Ahmet Nesin's Blog

Haziran 16, 2014

TEDAVİ İÇİN GEÇ KALDIN ERDOĞAN!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 5:43 am

TEDAVİ İÇİN GEÇ KALDIN ERDOĞAN!..

Televizyonlara bakıyorsun, internete giriyorsun, her tarafın paramparça, heryer kan gölü… Seçimler tartışılıyor, herkes ağız birliği etmişçesine Hüda Par’ın oy oranını konuşuyor. Kısaca Allah’ın partisi, kuranlar eski katiller, kimse böyle bir parti olabilir mi diye tartışmıyor, ağzına böyle bir sözcük almaktan imtina ediyor, ödü resmen bokuna karışmış durumda. Biraz geçmişe bakma zahmeti gösterseler Hüda Par’ın derin devlet tarafından kurulan Kürt öldürme örgütü olduğunu söyleyecekler ama olmuyor, onlar da demokratikleşmişler.

Türkiye’de herkes demokrat zaten, Madımak otelinin sanıkları “İyi de durup dururken mi yapmışlar…” durumunda, onların avukatları milletvekili, Kahramanmaraş sanığı isim değiştirip meclise girmiş, onlarca kişinin katili olmaktan yarkılanmış Muhsin Yazıcıoğlu tam demokratlaşırken ölmüş yada öldürülmüş, arabasının bagajında 2 makineli tüfek yakalanan Devlet Bahçeli Kürt düşmanı olarak demokratlaşıp hâlâ parti başkanı ve başbakan yardımcılığı yapmış. Madımak katliamı döneminin belediye başkanı meclise girmiş insan haklarını savunuyor partisi adına. Çocuklar öldürülüyor ve ülkenin başzübüğü çıkıp “O emri ben verdim…” diyebiliyor.

Diyor yada diyebiliyor, çünkü o da eski partisinden ayrılırken daha demokratlaşıp gelmiş. Aydınlarımız o gelirken ağız birliği etmişlerdi: “Değişti canım, artık eskisi gibi değil…” Bu tümceyi kaç kişi için kullandı o aydınımsılar anımsıyor musunuz? Ben anımsıyorum, Takunyalı ve tarikatçı ve idamlara imza atan katil Turgut Özal için kullanıldı, 12 Eylül öncesi hemen hemen her ülkücü cinayetinde imzası olan Muhsin Yazıcıoğlu için kullanıldı, Devlet Bahçeli için kullanıldı, Abdullah Gül için kullanıldı ve Recep Tayyip Erdoğan için kullanıldı.

Gerçekten merak ediyorum o aydınımsıları, ülke gittikçe daha faşist bir ülke olurken oturup, düşünüp “Yahu, biz bu adamların demokratlaştığını yazıp duruyoruz ama ülke neden demokratlaşmıyor…” diye söylenmiyorlar mı acaba?

Işid belası var başımızda, adamların katil komutanlarını tedavi ettirmişiz, silah ve para vermişiz, sonunda onlar sadece bizden adamları rehin almışlar. Tedavi ettiren adam, para veren, silah veren adam onlardan farksız çünkü, dün yine 15 yaşında bir çocuğun ölüm fermanını imzaladı. Bir de utanmadan ufacık elleri olan çocuğa “O bomba elinde parçalandı, biz bişey yapmadık…” dedirterek yaptı bunu.

1700 polisi gözünü kırpmadan öldüren Işid canavarları ne kadar hastaysa sen de o kadar hastasın Erdoğan ve ne yazık ki bunun tedavisi için bence geç kaldın artık. Senin tedavin yok artık Erdoğan, sen düpedüz katil bir başbakansın. Aynı Kenan Evren gibi, aynı Pinochet gibi, Saddam gibi, Usame Bin Ladin gibi, Humeyni gibi, Kaddafi gibi, Esad gibi, Mubarek gibi.

İşin içinde bir gariplik var, biz demokrasi savaşı verdikçe öldürülüyoruz, tutuklanıyoruz ama bizi öldürenler değişmiş ve demokrat olmuş oluyorlar. Bence siz ve savunduklarınız hasta aydınımsılar, aynı sizin gibi, tedavi olun diyeceğim ama gerçekten iş işten geçti sanki…

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: