim varsa destekledi. Burada çelişki yaşayan ben değilim, CHP’nin sosyal demokrat kanadı. Dünyada sosyal demokratların faşist bir partiyi desteklediği görülmemiştir. Tam tersi Fransa’nın geçmiş cumhurbaşkanlığı 2 turlu seçimlerinde olduğu gibi ırkçı Le Pen’e karşı sosyalistler liberal sağ partiyi desteklediler 2. Turda.

Diyelim ki Ankara’da yaşıyorum ve AKP’den kurtulmak isteyen bir sosyalistim. Aynen dediğiniz gibi oy vereceğim partinin kazanma şansı yok ama CHP’nin bu şansı var. CHP’nin adayına bakıyorum, Kahramanmaraş katliamının sanığı, yılların ülkücüsü, yani yıllarca arkadaşlarımı, yoldaşlarımı öldürmek için fırsat kollayan, can atan insanlardan birisi. Hadi bakalım, siz siz olun da oy verin.

Siz bana küfrederken Doğan Öz’ün, Kemal Türkler’in, Abdi İpekçi’nin, Ankara’da öldürülen 7 TİP’li gencin, Istanbul Üniversitesi önünde bombalanan yoldaşlarımın katillerine oy vermemi istediniz.

Benim ne dünya görüşüm ne de midem bu kadarını kaldırmıyor sevgili sosyal demokrat kardeşler. Ben Alaattin Çakıcı’nın, Mehmet Ali Ağca’nın, Abdullah Çatlı’nın dava arkadaşlarına bu kadar kolay kamda silip de oy veremem.

Siz kızmanız gereken yeri de bilmiyorsunuz, belediye seçimlerinde sosyal demokrat aday bulamayan CHP başkanına yana yönetimine kızacağınıza, faşistlerle işbirliğinizi desteklemediğim için bana yada benim gibilerine kızıyorsunuz.

İsterseniz biraz daha net söyleyeyim, benim için AKP iktidarıyla MHP iktidarı arasında çok fark yok. O yüzden onlarla yaptığınız işbirliğinin yanına beni yada benim gibi düşünen sosyalistleri çekemezsiniz. Önce partinizi sosyal demokrat yapın, sonra seçimler için aylarca görüşelim.

Size çok basit bir örnek vererek bitireyim yazımı. Olur ha, bir gün Nazlı Ilıcak HDP’ye oy vereceğini söylerse, kendimi ve partimi sorgular, istifa eder ve ömür boyu siyasetle uğraşmamaya yemin ederim. 12 Eylül darbesinden beri CHP’ye hakaret eden Hasan Cemal oyunu CHP’ye vereceğini söyleyince de kafam karışır, oturun bana yada benim gibilere küfredeceğinize bunları düşünün biraz.

 

3 Yorum »

 1. Facebook sayfamda bir dostumun paylaşımına (http://ayral.wordpress.com/2014/03/31/yerel-secim-degerlendirmesi/) şöyle bir yorum yapmıştım ;

  “CHP’nin merkeze kayması fikrine katılmıyorum, merkezde yeteri kadar siyasi parti var, çorbada CHP olmamalı. Kişisel düşüncem o ki, CHP çağcıl bir sosyalist parti olma yolunu seçmelidir. Dikkat ediniz, “Çağdaş” demiyorum, “Çağcıl” olması gerekir diyorum ve sosyalizmi sindirmesi gerektiğini belirtiyorum.
  Türkiye, 1938 yılının son aylarından başlayarak yavaş yavaş, daha sonraları hızlanarak bataklığa sürüklenmiştir. Elli, altmış yıl öncesinin Türkiye’sini yaşamış birisi olarak belirtmek isterim ki, dil, din, mezhep, ırk gibi fikirleri düşünmeden bir arada yaşayan yurttaşlar, hızla bilinçsizleştirilerek, fakirlik söylemlerine iyice alıştırlarak bu günlere taşındı. Hızlı dejenerasyonun başlangıcı eğitime vurulan darbelerdir.
  “Yurttaşlık Bilgisi” gibi, önemi adı üzerindeki bir ders okullardan kaldırılarak, fertlerin “Yurttaşlık” kavramı yok edilerek süreç hızla ilerledi. Şimdi, “Komşunu şikayet et” diyebilen birisinin ön görülerine önem veren bilgisizler topluluğu ne yazık ki ülke geleceğini etkileyecek bir konuda en az % 43 gibi bir çoğunluğa ulaşmış durumdadır.
  CHP ya da hangi siyasi örgüt ise, Sosyalizmi kısa sürede, çağcıl bir uygulama ile ele almalıdır. Eğitim, sağlık, işsizlik, inanç, ziraat, ticaret, sanayi, ekonomi, uluslararası ilişkiler, hepsi tüm yurttaşları kucaklayacak biçimde ve en kısa sürede hayata geçirmelidir.” bilmenizi istedim.

  Sizin önceki yazınıza yaptığım yorumda ise HDP’nin sosyalist olmadığı düşüncemi belirtmiştim. HDP örgüt yapısını fazla bilmiyorum ama, yerel seçimlerden önce adaylarını demokratik bir yöntemle belirlemediğini sanıyorum ve düşüncem şöyle gelişiyor; Demokrat ve sosyalist olmayan örgütler çağcıl da olamaz., çağcıl olmayanlardan da insanlığa ve dünyaya hiç bir yarar gelmez.

  Barış ve esenlik dileklerimle.

  Yorum tarafından Alinur Uğurpakkan — Nisan 3, 2014 @ 2:39 pm

 2. Sevgili ahmet hocam,mansur yavaş faşistinin maraş katliamı sanığı olduğunu yazmışsınız,konuyla ilgili bilgi,belge,kaynak gösterebilir,adres verebilirseniz sevinirim.Saygılar.

  Yorum tarafından deniz — Nisan 9, 2014 @ 10:21 pm


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: