Ahmet Nesin's Blog

Ağustos 24, 2014

ERDOĞAN TİR TİR TİTRİYOR!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 8:02 am

ERDOĞAN TİR TİR TİTRİYOR!..

 

Bu yazının onlarca değişik başlığı olabilirdi, ben ilk aklıma geleni yazdım. Herkes Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçildikten sonra istifa etmediğini, Yüksek Seçim Kurulu’nun oyalandığını yazıyor ama kimse bunun nedenini tartışmıyor. Meclis başkanı da gerekeni yapmıyor ve bu tartışma anayasal suç olarak işlenmeye devam ediliyor.

Peki bu anayasal suç neden işleniyor, bu kadar kişi ve kurumun bu suçu işleme gerekçesi ne, yazan yada söyleyen yok.

Oysa durum çok açık, normal şartlarda Erdoğan’ın dokunulmazlığının kalkması ve 28’ine kadar sırasının gelmesi gerekiyor. Ancak Erdoğan’ın dokunulmazlığı kalktığı anda mahkemeye çağrılması ve ifadesinin alınması gerekiyor. Bunlardan dolayı tutuklanabilinir de, onca suç isnadı varken ve ortalık bilhassa hukuk anlamında toza dumana karışmışken Erdoğan’ın başına herşey gelebilir.

İşte kişi ve kurumlar Erdoğan’la beraber bunu önledi, engelledi. Erdoğan’ın yargılanmasını ve tutuklanmasını önledi. Bunu meclis başkanı önledi, YSK önledi, AKP önledi, Abdullah Gül önledi, suça hep beraber iştirak ettiler.

Erdoğan o yüzden en büyük hedefi olan cumhurbaşkanlığına çıkmasına karşın hâlâ “Yusuf Yusuf”, ödü pohuna karışmış durumunda…

Aynı şey Abdullah Gül için de geçerli, 28’inden sonra o da yargılanacak. Necmettin Erbakan’ın mahkum olduğu yolsuzluk davasından yargılanacak. Hem de ne dava ki Gül Erbakan’ı aynı davanın sanığı olmasına karşın cumhurbaşkanlığı yetkileriyle affetti, önce hapisten kurtardı, sonra ev hapsini kaldırdı, en son da siyaset yasağını kaldırtıp bir hırsızın siyaset yapmasına izin verdi.

Şimdi anladınız mı Erdoğan’ın neden milletvekilliği direğine sımsıkı sarıldığını. Şamil Tayyar cumhurbaşkanlığı seçimi için “Erdoğan % 55’in altında alırsa Taksim Meydanı’nda direğe sarılır dans ederim demişti ya, işte o direk şimdi Erdoğan’ın avuçlarının içinde. Sarılmış oynayıp duruyor.

Ne diyebilirim ki, güç onlarda, direk onlarda, güzel görünmese de kullanıyorlar ve oynuyorlar.

 

 

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: