Ahmet Nesin's Blog

Aralık 27, 2016

KEŞKE 2016 HİÇ BİTMESE!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 8:22 am

KEŞKE 2016 HİÇ BİTMESE!..

1 haftadır yeni yıl geliyor diye 2016 yılının kötülüklerinden, yaşadıklarımızdan bahsediyor gazeteci arkadaşlar. Neredeyse herkes “Git artık 2016” deme yarışındalar. Oysa ben bu yılın gitmesini hiç istemiyorum, elimde olsa bu yılı uzatmak için uğraşırdım.

Birinci nedenim yaşadığımız kötülüklerin yıla, sayıya yüklenmesine karşı olduğumdan. Yılını anımsamıyorum, arkadaşlarla Bahadın Festivali’ne çağrılmıştık. Dönüşte Mazlum Çimen, Yasemin Göksu ve ben aynı uçaktaydık. Biletlerimiz 14 A, 14 B ve 14 C’ydi. Hiç dikkat ettiniz mi bilmiyorum. THY koltuk sisteminde 13. sıra yoktur, 12’den 14’e atlar. Yasemin çok sevindi bu işe ve “Ne güzel, 13’de oturmuyoruz…” demişti. Ben de bütün hainliğimle “İyi de, 14 yazmasına karşın, biz nesnel olarak 13’deyiz Yasemin…” demiştim. Yaşamımım en korkunç yolculuğuydu, bunu demem üzerine Yasemin’in daha çok korkması gerekirken, bütün yolu Mazlum ve Yasemin’in hain bakışlarıyla gelmiştim. Yani uçak yavaşlasa beni pencereden atacaklardı sanki.

Yukarıda da söylemek istediğim bu, 2017 yılına geçtiğimizde, bu yıl yaşadıklarımızın aynısını yaşayacağız, hatta belki de daha beterini yaşayıp, “Gelen gideni aratır” diyerek, “Nerede güzelim 2016” diyeceğiz.

Peki, ben neden 2016’nın kalmasını istiyorum? İstiyorum, çünkü bence 2016 yılı ne olmak istediğini kendisi bile belirleyemeyen Recep Tayyip Erdoğan’ın ödünün bokuna karıştığı yıl olarak geçecek tarihe. Hem ülke içinde, hem ülke dışında yaptığı ve yaptırttığı gaddarlıklar bunun en büyük emaresi.

İlk Kemal Tahir’den duymuştum, “Bir insan kendisine bütün türklerin atası dedirtmez, bunu kendisi yaptırmıştır, istemeyen insan, başkası yapsa bile karşı çıkar…” demişti. Bence bunun en büyük nedeni Mustafa Kemal’in türk olmamasından kaynaklanıyor. Aynı sorunu Recep Tayyip Erdoğan’da da yaşıyoruz, kendisine Atatürk’ten daha cazip isim bulsa hemen koyacak. Aynı Muhammed’in “İslamiyet son dindir” demesi gibi, Mustafa Kemal’de öyle bir isim almış ki, onlardan sonra gelenler avuçlarını yalıyor.

Benim için 2016 yılı, bütün yaşadıklarımıza karşın çok güzel bir yıl, Erdoğan’ın bitmesine ramak kaldığı bir yıl. O yüzden 2017’nin gelmesini istiyorum, ne olacaksa bu yıl bitsin, bu lümpen, hiçbişeyden anlamadan, herşeyden anlarmış gibi konuşan yada konuştuğunu sanan herif gitsin.

Esasında benim söylediğim 7 Haziran 2015 seçimlerinde başladı. Yani biz Erdoğan ve AKP’yi o gün bitirmiştik. Ama bizim dışımızdaki beceriksiz siyasetçiler, onlara sunduğumuz bu altın tepsinin değerini anlamadılar, anlayamadılar yada anlamak istemediler. Dikkat edin, o tarihten itibaren Ergenekon derin devleti beraat etmiş bir durumda olaya el koydu ve bugüne geldik. Oysa, bugün dediğimi 2015 yılında yaşayacak ve bütün suçu 2016’ya atma gibi bir endişemiz olmayacaktı.

İşte bu yüzden 2016 kalsın istiyorum, uzatalım 2016’yı ve yılbaşı olmadan Erdoğan’ın ve AKP’nin gidişini izleyelim. Belki bana inanmıyorsunuz ama bence ramak kaldı. Bırakın Türkiye’yi, AKP içi o kadar karışık ki, anayasa değişikliğinin meclisten geçmesi bile mucizeye bağlı. Büyük olasılıkla meclise bile getirilmeyecek değişiklik önergesi yada önerisi, her neyse. Bu meclis, bu lümpene başkanlık yada ona benzer bir yasayı onaylamayacak. Erdoğan bunu görüyor ve bu yüzden kendi kendine seferberlik ilan ediyor, Ortadoğu’da savaşın tam ucuna geldi. Bu yasanın olmayacağından tam emin olduğunda kanun hükmünde kararnameyle her şeye el koyup bugün yaşadıklarımızın 2 mislini yaşatmaya başlayacak.

Bu dediklerim gidişini erteler mi, hiç sanmıyorum, en fazla 1-2 ay erteler. Sana 2016 yılının son günlerine gelmişken “Güle güle Erdoğan…” diyorum. Benim yaptığımda, sizin yaptığınız gibi esasında yaşananları rakamlara bağlamak ama ne yapayım, bu yıl gitsin istiyorum…

 

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: