Ahmet Nesin's Blog

Şubat 2, 2016

FARE (Fuat Avni Recep Erdoğan) KONUŞMAYA BAŞLADI ERKEN SEÇİM GELİYOR!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 7:07 am

FARE (Fuat Avni Recep Erdoğan) KONUŞMAYA BAŞLADI ERKEN SEÇİM GELİYOR!..

 

Başımıza bir adam oturdu, kalkmak bilmiyor, gitmek bilmiyor, ne çaldığıyla, ne aldığıyla ne de saldığıyla memnun oluyor. Tam atsan atılmaz, satsan satılmaz dedikleri cinsten, ülkenin başına bir tebelleş oldu ki, düşman başına…

Onunla kaç seçim geçirdik bilemiyorum ama 2 seçim öncesi, onun tahmin edemediği ama bizim beklediğimiz bir şekilde yendik. Bu dönemde Fuat Avni diye biri çıktı, adam ne yapsa yada yapacaksa yazıyor. Akıl almaz bir durum, şunlar-bunlar öldürülecek diyor, öldürülüyorlar, onlar-bunlar gözaltına alınacak diyor, alınan alınana… Adam ermiş gibi, faşist idarede yapılacak ne varsa anlatıyor, sanki o idare ediyormuş gibi, Fuat Avni’nin z-sözünden dışarı çıkan yok, hemen tutuklamaya ve öldürmeye başlıyorlar.

Bu demokrasi dostu Fuat Avni’yi faşist iktidar çok iyi dinliyor, bir dediğini iki etmiyor. Demokrasi aşığı, çünkü bütün bunları yazarken Recep Erdoğan’a saydırarak yapıyor. Ama işin içinde bir gariplik var, kendisini eleştireni yada “F…….” diyeni hemen tutuklatan Erdoğan, bu adamı hem bulamıyor, hem de aleyhinde konuşmuyor. Diğer gariplik de Fuat Avni’nin bu kadar sözü dinlenirken Erdoğan’ın tutuklanmasını hiç ağzına almıyor, oysa her dediği yapılıyorsa, bunu yazsa büyük olasılıkla Erdoğan tutuklanacak yada derdest edilecek.

Yukarıda yazdıklarım size saçma gelebilir ama dikkatli düşünürseniz doğru. Çünkü Fuat Avni emir verir gibi, lümpen bir ağızla yazıyor bunları, eleştirirken çok da masumane konuşmuyor. Ne olduysa 2. seçimden sonra oldu. İlk seçim sonuçlarını beğenmeyen Erdoğan 2. Seçimi yaptırdı ve anayasayı tek başına değiştirecek yada başkan olabilecek sayıya ulaşamasa da hükümet kurduracak ve emredecek sayıyı buldu. Buldu ve seçimden hemen sonra Fuat Avni sustu. Dersin yer yarıldı da içine girdi. Esasında yer yarılsa haberimiz olur da, saray yarılınca haberimiz olmaz. Anlayacağınız saray yarıldı ve Erdoğan içine, pardon Fuat Avni içine girdi.

Katliamlar başladı, şöyle böyle değil, tank ve top ateşi var ülkede Kürtlerin üstüne ama nasıl bir halk ise kimsenin kılı kıpırdamıyor. Bu halkın yıldığının göstergesidir, o zaman seçim zamanı gelmiş de geçiyordur. %5 daha oy alırsa başkanlığını açıklayacaktır Erdoğan.

Bunu anlamanın tek yolu var esasında, o da Fuat Avni’nin konuşmaya ve yazmaya başlamasıdır. Yine hepimiz tetikte Erdoğan’ın, pardon Avni’nin ne gibi cinslikler yapacağını bekleyeceğiz. Göreceksiniz, Avni yazacak, Erdoğan yavaş yavaş seçime ve kendi inanmadığı demokrasisine doğru gidecek.

Kürtleri sindiremedi ama ciddi bir nüfusu evlerinden etti. Onların oyu seçimi çok etkilemez, en fazla 1-2 milletvekili oynar. Ama Türklerin bir kısmını sindirdi, bir kısım milliyetçiyi de yanına çekti. Anidenbire gelecek seçimde MHP barajı aşamayabilir. Verilen bütün sözlere karşın baraj düşmez.

Anlayacağınız lağım faresi ortaya çıktı ve kendi hükümdarlığını ilan etmek için seçime gidilecek. Bir ülke 1 yılda 3 seçim kaldırır mı, çok da tın FARE için.

Biliyor musunuz, ben bu yaşıma kadar fareleri çok seviyordum ama şimdi tiksiniyorum, iğreniyorum onlardan. Gözümün önüne fare gelince her yanından çirkef akan, lağım akan yaratıklar geliyor gözümün önüne.

Uzun lafın kısası, buyur gel, kediler olarak seni bekliyoruz.

 

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: