Ahmet Nesin's Blog

Aralık 5, 2015

FUAT AVNİ GİBİ SENİN TAA………..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 8:19 am

FUAT AVNİ GİBİ SENİN TAA………..

Ne güzel eyleniyorduk, hayali bir adam çıkmış, sabah akşam kimin öldürüleceğini, kimin çalacağını, kimlerin bombalanacağını, kimlerin hesaplarına el konulacağını anlatıyordu, bizler de “Aaaa, kız Fuat Avni’yi okudun mu, filanca felancayı şapacakmış, adamın her dediği çıkıyor, kimi dediyse şapıldı valla kız…” diyerekten ülkemizin Agatha Christie romanlarına benzer halini izliyorduk.

Kimi gazeteler ajans yada gündem takip etmeyi bırakmış, Merkez Bankası’nın altın fiyatlarını  Kapalıçarşı’dan aldığı tüyolarla belirlemesi gibi, manşetlerini Fuat Avni’ni 2 dudağı arasından çıkacaklara göre ayarlamaya başlamıştı. Bu yetmiyormuş gibi, “Fuat Avni loto” oynanmaya başladı.

Fuat Avni, kimine göre Bülent Arınç’tı, kimine göre Fethullah Gülen’in adamları, kimine göre CIA, hatta kimine göre Emine Erdoğan’dı. Bu saydıklarım lotoda yüksek getirisi olanlardı, yoksa yapılan tahminlerde o kadar ilginç isimler konuşuluyordu ki, son zamanlarda Fuat Avni diye gözaltına alınmaktan bile korktum.

Herkesin yaptığı olasılık yarışmasından benim geri kalma şansım yoktu, ben de onlar gibi kaptırmış kendimi gidiyordum. Ama ben ilk başta olasılıklar içerisinden Bülent Arınç’la Emine Erdoğan’ı çıkardım, çünkü Fuat Avni o kadar Recep Tayyip Erdoğan’ın yakınındaydı ki, ben bir ara beraber sıçtıklarına kanaat getirdim. Hâl böyle olunca Arınç ve Emine Erdoğan’ı sildim kafamdan. Erdoğan, Arınç’la beraber sıçamazdı, aralarında kariyer farkı vardı, aynı seviyede değillerdi, dolayısıyla durum “One minute” kadar basit değildi, durum “One sıçımlık” da olsa eş değillerdi. Eş durumunda da olanaksızdı, kadın-erkek aynı anda ve aynı yerde şeyedemez.

Fuat Avni’nin 1 kişi olmadığı düşüncesi ağırlık kazanıyordu, işte burada da devreye CIA ve Fethullah Gülen’in adamları giriyordu. Kimi kararlar gece alındığından bunun da olasılığı yoktu, öyle abuk-sabuk açıklamalar yaptı ki Fuat Avni, bu kararlar 2 kişiyle alınamazdı. Yani Erdoğan yatağına uzandığında nerelere bomba atılacağını düşünüp karar veriyordu. Bunu o an kimseyle paylaşması olanaksızdı. Paylaşsa bunların bir kısmı önlenebilinirdi çünkü.

Kimse bu Fuat Avni, bize cinayetlerin gayet normal şeyler olduğuna alıştırdı. Bombalamaların yanlışlığını protesto etmek yerine, o tür yerlere gitmemeyi aşıladı. Artık olabilecek herşeyi kanıksamıştık. Doğal olarak da Fuat Avni alayımızın kankası olmuştu.

Dikkat edin, bu Fuat Avni ne zaman ortaya çıktı. Ülkemizde nüfusumuza yakın sayıda bulunan uzmanlar ne zaman, AKP tipi partilerin 4 seçim arka arkaya kazanamayacağını yazdı, bu Fuat Avni denilen zortlak çıktı ortaya. Bunca uzman doğruyu söylüyordu ve 7 Haziran seçimlerinde olan oldu, AKP seçimi kaybetti. Bu kez Fuat Avni ermişi bu seçimden koalisyon çıkmayacağını, bol ölüm çıkacağını ve sonunda en erken seçimin olacağını duyurdu bize.

Ve dediği oldu, bol cinayetli, bombalamalı, tutuklamalı bir seçime girdik ve AKP kazandı. Sonuçta ne mi oldu, seçim kazanılınca Fuat Avni yerle yeksan oldu ve ortalıktan kayboldu. Artık yarın hangimizin öleceğini bilmiyoruz, ne zaman alınacağız, haberimiz yok.

Evet, seçim bitti ve Erdoğan emellerine kavuştu. Ben hâlâ bu Fuat Avni’nin kim olduğunu merak ediyorum. Büyük olasılıkla siz de merak ediyorsunuz. O yüzden son seçimden beri olası katliamların haberini vermeyen bu Fuat Avni’nin ben ta…………

1 Yorum »

  1. Sahiden bende bu herif i hiç inandırıcı bulmuyorum adam 1000 twit arıyor birini milyonlarca kişi paylaşıyordu

    Yorum tarafından Ensar Topaloğlu — Aralık 5, 2015 @ 10:06 am


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: