Ahmet Nesin's Blog

Mayıs 24, 2014

AL PERİNÇEK’İ VUR ERDOĞAN’A!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 6:30 am

AL PERİNÇEK’İ VUR ERDOĞAN’A!..

“Olayların gelişmesi bir tertiple karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. Polise atılan Molotof da polis kisvesi altında sıkılan kurşun da o tertibin eylemleridir. PKK’nın da olayların içine boylu boyunca girdiğini saptıyoruz. Oradaki topluluğun arasına Apo posterleriyle girmişlerdir, kışkırtmalarda bulunmuşlardır ve polis müdahalesini davet etmişlerdir. Ortada apaçık bir kışkırtma var. ” dedi. Ancak o kurşuna, “polis kurşunu” demek ne kadar doğru? Olayların gelişmesi bir tertiple karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. Polise atılan Molotof da polis kisvesi altında sıkılan kurşun da o tertibin eylemleridir.

“Neden ayağa kalkıp bunların yüzüne tükürmüyorsunuz? 301 şehidimize bu hakareti edenler, 77 milyonun yüzüne tükürmesi gereken insanlarıdır. 301 kardeşimizin ailelerinin bunlara dava açması lazım. 50 kadar dava açan var ama hepsinin açması lazım. Yine bir bayan Soma’ya yardım etmeyin diyor, bunların evi var diyor. Sen kimsin ya sen kimsin? Sen de zaten vicdan yok. Üflüyorsun, üfleniyorsun, üfürüyorsun kurulu tezgahında. Bunların ne ücret aldığını nasıl bir hayat sürdüğünü biliyor musunuz? Resimlerle, belgelerle her şey ortada. O yavrumuzu kandıranlar da ortada. Polis aracına molotof attılar, polislerimiz yanmaya başladı. Teröristler polis araçlarının üzerine çıkarak camlarını kırmaya çalışıyorlar. Polis ne yapacak? Molotofla, havai fişekle, cam çerçeve indirenlerin mi yanında olacağız? CHP onların yanında yer alıyor. Biz terörize olanları mı konuşacağız, onları mı savunacağız? Biz mağdur mazlum halkımızın yanında yer alacağız. Bunların malum bir milletvekili var, Tunceli milletvekili, Okmeydanı Hastanesi’nde, orayı terörize etmenin derdinde. Polisler nasıl sabrediyor bunu anlamıyorum.

Alt alta 2 paragraf aldım dünkü politikacı açıklamalarından. Bilin bakalım hangisi Doğu Perinçek’in, hangisi Recep Tayyip Erdoğan’ın. Yada şöyle sorsam, bu 2 demeci hangisi solcu, hangisi dinci? Eğer dün haberleri izleyip okumadıysanız bunu ayırt edemezsiniz. En azından ben edemem…

Birinci paragraf İşçi Partisi genel başkanı Doğu Perinçek’e, diğeri de Başzübük Erdoğan’a ait. Arada fark göreniniz var mı bilmiyorum, ben görmedim. Perinçek neden rahatsız olmuş, ilk olarak Apo posterleri rahatsız etmiş onu. O posteri taşıyan kişiler polisi insan öldürmeye davet etmişler, yani polis öldürmeyip de ne yapacak. Erdoğan ne diyor, “Polisler nasıl sabrediyor bunu anlamıyorum.

Sizce aralarında dünya görüşü olarak bir fark var mı? Bence yok ama bu yakınlaşma ilk kez değil, Sivas Madımak katliamında da beraberdiler bu ikili. Kaç kez yazdım ama size bikez daha kısaca anlatayım. Madımak olayları öncesi Aziz Nesin ve arkadaşları Aydınlık Gazetesi’ni Onbinler AŞ olarak satın almak istediler. Perinçek ve arkadaşları da yazar arkadaşlarıyla işin içinde olmak istediler. Parti propagandası yapmamak sözü vererek dahil edildiler. Bir sabah gazeteyi bir açtık ki Aziz Nesin’in kitap olarak yayınlamak istediği Salman Rüşdi’nin Şeytan Ayetleri kitabı gazetenin birinci sayfasından parça parça verilmiş.

Bu yayından Aziz Nesin’in haberi yok, çeviren kişi başka, Perinçek kitabı başka bir kıza çevirtiyor, o kızı Aziz Nesin ölene kadar görmedi bile. Derken hemen ardından Madımak olayı oluyor ve orada saldırının en büyük gerekçesi Aziz Nesin’in sözüm ona Şeytan Ayetleri’ni Aydınlık Gazetesi’nde yayımlatması.

Peki saldıran, oteli yakanlar kim, onlar da Erdoğan’ın o zamanki parti arkadaşları, sempatizanları. Daha sonra sanıkları savunanlar kim, onlar da Erdoğan’ın partili avukatları. Peki o savunanlar şimdi ne yapıyor, AKP’de milletvekili, belediye başkanı yada il başkanı alayı.

Doğu Perinçek daha sonra neden yargılandı, derin devletten. Derin devlet kimlerle işbirliği yapmış anladınız mı? O yüzden yıllarca burjuva partilerinin asla derin devleti yargılayamayacaklarını yazıp durdum. Çünkü kendileri işin içinde, gönüllü maşa olmuşlar komünistlere, Alevilere ve Kürtlere karşı.

İşte o yüzden al Erdoğan’ı vur Perinçek’e, ikisi de aynı düzenin soyu…

2 Yorum »

  1. perinçek karşıtlığın nüksetmiş. onu anladım. ama çalış biraz daha iyi kusabilirsin. çok acele karışık ve teoriyi güçlendirmek için abartıya başvurmuşsun. sen nasıl aziz nesinin oğlusun ya anlamıyorum.

    Yorum tarafından ALİ — Mayıs 24, 2014 @ 9:49 am

  2. Sayın Nesin, yazılarınızda sıklıkla kullandığınız “Başzübük” kelimesi çok hoşuma gidiyor. Günlük hayatta kullanmak istediğimde, hukukçu arkadaşım hakaret davası açılır başın derde girer dedi. Siz rahatça kullanıyorsunuz, çekinmeden. Acaba çekinmelimiyim ? İmza : Bir zübük (aslında hepimiz bir zübüğüz ya…)

    Yorum tarafından Ali IŞIKSALAN — Mayıs 25, 2014 @ 3:18 pm


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: