Ahmet Nesin's Blog

Nisan 6, 2014

SİZ HİÇ KÜRT ŞAMARI YEMEDİNİZ SANIRIM?

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 4:59 am

SİZ HİÇ KÜRT ŞAMARI YEMEDİNİZ SANIRIM?

Bir ülkenin genlerinde bilim, sanat gibi şeyler olmazsa “Osmanlı tokadı”, “Bir Türk dünyaya bedel”, “Türk gibi kuvvetli” gibi deyişler önem kazanır. Eski Tarkan yada Karaoğlan filmlerini anımsayanlar onların bir kuzu butunu nasıl hayvani bir şekilde yediklerini anımsarlar. But yendikten sonra da hancının kızı yada saraya gizlice girilip prenses götürülür. Sonradan prenses gizli Türk çıkar ve halkımız bundan keyif alır.

Bu filmleri seven halk doğal olarak padişah gibi gördüklerinin hırsızlıklarını da severler ve oy verir. O çalınan para yada oylar sanki onun cebine girmiştir yada işine yarayacaktır. Sonuçta yukarıdaki deyişlere bakarak onları “Erdoğan tokadı”, Bir Erdoğan dünyaya bedel” yada “Erdoğan gibi kuvvetli” diye değiştirirler kafalarında.

Hırsızlıktan utanmayan bir toplumu siyaset bilimcileri nasıl açıklar yada sosyologlar ne der bilemem ama sanırım bu halkın toplam psikologa gereksinimi var. Bir başbakan düşünün, 6 ayda 7 genç öldürülmüş ve hepsine hakaret ediyor, “O emri ben verdim…” diyor ama hâlâ iktidarda kalıyor. Oy verenler bu cinayetlere ortak olduklarını biliyor mu bilemem ama biliyorlarsa çok rahatsız edici bir durum olmalı.

Seçimlerin en ilgi çekici ili sanırım Ağrı’dır. Seçim sonuçları açıklanıyor, Sırrı Sakık BDP’den belediye başkanı seçiliyor. Hırsız ve katil savunucusu çok bozuluyor, yeniden sayım istiyor, 2. sayımda da Sırrı Sakık kazanıyor.

4. sayım BDP ve Sırrı Sakık,

5. sayım BDP ve Sırrı Sakık,

6. sayım BDP ve Sırrı Sakık,

7. sayım BDP ve Sırrı Sakık,

8. sayım BDP ve Sırrı Sakık,

9. sayım BDP ve Sırrı Sakık,

10. sayım BDP ve Sırrı Sakık,

11. sayım BDP ve Sırrı Sakık,

12. sayım BDP ve Sırrı Sakık,

13. sayım BDP ve Sırrı Sakık,

14. sayım BDP ve Sırrı Sakık,

15. sayım belli değil çünkü seçim kurulu hırsızları ve katilleri savunanın istediği rakama bitürlü ulaşamıyor. Bana göre hileli ama onlara göre doğal olarak seçimler iptal ediliyor ve 1 Haziran’da tekrar yapılmasına karar veriliyor.

Ben de diyorum ki bu hükümet hiç Kürt tokadı yememiş, sosyalistlerin inadını hâlâ anlayamamış. Sevgili Sırrı Sakık da “Hodri meydan” demiş. Bence bu durumda AKP’nin önceki Belediye başkanı ve yeni adayı Hasan Arslan seçime kadar takip edilmeli. Bu kadar gizli kapaklı bişeyler olmasa bir başkanlık için bu inat niye. Ağrı belediyesinde bence bişeyler var, heryere seçimlere kadar gözlemci koyulmalı. Ağrı’da AKP eski başkanı aday göstermese bu kadar üstünde durur muydu bilemem ama bence kaybedilince kötü gidecek bişeyler var. Hodri Meydan Erdoğan, 1 Haziran akşamı görüşürüz…

1 Yorum »

  1. yüreğinize sağlik güzel insan…çok iyi bi konuya temas etmişsiniz.

    Yorum tarafından orhan — Nisan 11, 2014 @ 4:51 am


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: