Ahmet Nesin's Blog

Temmuz 21, 2016

AKP YARDIM VE YATAKLIKTAN YARGILANIR MI?..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 9:24 am

AKP YARDIM VE YATAKLIKTAN YARGILANIR MI?..

Konuya başlıktan alakasız biyerden gireceğim, çünkü bu dönem çok yazı birikecek ve ayrı ayrı yazmak çok zor. Dün Erdoğan kendi darbesini açıklarken Türkiye’yi kredi anlamında düşüren kuruluşa da fırça çekti. Daha doğrusu fırça çekmedi de kendince dalga geçti. “Ben ülke olarak sana üye değilim ki notumu düşürüyorsun, ayrıca düşürsen ne olur, düşürmesen ne olur…” gibi bir açıklama yaptı. Oysa durum dediği gibi olmadı, puanımız düşünce dolar tavan yaptı ve TL değer kaybetti. Erdoğan şunu hesaplayamıyor, üyesi olmasan da bir para kurumu senin notunu düşürürse, dünya ticaret merkezi onu dinler, seni değil.

Neyse, gelelim asıl konuya. Bu yazacaklarımdan dolayı hukuk mezunu olmak gerekmiyor, hatta bırakın hukuk mezunu olmayı, hukuku da çok bilmek gerekmiyor. Aşağıdaki tümceler 14 yıllık iktidarları dönemindeki AKP’lilere ait ve bu kişiler halen AKP’li.

Bekir Bozdağ: Cemaatle Ak Parti arasında bir fitne ateşi yakmayı başaramayacaklar. Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendiye Antalya’dan selamlarımı iletiyorum.

Tuğrul Türkeş: Bugün de Sayın Fethullah Gülen Hocaefendi’nin MHP’ninki ile benzer ve hatta aynı olan projesini takdirle karşıladım.

Suat Kılıç: Muhterem Fethullah Hocaefendi’ye acil şifalar ve sıhhat içinde hizmete devam temenni ediyorum.

Şamil Tayyar: Sol gözünden ameliyat olan saygıdeğer Fethullah Gülen Hocaefendiye acil şifalar diliyorum.

Melih Gökçek: Fethullah Gülen’e Feto diyemezsin. Ben sana lakap taksam hoşuna gider mi?

Rasim Ozan Kütahyalı: Başbakan ile Hocaefendi’nin çatışmasını isteyen alçaklar benden nefret eder…

Egemen Bağış: Türkçe Olimpiyatları muazzam. Teşekkürler

Hüseyin Çelik: “Cemaat devleti ele geçirmiş, devlete sızmış buna kargalar güler”

Bülent Arınç: Hocaefendiyi ziyaret edebilir miyim diye içimden geçirmiştim. Başbakanım Erdoğan: “Biz de görüşebilsek, selamlarımızı, sevgilerimizi götürün…” dedi. Kendisine çok saygım var, 28 Şubat’ta çok sıkıntıları oldu. Kendisine büyük iftiralar atıldı, davasıyla ilgili, örgütle suçlandı. Her aşamada destekledim. Hamdolsun ki beraat etti. Sayın başbakan vekaleten yapmamı söyledi, bizden bir emirleri, tavsiyeleri olur mu, sormamı istedi. Yanlışımız varsa bizi aydınlatmasını istedik. Çekememezlik olduğunu söylüyorlar, böyle bişey yok. Bizden daha iyi görüyor, değerlendiriyor.

Bu konuşma ve değerlendirmelere daha bisürüsünü ekleyebilirim. Sadece “Türkçe Olimpiyatları”nın 10. Yılında bastırdıkları ve satıp para kazandırdıkları gümüş paralar yeter. Bunu sizin, bizim paramızla yaptılar.

Şimdi ben hukuken soruyorum, bu açıklamaları yapanlar Fethullah Gülen’e yada onların deyimiyle FETÖ’cü paralel devlete yardım ve yataklıktan yargılanırlar mı? Sadec hukuki bir merak benimkisi.

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: