Ahmet Nesin's Blog

Ekim 12, 2015

ERDOĞAN TÜYMEK İÇİN DARBEYİ ZORLUYOR!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 6:36 am

ERDOĞAN TÜYMEK İÇİN DARBEYİ ZORLUYOR!..

Edirne 3. Kitap Fuarı’ndayım 2 gündür. Evim Antalya’dayken, aynı anda Antalya Kitap Fuarı varken neden buradayım, çünkü Edirne Belediyesi Fuarı doğumunun 100. Yılı diye Aziz Nesin’e atfetti. O yüzden oğlum Antalya’dayken ben buradayım.

Eşim önceki gece Ankara’daki mitinge katılmak için otobüse bindi, gece yarısı telefonum çaldı ve bir rahatsızlık dolayısıyla otobüsten indiğini söyledi. Sağlık herşeyden önemli, büyük ağabeyim kanserden yoğun bakımda, yapacak bişeyimiz yok, elimiz kolumuz bağlı.

Neyse, sabah kahvaltımı ettim ve fuar alanına gireceğim ki Hilal aradı. Ağlıyor telefonda, ilk aklıma Ateş ağabeyimi kaybettik sandım, meğer bomba haberini söyleyecekmiş ama ağlamaktan söyleyemiyor. Bana sadece “Ben Ankaraya gidiyorum, hastahanelerde yardıma gereksinim vardır…” dedi ve yola koyuldu…

Elim ayağım buz tuttu, her yeni bombanın yada saldırının diğerinden beter olduğunu bilecek kadar deneyimim var çünkü. Mitingde olduğunu tahmin ettiğim bir arkadaşımı aradım, o da ağlıyordu, “Ahmet, burası anlatılamaz…” diyor başka bişey diyemiyor.

Yavaş yavaş ölen kardeşlerimizin haberleri gelmeye başladı, Antalya’dan ölen yoldaşlarımız var, diğer illerden tanıdıklarımız, ben bir Maraş katliamı, bir Madımak vahşeti yaşamaya başladım.

Kime sorsam bişey diyemiyor, analiz yapamıyor. Erdoğan bizi bu noktaya getirdi, o kadar saçmalıyor ki, kendisini savunanlar bile söyleyecek laf bulamıyorlar, onlar da mecburen saçmalığa saçmalık katıyorlar. Bu durumda buna bir analiz yapamıyoruz, 40 yıldır siyasetin içindeyim, 37 yıldır gazeteciyim ve analiz yapamamak ben daha çok delirtti.

Analizi yok, çünkü bunca cinayet oy getirmez, tam tersi götürür. Büyük olasılıkla danışmanları çıldırma noktasına gelmiştir. Saatlerce düşündüm bunun bir nedeni olmalı diye.

Bunun bitek dayanağı var bence, Erdoğan sivil darbeyi başaramayacağını anladı, en büyük hayali hüsrana dönüştü. Her yerel, hem de uluslararası mahkemelerde yargılanma olasılığı çıktı ortaya.

Uzun zamandır Erdoğan’ın kaçacağı konuşuluyor, bunun planları yapılıyor iyiden iyiye. Ama bunca yıl bunun savaşını vermiş bir adam nasıl durup dururken kaçar da kendisine göre 5 paralık prestijini 2 paralık eder. Bu olanak dışıdır, şiir okuyarak ve sonunda demokrat saflarına katıldığını iddia eden bu katil nasıl olur da kaçar. Hırsızlığı yakalanacak diye kaçamaz, dincilere silah verdi diye kaçamaz, çevresini zengin etti diye yada çocuklarına gemicik aldı diye kaçamaz.

Erdoğan’ın kaçışı demokrasi üzerine kurulu olmalı, tekrar döndüğünde cinayet işlemek için nedenleri olmalı, tabii dönebilirse. Bu yüzden Erdoğan yaşamının hatasını yaptı ve tam Kürtlerle barış noktasına gelmişken savaş açtı. Erdoğan bu savaşın Türkiye’yi darbeye götüreceğine inanıyor. Darbeye giderse kendisi demokrasi adına kaçacak, pardon o zaman kaçılmıyor, demokrasi adına iltica neyim ediyorsun.

Erdoğan’ın planı bu ama bence bu plan yürümeyecek. Demokratımsı faşist Erdoğan, böyle planlar yapma kardeşim, bu ülkede darbe olma olasılığı çok ama çok zor. Anlayacağın ön hazırlıklar için önden Bilal oğlanı göndermiş olsan da işe yaramayacak. Darbe senin yaptığın darbe gibi olmuyor, sanayi izin verecek, sonra AB izin verecek, sonra da ABD izin verecek, asker ikna olacak 3 darbeden sonra.

Kusura bakma Erdoğan, sana karşı da darbe yaptırmayacağız bu ülkede… Bence emekliliğini iste Erdoğan, söz sana dokunmazlar… Söz Erdoğan, darbe yok san…

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: