Ahmet Nesin's Blog

Mayıs 6, 2014

SANIKLAR CUMHURİYETİ!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 4:32 am

SANIKLAR CUMHURİYETİ!..

Seçim tartışmaları bu ülkede hiç bitmeyecek. Yüzde 10 barajı tartışmaları hep konuşulup, yazılacak. 12 Eylül faşizminin getirdiği bu sistem AKP ve Erdoğan’ın elinde kendi demokrasisini geliştiren bir veri olarak hep tehdit unsuru olarak bulunacak. Bu sistemi değiştirmeyen parti yada hükümet de kendsine asla demokrasi diyemez, sadece bu sistemi savunan bir parti lideri yada başbakan yeteri kadar faşisttir zaten, bunu fazla tartışmaya gerek yok.

Belediye seçimlerini tam bu hükümete uygun bir şekilde bitirdik. Çalıntı oylar dışında bişey konuştuğumuzu anımsayan var mı acaba? CHP’nin abuk sabuk –bana göre tabii ki- adaylarını bile tartışmadık doğru dürüst.

Şimdi önümüzde cumhurbaşkanlığı seçimi var. AKP kanadında 2 isim tartışılıyor, biz de onların 2 dudağının arasına bakıp, ona göre tartışmaya katılacağız. Ya Abdullah Gül yeniden seçime girecek yada Erdoğan aday olacak.

Abdullah Gül cumhurbaşkanı seçilmeden önce eski parti başkanı Necmettin Erbakan’ın mahkum olduğu dolandırıcılık davasının sanığıydı. Yargılansa belki beraat edecektir ama bu onu dolandırıcılıktan sanık olmaktan kurtaramaz. Gül bununla da kalmadı ve önce cumhurbaşkanı olarak Erbakan’ı afetti ve hapse girmesini önledi. Dünyada görülmemiş bir hukuk skandalıdır bence bu. Bir davanın 2 sanığı var –diğerleri beraat ettiği için 2 sanık diyorum- biri o suçtan mahkum oluyor, diğeri milletvekili olduğundan dokunulmazlığı var ve yargılanamıyor, daha sonra cumhurbaşkanı oluyor ve yine yargılanamıyor ama cumhurbaşkanı olunca dava arkadaşını affediyor.

Oysa az bir olasılık da olsa belki o dönemin parti başkanı yardımcısı olarak Abdullah Gül de ceza alacak, bunu yargılanmadan bilme olasılığımız yok.

Şimdi yeni bir cumhurbaşkanı seçeceğiz. Büyük olasılıkla AKP’nin adayı Recep Tayyip Erdoğan olacak. Erdoğan hakkında benim bildiğim 3 fezleke var. Dolandırıcılıktan, evrakta sahtekarlık ve kalpazanlıktan 3 davası bulunan birini cumhurbaşkanı seçmeye doğu gidiyoruz.

Az bir olasılık da olsa Erdoğan cumhurbaşkanı seçilirse Gül’ün başbakan olma olasılığı var. Anlayacağınız sanık Abdullah Gül cumhurbaşkanıyken sanık Erdoğan başbakandı, şimdi sanık Erdoğan Cumhurbaşkanı olunca, sanık Gül başbakan olacak.

Benim bir önerim olacak. Önümüzdeki seçimler sonrası sanık Egemen Bağış’la sanık Muammer Güler cumhurbaşkanlığı sözcüsü olsunlar, sanık Zafer Çağlayan’la sanık Erdoğan Bayraktar da başbakan yardımcısı ve basın sözcüsü olsunlar. Bu sistem bugünkü Türkiye’yi çok güzel anlatır esasında. Hatta Reza Zerrab altın bakanı olsun, Bilal Erdoğan da eli ayağı birbirine dolaşma ve altına kaçırma bakanı, Sümeyye Erdoğan saklama-aklama bakanı, enişteler, kayınçolar hamili yakinimdir bakanı, haremdekiler sırasıyla kumaları koruma kollama bakanı olsunlar, bakın ülke nasıl da iyi işliyor o zaman.

Ben halkıma güveniyorum, bu ekip adaylığını koysun, seçmezse ne olim… Yaşasın sanıklar cumhuriyeti…

1 Yorum »

  1. sayenizde, tesekkurler 😦

    Yorum tarafından Gul Cag — Mayıs 6, 2014 @ 11:53 am


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: