Ahmet Nesin's Blog

Ağustos 18, 2015

YALVAR BAKİM AMCAN SANA PÜSKEVİT VERECEK!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 6:47 am

YALVAR BAKİM AMCAN SANA PÜSKEVİT VERECEK!..

Dünya siyaset tarihi anımsanmaya başladığından beri sanırım Türkiye kadar ilginç yada komik bir ülke görülmemiştir. Bu gariplikler Türkiye’ye özgü bişey değil, cahilliğimizin getirdikleri. Götürdüklerine bakarsak, hiçbir siyasetçinin altından kalkamayacağı kadar çok, maddi ve manevi olarak yaptıklarının hesabını umarım bigün verirler.

Bir ülkede seçim olsun ve partilerden biri yalvar yakar “Ne olur, hükümet kurun, bana bulaşmayın, benim maçam yemiyor, ne koalisyon ortaklığına, ne demokrasiye, ne başbakanlığa, ne azınlık hükümetine, ben zaten oylarımı yükselterek rezil olacağım kadar oldum, daha fazla rezil olmak istemiyorum, kürtleri öldürün ama bana bulaşmayın, onları çırılçıplak söyüp teşhir edin ama beni koalisyona sokmayın, ben bu cinayetleri dışarıdaymış gibi seyredeyim, hükümet olursam cinayet emirlerinize ortak olurum, oysa ben alışık değilim böyle şeylere, 12 Eylül 80 darbesi öncesi denedim bunu, hükümete girdim, bütün cinayetlerim ortalığa saçıldı, bana bunu yapmayın, yalvarıyorum bir hükümet kurun, ben cinayetlerimi ana muhalefet olarak dışarıdan derin devletle beraber işlerim…” desin, bu sadece bizde olur ve oldu.

Daha önce hep yazdım, medeni ülkelerde ırkçılığı, şeriatı ve faşizmi doğrudan destekleyen partiler olmaz ama bizim ülkemizde nurtopu gibi 4-5 tane var. Hatta daha fazla da var ama şu an etkili olan bikaç tanesi.

Sadece MHP mi, Ulusal Partililer de askere başvurmuş PKK’ye karşı savaşmak için, kürt öldürmek için, bunu hem de toplu olarak yapmışlar Yalova’da, kim takar Yalova faşistini diyeceğim, bütün Yalova üstüne alacak diye üzülüyorum. “Bana izin ver devletlüm, ben kürt öldüreceğim senin yanında…” diyor Doğu Perinçek’in müritleri.

Devlet Bahçeli de adı üstünde, doğuştan devletlü, “Bana izin ver devletüm, ben sizin cinayetlerinize dışarıdan destek olayım, daha rahat cinayet işlerim…” diyor. İktidardaki zaten işliyor cinayeti, al Erdoğan’ı vur Perinçek’e, Al Perinçek’i vur Davutoğlu’na, al Davutoğlu’nu vur Bahçeli’ye.

Yalvar Bahçeli, biraz daha yalvar, cinayet işlemek için yalvar, kürt öldürmek, devrimci öldürmek için yalvar, öldürdükçe oyunun artacağını zannet. Arabasının bagajında 2 makinalı tüfek bulunan genel başkan Bahçeli, biraz daha yalvar, sokağa çıkamayacak duruma gelene kadar yalvar…

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: