Ahmet Nesin's Blog

Mayıs 8, 2014

AKP ERDOĞAN’DAN KURTULMAK İSTİYOR!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 5:48 am

AKP ERDOĞAN’DAN KURTULMAK İSTİYOR!..

AKP kurulduğundan beri herkes daha çok demokrasi konuşmaya başladı. Hiçbir ülkede durup dururken demokrasi tartışılmaya başlanmaz. O ülkede demokrasi tartışılmaya başlandıysa, demokrasi geldiğinden değil, demokrasinin gittiğindendir. Eğer bir ülkeye demokrasi geliyorsa, insanlar televizyon kanallarına çıkıp “Bu demokrasi de nereden çıktı yahu!..” diye tartışıp, “Sen nesini beğeniyorsun bunun be kardişim…” demez.

12 yıldır yapılan bütün TV programlarını gözünüzün önüne getirin, tartışılanları anımsayın, demokrasi adına beğendiğiniz 3 program sayamazsınız… Bir ülkede zaten işçi sınıfı sorunu, Kürt sorunu, Alevi sorunu, diğer azınlıkların sorunları, memurun sorunu, çiftçinin ve köylünün sorunu çözülmemişse o ülkede demokrasi olduğu söylenemez…

O zaman 12 yıldır iktidarda olan partinin demokrat bir parti olduğunu söylemek zor. Parti başkanının Recep Tayyip Erdoğan olması demokrasiyi tartışmakta iyice zor durumda bırakıyor insanları. Basını susturan, hiçbir muhalif görüşü dinlemeyen, yurt dışında bir avazı yerde, yurt içinde diğer avazı gökte bir insanı parti başkanı olarak düşünemiyorum bile.

Bugün rüşvet olayları ve tartışmaları almış başını gidiyor, gidiyor da benim sevgili unutkan halkım, bu partinin eski maliye bakanı Kemal Unakıtan’ı unutmuş görünüyor? Unakıtan maliye bakanıydı ve AKP içindeki en fazla yolsuzluk söylentileri onun zamanında başladı. Hakkında 3 gensoru önergesi verildi ama 3’ü de reddedildi. Erdoğan baktı başa çıkamayacak, dedikoduların önüne geçemeyecek, onu bakanlıktan aldı ve olay bir anda sessizliğe gömüldü.

Esasında Kemal Unakıtan’dan bahsederken yine canım halkımın ve basının unuttuğu Şaban Dişli olayını anımsamakta yarar var. Şaban Dişli olayı çıktığında Kemal Kılıçdaroğlu CHP grup başkan vekili. İşin içinde 1 milyon dolar gibi ufak bir rakam var. Dişli’yle Unakıtan’ın ufak da bir benzerlikleri var, ikisi de bankacı.

Erdoğan hakkındaki davaları saymaya gerek yok, onları yazmaktan önetecek ben bıktım. Beş parası yokken hızlı hızlı belediye başkanlığından başbakanlığa kadar bu kadar çabuk zengin olan başka birini görmedim ben.

Bu kişiler aynı zamanda partinin de kurucuları. Buna hakkında dava bulunan Abdullah Gül de dahil. Sanki AKP’nin kuruluş amacı ülkeyi yönetmek değil de kendilerini zengin etmek gibi duruyor.

Yakında cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Erdoğan bir olasılık aday olacak –ki bana göre olmama olasılığı şimdilik daha fazla ve bunun gerekçelerini yarın yazacağım- ve partisi, inananı, inanmayanı neredeyse herkes destekliyor.

En çok AKP’li milletvekilleri destekliyor. Size normal gelebilecek bu durum esasında bana normal gelmiyor. Biraz empati yapın ve kendinizi AKP’li bir vekilin yerine koyun. Tek adamın götürdüğü bir parti var, kendisi başkan olduğu sürece rakip tanımadan 2 dönem daha ülkeyi yönetecek gibi duruyor. Parti içinden kimi ister ve desteklerse cumhurbaşkanı seçtirebilir bir konumda, hele bu aday tekrar Gül olursa neredeyse çantada keklik. O zaman neden göndermek istesinler ki bu kişiyi Çankaya’ya…

Buna karşın AKP’liler neden Erdoğan’ı Çankaya’ya göndermek için değişik bir yarışa girdiler. Bunun en önemli nedeni, o kişiler Erdoğan’ın hem tek adam hastalığının iyice farkına vardılar, hem de onun epilektik davranış biçiminde yaşadığının arkındalar. Bu davranış biçimiyle Erdoğan’ın ne zaman ve kime, hangi amaç yada gerekçeyle saldırabileceğinin farkındalar. Artık bunu kaldıracak dermanları kalmadı. Bu kadar lümpen bir başkana tahammül güçleri kalmadı ve onu Çankaya’ya gönderip kurtulmak istiyor.

Şaka değil yazdığım, AKP Erdoğan’dan kurtulmak istiyor. O buna izin verecek mi, sanmıyorum, değişik bir model deneyerek, kendisini yarı başkan sanarak parti başında kalıp ülkeyi yönetebilir. Duyduk duymadık demeyin ve yarın ki yazıyı beleyin…

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: