Ahmet Nesin's Blog

Nisan 20, 2014

KEŞKE HAREMİNLE MEKTUPLAŞSAYDIN ERDOĞAN…

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 5:13 am

KEŞKE HAREMİNLE MEKTUPLAŞSAYDIN ERDOĞAN…

Türkiye siyasetini uzun zamandır dinlemeler ve çekilen videolar idare ediyor. Doğal olarak da herkes kıçından korkuyor, ben ne zaman dinlendim yada filme alındım korkusu doruk noktasında.

AKP son genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu dinlemelere takılmış biri, o yüzden son seçimlerde 11 yıldır sahte kankası gibi davrandığı Fethullah Gülen’e ateş püskürdü. Erdoğan’ın konuşmalarında daha çok paranın nasıl saklanması üzerine ders notları çıktı, hangi çocuğunun daha yetenekli para saklayıcısı yada yok edicisi olduğunu kendisinin konuşmalarından öğrendik.

Bu arada önceki gün hırsızlık konuşmaları olduğu iddia edilen Erdoğan’ın Türkiye’sinde yeni bişey yaşadık, Aziz Nesin’in “Şimdiki Çocuklar Harika” kitabını öğrencilerine öneren 13 öğretmen hakkında soruşturma başlatılmış. Herkes şaşkın şaşkın beni aradı, Paris’te Cumhuriyet ve Birgün gazetelerini bulamadığımdan eşime alması için telefon ettim. Gerekçesini gelince öğrendim: “Küfürlü ve Türk aile yapısına uygun olmayan içerik.

Aziz Nesin’in hangi kitabında küfür var, doğrusu okumadığım 3-5 kitabında varsa bilemem ama ben okuduğum kitaplarda küfür anımsamıyorum. Günlük yaşamında küfür etmeyen Aziz Nesin kitaplarında niye küfür etsin, onu da anlamış değilim.

Şimdiki Çocuklar Harika” kitabı 2 küçük çocuğun, Zeynep’le Ahmet’in mektuplaşmalarıdır. Aynı okula giden ve aynı apartmanda oturan çocuklardan birinin babası başka şehre tayin olur ve çocuklar mektuplaşmaya başlar. Mektuplarda büyüklerini eleştirirler, çarpık sisteme takıntılıdırlar esasında. Çocuk kitabı gibi algılanan kitap esasında öğretmen ve anne babalar içindir.

Bu arada Erdoğan tapeleri çıktığında bir tümce kullandı, “Haremimize kadar girmişler…” dedi. Haremin ne olduğunu burada açıklamama gerek olduğunu sanmıyorum, zaten bilmeyenler de “Muhteşem Yüzyıl” dizisinden öğrenmiştir.

Şu an bu ülkenin bir başbakanı var ve haremi olduğunu kendi söylüyor, bunu söyledikten sonra seçim kazanıyor, bu ahlaka mugayir sayılmıyor, Türk aile yapısına uygun bulunuyor, muhteşem halkımız kendisine oy veriyor ama Aziz Nesin’in çocukların mektuplaşmaları üzerine kurduğu romanını öneren 13 öğretmen soruşturmaya uğruyor. Bence bu onlar için onurdur.

Türk aile yapısına uygun olmayan nedir diye düşündüm 3 gündür. Bence bir kız çocuğuyla erkek çocuğunun arkadaşça mektuplaşmaları uygun gelmemiştir o kafasız kafaya.

Keşke mektuplaşmanın önemini anlayacak zihniyette olsaydın Erdoğan, Türk aile yapısına uygun hareminle mektuplaşmaların olaydı da biz de onları kitap halinde basaydık. O zaman belki ben de sana oy verir, ne moderen başbakanım var, diye kasım kasım kasılırdım. Şimdiki başbakanlar harika…

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: