Ahmet Nesin's Blog

Ekim 10, 2014

DARBE VALİZİM HAZIR!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 6:00 am

DARBE VALİZİM HAZIR!..

 

Bugünkü Türkiye’ye baktığımızda yorulmayan var mıdır acaba, bence yoktur, kimisi ölümün sınırında yaşadığından, kimisi devrime inanmışlığından, kimisi yalanlarından ve hırsızlıklarından yorulmuştur. Dün gece televizyonu izlerken yavaş yavaş masanın altına girer gibi hissettim kendimi. Program başladığında 19 ölü vardı, sona erdiğinde 30 küsurdu. Buna karşın ben hâlâ Hüseyin Yayman gibi bir beyinsizi dinlemek zorunda kalıyorum, bu gerginliği twitter atışmalarının üzerine atan bir akıl yoksununu izliyorum.

Artık her düşündüğümü yazamadığımı yada yazmadığımı farkettim önceki gün. Bunun korkuyla, endişeyle bir alakası yok, ilk yıllarda her düşündüğümü yazarak okuru yazıya boğduğumu görmemden kaynaklanıyor bu. Geçmişe bakıyorum da günde 3 yazı yazmışım.

Tezkere görüşülürken eşimle konuşmaya başladığımızda ona bu işin darbeye gittiğini ve Erdoğan’ın Çankaya’dan çok kötü inebileceğini ama olanın yine bize olacağını söyledim.

Eşimle aramızda 13 yaş var, bunu neden yazdım, çünkü 13 yaş yada yıl ne gibi farklılıklar doğuruyor, bunu anlatmak istedim. Ondan 13 yıl önceki yaşantımda ben 27 Mayıs darbesini, Talat Aydemir’in 2 darbe girişimini, 9 Mart darbe girişimini ve 12 Mart darbesini yaşadım. 12 Eylül darbesini yaşarken de o daha çocuktu. Yani eşimden 3 darbe, 3 de darbe girişimi fazlam var. İşi böyle ortaya koyunca komik geliyor ama bu acı bir gerçek.

Bu tezkere neden darbeye doğru gider? Erdoğan’ın IŞİD olayına nasıl baktığını, ettiği yardımları bilmeyen yok. Sadece Emine Erdoğan bilmiyor olabilir, o da eş durumundandır, eşler bu tip yalanlara inanmak zorundadır.

ABD’nin Türkiye’ye biçtiği bir kaftan var, ılımlı İslam kaftanı, o yüzden Soros denilen spekülatör milyonlarca dolar harcadı bu yollarda, ABD Fethullah Gülen’i destekledi, onlar da ilk kez olarak dinci bir partiyi. Sonucunda ne oldu, her geri kalmış orta doğu ülkesinin lideri gibi Erdoğan da megalomanlaştı, tek adam, tek lider havasına girdi ve kendisini destekleyen etrafını boşalttı.

Erdoğan dini ılımlı değil olduğu gibi getirmeye başladı, bunun en kolay yolu eğitimdi ve o da bunun suyunu çıkardı. Bunun için İslamın pek kale almadığı kadınları özgürlük adına kullandı ve kimi demokratlar da kadınların özgürlüğü adına desteklediler.

Detayları yazmama gerek yok, Erdoğan’ın din adına yaptıklarını bilmeyen yok. Erdoğan ABD’nin giydirdiği kaftanı padişah kaftanı sandı ve buna epileptik davranış biçimi de eklenince ortaya böyle bişey çıktı.

Şimdi IŞİD sınırımızda, Kobani’deki insanlar kimler, Türkiye Kürdistanından kovduğumuz yada canını kurtarmak adına kaçan insanlar. Orada Kürtler buradan daha özgür olduklarından savaşa savaşa bir kanton ortaya çıkarmışlar. Şimdi bu kanton şeriatçı soytarılar tarafından yıkılmak isteniyor. Olaylar tam da IŞİD’in Türk rehineleri karşılıklı anlaşarak serbest bırakma dönemine denk geliyor, Erdoğan Kürt açılımı konusunda sıkışmış, artık erteleme nedenleri kalmamış ve IŞİD birdenbire heryeri bırakıp Kobani’ye saldırıyor.

Ne yalan söyleyeyim, bu kadarını Türkiye kaldırmaz, gözünü açıp kapayıncaya kadar darbeyi başucunda görürsün. Çünkü IŞİD’in Kobani’yi ele geçirmesi ciddi bir iç savaştır, bu iç savaş dörtlü cephe şeklinde olur, Kürt-Türk-laik ve şeriatçı savaşı içiçe geçer ki bu altından kolay kalkılası bişey değildir.

İşte ben bütün bunları düşünüp yazmazken Abdullah Öcalan Türkiye’nin darbeye doğru gittiğini söyledi. Apo benden farklı ne görmüştür diye düşünüyorum, 3 aşağı 5 yukarı bunlar dışında bişey gördüğünü sanmıyorum. ABD orta doğuda yeni bir dizayn yapmaya kalkarken ve onlarla başa çıkamazken bir de Türkiye’nin çok ciddi şekilde karışmasına izin vermez. Hem de bütün Türkiye Kürt açılımı konusunda barışı bu kadar isterken ve yaklaşmışken.

Türkiye çeşitli nedenlerle darbeler gördü, bu kez de bir megaloman yüzünden darbe görecek. Askerin yavaş yavaş dine dönmesi, bir kısmının Gülenci, bir kısmının Erdoğancı olması hiçbişeyi değiştirmez, ABD yap dedi mi o darbe yapılır ve olan Kürtlere ve sosyalistlere olur. Ben valizimi hazırladım, artık beklemedeyim.

 

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: