Ahmet Nesin's Blog

Temmuz 9, 2016

AKP ASKERİ KULLANMA PARTİSİNE DÖNÜŞTÜ!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 10:21 am

AKP ASKERİ KULLANMA PARTİSİNE DÖNÜŞTÜ!..

 

Önceki günlerde yazdığım bir yazıda Ergenekon davasının beraatle sonuçlanması sonucunda iktidarın tekrar askeriyeye ya da daha açık dille derin devlete geçtiğini yazmıştım. Bunu yazarken bu işi bu kadar aleni yapacaklarını düşünmemiştim.

Bu aleniyetten neyi kastediyorum, bir önceki ya da ondan önceki bakanlar kurulu toplantısını kastediyorum. Artık sıfatını kendi de bilemeyen (Cumhurbaşkanı, Reis, Başkan yada Partili Başkan) Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık ettiği bakanlar kurulunun Başbakan ve bakanları tarafından davetsiz ama sıfatı belli olmayan Erdoğan tarafından davetli Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar da katılmıştı.

Bu sistem benim anımsadığım kadarıyla 12 Mart ve 12 Eylül darbelerinde uygulanmamıştır. Kenan Evren’in hile bir bakanlar kuruluna girdiğini anımsıyorum.

Buradan şu ikilem çıkıyor. Yıllardır yazdığım sivil darbe, askeri darbe ile birleşti. Yani Hulusi Akar’ın katıldığını bilmediğim bakanlar kurulu toplantısıyla derin devletin yeniden Türkiye’yi yönetmeye başladığını ortaya çıkarmış oldu.

Erdoğan bundan sonra istediği kadar kendisini tek lider zannetsin. Değil mi ki Hulusi Akar, bakanlar kuruluna girmiştir, artık ipler onun elindedir. Bundan sonra yörüngeyi belirleyecek olan derin devlettir.

Bunun en basit örneğini gördük en sonunda. Ergenekon davasının sanıklarından Veli Küçük devlet protokolüne girmiştir.

Geçmiş olsun

 

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: