Ahmet Nesin's Blog

Kasım 28, 2016

ASKERİYENİN MAHREM İMAMI DA VARMIŞ…

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 7:44 am

ASKERİYENİN MAHREM İMAMI DA VARMIŞ…

İnanır mısınız bilmiyorum ama ilk kez gazeteci olarak, insan olarak ve bir devrimci olarak, bir haber karşısında nutkum tutuldu, şaşırıp kaldım. Haber Anadolu Ajansı’nın olmasa, altında imza olmasa geçip gideceğim, hiç ciddiye almayacağım. Ama sayın devletim, hele ki son günlerde öyle bilmediğimiz şeyleri bulup, çıkartıyor ve bize pes dedirtiyor ki, geçenlerde okuduğum Diyarbakır Cezaevi Anıları (Hasan Hayri Aslan Ölümden de Öte) kitabı bile bunların yanında hafif kalır. Haber kısaca şöyle: “Muş’ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, askeri personelin “mahrem imamı” olduğu tespit edilen bir öğretmen gözaltına alındı.

Bu mahrem imam olayının neresinden başlayacağımı bilemiyorum esasında. Öncelikle şunu söyleyeyim, bu mahrem imamlar imam değil. Doktoru var, mühendisi var, son yakalanan gibi öğretmen olanı da var. Peki diyeceksiniz ki, imamlık mı yapıyorlar, hayır, yazılanlara göre imamlık yapanı da yok.

Daha önce yakalananları inceledim, bunlar Fethullah Gülenci yapılmaya çalışılan çocukları biraz takip ediyorlar, biraz güven veriyorlar takip edildiklerinden (Nasıl bir duyguysa bu), sonunda da adam olacak çocukları seçiyorlar esasında.

Şaka değil, öyle az buz yok bunlardan, yakalananların sayısı 100’ü geçmiş sanırım. Dün bir asker tanığın ifadesini okudum, bir insanın ne kadar acizleşeceğini gördüm. İfadenin bir kısmında kendisine bir fanila gönderildiğini söylüyor. Fanila deyip de geçmeyin, bu fanila daha önce Fethullah Gülen tarafından giyilmiş. Durum böyle olunca büyük olasılıkla yıkanmamıştır. Fethullah Gülen bu fanilayı kaç gün giymiştir bilemem ama o asker o fanilayla Pensilvanya’dan gelen kokuyla 21 yıl hizmet ediyor.

Midenizin kalktığını tahmin edebiliyorum ama size bir mantığı anlatmaya çalışıyorum. Biz esasında Erdoğan ve onun gibiler tarafından yönetilmiyoruz. Bizi yöneten “Ben Erdoğanın gotunun gılıyım” diyen bir irade esasında. Yada “Yasa olsa Erdoğan’la evlenirdim…” deyip de Emine Hanımı hiç ciddiye almayan, hatta buna karşın Emine Hanımın da “Dur leyn, dingonun ahırı mı benim kocamın koynu yada benim evim…” demediği bir toplum tarafından yönetiliyoruz.

Hiç dikkatinizi çekti mi, ne Erdoğan ne de eşi bu yorumlara cevap bile vermedi. Neden vermediler, çünkü aldıkları kültür bu kadar, esasında söylenenleri kabul eden insanlar. Erdoğan 10 yıl iktidarda kalsın, saraya kuma da getirir. Emine Hanımın buna itiraz hakkı yok, Kur’an’a göre maddi olanağı yerinde olan Erdoğan’ın bunu yapma hakkı var çünkü. O yüzden Emine Erdoğan bu kadına cevap veremiyor, verdiği ters yanıt onun Müslümanlığını sorgular hale getirir.

İşte bu yüzden biz 21. yüzyılda sapıkların yasasının nasıl olacağını tartışırken, sokağa çıkan kadınlarımız Kur’an okutularak polisleştirilmiş gençlerimiz tarafından dövülüyor, gazlanıyor. Onların bilgisi bu, bizi esasında onlar yönetiyor, Erdoğan’ı seçiyor yönetsin diye yada diğerlerini.

Bunca yazının başlıkla ilgisi var mı diyebilirsiniz, bence var. Koydukları isim açısından var, “Mahrem İmamı” diye ilk okuduğunuzda aklınıza ne geliyor. İşte sizin aklınıza ne geliyorsa, benim de aklıma o geliyor. Bunca örgütte bulundum, yetkili oldum, yetkisiz oldum ama alt birime böyle bir isim koymak aklımın ucundan bile geçmedi.

İşte ben bu “Mahrem İmamı” olayına kafayı taktım. Gazeteci arkadaşlarım bilir, bizim böyle takıntılarımız olur kimileyin, bu imamlar mahrem olarak neyi yaptırmışlar da adları böyle konulmuş. Sonuçta uğraştıkları kişiler bekar olan gençlik, hangi nahrem işlerine yardımcı olunmuş.

İşte biz Erdoğan ve arkadaşları tarafından değil, onları seçen bu soytarılar tarafından yönetiliyoruz. Anlayacağınız Erdoğan’ın gitmesi çok şey değiştirmiyor. Turgut Özal cahildi, Tansu Çiller geldi, Özal’ı aydın sandık. Çiller’den sonra Erdoğan geldi, kadını ordinaryus sanacağız. Al birini, vur öbürüne…

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: