Ahmet Nesin's Blog

Eylül 12, 2015

ZIRDELİYE RAZIYIM KAPATIN ŞU CUMDELİYİ!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 10:54 am

ZIRDELİYE RAZIYIM KAPATIN ŞU CUMDELİYİ!..

Biliyorum, en çok yazı yazmam gereken dönem ama olmuyor, yapamıyorum, o fotoğraflara baktıkça elim ayağım boşanıyor. Kahramanmaraş katliamı geliyor usuma, gazetede nöbetçi kalıp sabaha kadar ajanslardan gelen fotoları inceleyip, vahşi, az vahşi diye ayırdığım saatler. Bakmayın hepimizin internetten baktığına, arka arkaya yüzlerce gelince tarifi olanaksız bir duruma düşüyorsunuz.

Terörist dedikleri 6 aylık çocuklar var, kanlar içinde, sarılmaya kıyamazsınız ama ülkede faşizm var. Çok kızgınım, aydınlara kızgınım, yazarlara kızgınım, ben 2009’larda “Bu adam sivil darbe yaptı, haberiniz olsun…” derken benimle dalga geçenlere kızgınım. Neyse ki bütün yazılarım duruyor kitap halinde. O dönemde bu cumdeliye demokrat diyenler, bugün siz de kızgınsınız biliyorum ama ona bu güveni verenlersiniz.

Bu ülke çok iç savaş gördü ama 2 kişi yüzünden savaşı ilk kez yaşıyor. O 2 kişiden biri Devlet Bahçeli. 200 yıl yaşasa iktidara gelemeyecek ama parti başkanlığını da bırakmayacak biri bu adam. Bahçeli bu işin başsorumlusu, nefret ettiğim bu adam HDP’nin dışarıdan destekli CHP koalisyonuna evet deseydi damda uyuyan anne yaşıyordu, bebekler ölmemiş olacaktı, 32 gencimiz bombayla parçalanmayacaktı.

Kimse bana Erdoğan hükümeti vermezdi demesin, Bahçeli o tavrı koysaydı, bugün ama geçici ama koalisyon hükümet kurulmuştu. Ama 12 Eylül darbesini alkışlayan, arabasının bagajında 2 makinalı tüfek yakalanan ama bundan dolayı yargılanmayan adamdan ne beklersiniz ki?

Belki bazılarına şaka gibi geliyor ama ülkeyi şu anda bir deli yönetiyor. Gıdım aklı olanın yapacağı işler değil bunlar. Esasında korkudan kaçacak delik arayan biri tarafından yönetiliyoruz. Bu cumdeli heran, hepimizi öldürtebilir, yaktırabilir.

Çatıda uyuyan anneyi, öldüren de bu, minnacık çocuğu da. Suçlarını tahmin edebiliyorum, uyurken kıpırdamıştır, kıpırdarsan tehlike var demektir, terörist olmanın baş unsuru uykusunda dönmektir. Çocuk kendisiyle oynansın diye elini ayağını oynatmış olabilir ve sen ödün bokuna karıştığından o kıpırdanmayı saldırı sanıp bebeği öldürtensin.

Şaka değil bunlar, öldürülenler arasında 60 yaşında bir adam da var, minnacık bebek de. Bu zırdeli işi bile değil, cumdeli işi. Bunu yaşamadan anlayamazsınız, 12 Mart darbesinde evler böyle basılıyordu. Bizim ev basıldığında polisler hariç 1 cemse asker gelip evin etrafını sarmış. Aziz Nesin kaçacak yada onlarla çatışacak diye yapılmış bu. Sonra sabah uyanırsınız, babanız yoktur, sokağa çıktığınızda herkes size düşman gibi bakmaya başlar, çünkü onlara göre siz bir hainin çocuğusunuzdur. Ben o savaşa başladığımda çok küçüktüm, cemse geldiğinde de 13 yaşındaydım. O sorgu dolu bakışları yıllarca seyrettim.

Faşizm böyle bişey, bunu yapmak için cumdeli olmanız gerekiyor, raporu var mıdır bilemiyorum ama kendi gölgenizden korkar hale gelirsiniz. Kedi gibi olur korkaklığınız, refleks korkaklığı denir adına. Korktukça saldırır, canavarlaşır, sonunda sapıtırsınız. Etrafınızda 1 kişi kalmaz. Öldürttükleriniz rüyalarınıza girer, karabasanlar görmeye başlarsınız. Ve öyle bir noktaya gelirsin ki, karın osursa bomba sanar altına sıçarsın…

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: