Ahmet Nesin's Blog

Ocak 16, 2017

SANA HERŞEYİM KURBAN OLSUN ERDOĞAN!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 5:09 am

SANA HERŞEYİM KURBAN OLSUN ERDOĞAN!..

 

Artık sadece ben değil, hemen hemen herkes yapacak bişey kalmadığını biliyor, o yüzden en azından benim bundan sonra yapacaklarım sana kurban olsun Erdoğan. Ne yalan söyleyeyim, ben ki demokrasiyi çok geniş kapsamlı bişey olarak düşünmem, laçkalıkla, dejenerasyonla, her istediğimi yapabilirlikle demokrasi arasında ciddi farklar olduğuna inanırım, sen beni bile geçtin, demokrasiye olan inancını benden fersah fersah ilerlettin, artık yapacak bişeyim kalmadı, sana her şeyim kurban olsun.

Buna önceki cumartesi gecesi, hatta pazara döndüğümüz gün, mecliste anayasa değişikliği dediğiniz şeyin 16. maddesi görüşülürken karar verdim. Sen ki 1 anayasa maddesinin için 70 küsur madde koyup bunu en fazla (Oylama ve sayım dahil) 2 saatte geçirmek istedin ve büyük olasılıkla geçirdin (Sinirden bakmıyorum hâlâ) bendeniz sevgili anarşist, goşist, size göre PKK’li, bana göre HDP’li kulunuz olarak pes ettim ve tekrar ediyorum, her şeyim sana kurban olsun.

Geçtiğimiz ay, Berlin’de mesleğinden kovduğun, sayende ülkesini terk etmek zorunda kalan gazeteci, akademisyen, belediye başkanları, vekiller, sanatçılar, yazarlar bir araya geldik. Hemen hemen hepimizin sayende yargılandığı birer davası var. Davalara eski bir adliye muhabiri olarak baktım, inanır mısın 12 Mart darbesinde olsaydı Deniz Gezmiş ve arkadaşları gibi asılmıştık. Hatta öylesine ki, bizim davaları görünce, biz asılırdık da sevgili Denizler bizim yanımızda masum kalırdı (Zaten masumdular) senin gözünde. Denz’in yerine ben, Adnan Menderes’in yerine de Faysal Sarıyıldız asılırdı. O yüzden baktık olmuyor, bir araya gelmişiz bir Forum kurduk, adını da Savaşa ve diktatörlüğe karşı Avrupa Barış Formu, koyduk. Bundan sonra oradaki arkadaşlarla yapacağımız her şey –en azından benim adıma- sana kurban olsun Erdoğan.

Geçtiğimiz aylarda Birleşmiş Milletler Türkiye ve Kürdistan Masası benimle 2 saat sohbet etti Erdoğan. Kendilerine neden 11 gün tutuklu kaldığımı ve diğer arkadaşlarımın tutuklu kalma gerekçelerini anlattım. Kadıncağızın ağzı açık kaldı ve sanırım zamanımız yetmediği için bana ve sevgili Faysal’a bir salon tahsis ettiler, biz de yaşadıklarımız orada anlattık. Anımsarsın, Faysal’la ben Lozan’da konuşurken sen de New York Birleşmiş Milletler’de aynı konuları anlatmaya çalışıyordun ama sen konuşmaya başlayınca salon boşalmıştı, işte o gün konuştuk biz. Ben darbe girişimini anlatmaya çalıştım ama sanırım babamı tanıyor olacaklar, çoğu beni gülerek dinledi. Gülmelerine önce bozuldum, sonra da “Ben de babam kadar mizahçıyım sanırım…” diyerek öyle bir coştum ki, o darbe gecesini dinleyenler gülmekten katıldılar. Zaten hızımı alamadım ve bu anlattıklarımı senaryolaştıracağımı ve komedi filmi yapacağımı söyledim. O gün orada anlattıklarım sana kurban olsun Erdoğan.

Daha sonra Lozan Üniversite’sinde ve İsviçre Sosyalist Partisi Lozan Bölge toplantısı’nda öğrencilere ve sosyalistlere anlatmaya çalıştım darbe gecesini. Dedim ki, Erdoğan o kadar demokrasiye bağlı ki, darbeciler deniz kuvvetlerinin %70’ini, havacılar neredeyse bütün jetleri, karacılar tankları, topları kullandılar, generallerin neredeyse 4’te 3’ü darbeciydi ve tutuklandı ama Erdoğan’a karşı başaramadılar. Hatta bir öğrenci bu anlattığım filmin ne zaman vizyona gireceğini sordu, ben de kendisine film olmadığını, bunları yaşadığımızı anlattım, o da bana “Hassss, leyn…” dedi ve toplantıyı terk etti. O “Hassss, leyn…” hangimize geldi bilemiyorum ama yine de orada anlattıklarım sana kurban olsun Erdoğan.

Bu ayın 23’ünde Strassbourg’da Avrupa Meclisi’nde 4 dakikalık bir konuşmam olacak, kısa olduğunu sanma sakın, benim gibi 3 arkadaş daha konuşacak ve bizim dışımızda da konuşacak vekil arkadaşlar var, yani 2 gün konuşacağız orada. Orada anlatacaklarım da sana kurban olsun Erdoğan.

Senin demokrasini anlata anlata bitiremiyorum Erdoğan, 17 Şubat’ta da Fransa Meclisi’nin bir salonunda konuşmam olacak. Bu kez pek de kısa sayılmaz. 2 saatlik bir konuşmanın yarım saati bana ait olacak ve ben senin demokrasi anlayışını anlatmak için elimden geleni yapacağım. Bana güven Erdoğan, hani uzun zamandır Avrupa’ya gelmiyorsun ya, -Ne bileyim belki canın istemiyordur, belki buraları çok demokrat bulmuyorsundur- ben bu konuşmaları yapayım, sana ömür boyu şengen bile aldırtırım. O yüzden bu konuşmalarım da sana kurban olsun Erdoğan.

Haaa, bir de ufak bir gazete çıkaracağız, esasında avrupa’da 2-3 gazete çıkaracak arkadaşımız var ama biz hepimiz 1 gazetede bir araya gelirsek seni daha rahat anatırız diye düşündük, orada yazacaklarım da sana kurban olsun Erdoğan, daha ne yapabilirim ki, aklına bişey gelirse bana yaz Erdoğan…

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: