Ahmet Nesin's Blog

Haziran 24, 2014

CUMHURBAŞKANINI IŞİD BELİRLEYECEK…

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 6:09 am

CUMHURBAŞKANINI IŞİD BELİRLEYECEK…

Kim ne derse desin AKP genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Başzübük demekte haklıyım. Şu an cumhurbaşkanlığı için öyle riskli bir oyun oynuyor ki, inanın bu hiçbirimizin aklına gelmezdi. Benim nereden mi aklıma geldi, sanırım lümpenliği onun kadar iyi bilmemden olacak.

Bu halkı tanımak olası değil. Bugüne değin hükümetin, daha doğrusu Erdoğan’ın yaptığı yanlışları bir kenara koyalım, halkın hırsızlığa ses çıkarmadığını, Özal’ın deyimiyle “Benim memurum işini bilir…” mantığını “Benim başbakanım ve bakanlarım işini bilir…” diye düzelttiğini düşünelim ama IŞİD tarafından kaçırılan 100’e yakın kişiye ses çıkarmamasını açıklamak olanak dışı. Her an ölüm haberi gelebilir, Erdoğan olayı basına yasaklamış, hiçbişey yapmadan bekliyor, bizi de bekletiyor.

Peki bu bekleyiş neden, hatta cumhurbaşkanlığı adaylığını yada partinin başka adayını neden açılamıyor. Açıklamamasının ardında Ekmeleddin İhsanoğlu’nun aday olmasının payı var, ondan çekiniyor ama seçime az kalmasına karşın açıklamıyor.

Şimdi yazacağım proje umarım gerçekleşmez, gerçekleşirse dünyanın gelmiş geçmiş en çirkin olayı olur, bunu zübüklükle de açıklayamayız.

Erdoğan anketler yaptıradursun, ona göre aday ismini değerlendirsin, işin altında başka bişey var. Erdoğan adaylığını açıklamadan 1 yada 2 gün önce IŞİD elinde tuttuğu rehineleri bırakacak. Bırakacak ama öyle sandığımız gibi olmayabilir. Bu bırakılma işlemi Erdoğan’a puan kazandıracak bir şekilde olabilir, yani kan akabilir. Anlayacağınız Erdoğan cumhurbaşkanlığı seçimlerini kan ve ölüm üzerine oturtabilir.

IŞİD bu tip bir olaya, kimi arkadaşlarının öldürülmesine rıza gösterir mi, tabii gösterir, para karşılığı da, silah karşılığı da gösterir. IŞİD için insanın kıymeti var demek zaten doğru bir düşünce değil.

Umarım yanılıyorumdur ama hükümetin bu kadar sessiz kalması ve “Bekleyin” den başka bişey söylememesi bana bunun gerçekleşeceğini söyletiyor. Bu hükümet ve Erdoğan karşısında “Umarım” demenin bir işe yaramayacağını da biliyorum ama aklımdan geçeni siz de bilin istedim.

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: