Ahmet Nesin's Blog

Temmuz 12, 2016

ARINÇ, BABACAN, ÇELİK, SİZİ DE BEKLERİZ!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 5:42 am

ARINÇ, BABACAN, ÇELİK, SİZİ DE BEKLERİZ!..

Yazının başlığına bakıp da, kimsenin içeri girmesini istediğimi sanmayın sakın… Şu an sadece sesli düşünüyorum. Ben hapsedildim diye başkalarının da girmesini isteyecek kadar bencilleşmedim henüz…

Pazartesi akşamı tutuklandığımdan beri ziyarete gelen avukat arkadaşlarla devamlı sohbet ediyoruz. Yaşamımda hiç bu kadar politik konuşmayı bir güne sığdırdığımı anımsamıyorum. Doğal olarak da her konu yeni bir konuyu açıyor ve düşünce gelişiyor beynimde.

Geçtiğimiz cuma soruşturma haberimi aldığımda tutuklanacağımı anladım ve bunu yakınlarıma söyledim. Doğal olarak avukat arkadaşlarla sohbet ederken nelerin olabileceğini ve nedenlerini de konuştuk. Onlar itiraz dilekçesini verdiklerinde bizim salınabileceğimiz üzerinde hem fikirler. Haklılar hukuksal olarak böyle olmam gerekiyor ama hukuk yok. Bunu onlar da bildiklerinden bize moral vermeye çalışıyorlar.

Kendilerine çok net söyledim, “Bizim yerimize koyacakları bir ekip bulmadan, bizi bırakmayacaklar…” Önce Can Dündar ve Erdem Gül alındı. Yeteri kadar gürültü koptu ama bu Erdoğan’a az gelmiş olmalı ki daha sonra akademisyen arkadaşlar alındı. Onlarda da ortalık birbirine girdi ve onlar da bırakıldı…

Erdoğan’ın taktiği bu, diğeri soğumadan yeni bir gündem yaratmak ve zaman kazanmak. İşte biz o amaçla alındık. Her tutuklamada başka bir olayı bastırmaya başladı. Ama Cumhuriyet Gazetesi susmadı, akademisyenler geri adım atmadı. O zaman Özgür Gündem Gazetesi’ne destek verenleri susturmalıydı o da olmadı, bitirilmesini düşündüğümüz ya da tartıştığımız olay buydu…

Biz Erdoğan’ın sıralamasında olduk. Serbest kalmamız için. Tutuklayacak ekibin bulunması gerekir. En sonunda sevgili Selahattin Demirtaş’ın söylediği gibi elinde kara bir liste var ama öncelik kimin olacak.

Dokunulmazlıklar kalktığına göre vekillerimiz olabilir. Bence bunun henüz sırası değil, çünkü yapılan anketler onu çıldırtıyor. O zaman bugünlerde çok sulu çalıştıkları belediye başkanları olabilir sırada. Ama bu da çok zor.

Bunların dışında önemli bir faktör daha var; o da AKP kendi içinde bu saçmalıklara daha ne kadar evet diyecek. Partide çok ciddi bir çatlak olduğunu bilmeyen yok. İşte bence olay burada patlayacak ve paralelci gerekçeleriyle birkaç eski ya da hâlâ AKP’li tutuklanacak.

Yazının başlığında verdiğim isimler sadece dikkat çekmek için verilmiş isimler. Ama Erdoğan çatlamakta olan AKP’yi yapıştırmaya çalışacak.

Yani bu üç ismi beklediğim falan yok.

 

1 Yorum »

  1. sevgili ali nesin sizi ziyaret etselerdi[demokrat görunmeye çalışanlar] o zaman operasyon zamanı hızlanırdı.

    Yorum tarafından recep — Temmuz 12, 2016 @ 12:54 pm


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: