Ahmet Nesin's Blog

Mart 28, 2013

TERÖRİST PARTİ BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 6:08 am

TERÖRİST PARTİ BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ!..

Günlerden 23 Şubat 1978, yani yaklaşık 35 yıl geçmiş. Adana’dan Ankara’ya beyaz renkli 01 FE 994 plakalı bir araba yol almakta. Bu arabada silah olduğu polise ihbar ediliyor. Polisler ihbar üzerine Kepekli Boğazı’nda arabayı durdurup arıyorlar. İhbar doğru çıkıyor, saat 16.45’de araba çevriliyor, içinde 4 kişi var, Ali Halaman, Fuat İstanbullu, Ekrem Pazarcı ve Sami Ocak. Bu 4 genç o zamanın MHP Gençlik Kolları üyesi. Arabanın bagajında portakal orda kal sandığının içinden 2 makineli tüfek ve şarjörler çıkıyor.

4 genç verdikleri ifadede silahlardan haberleri olmadıklarını söylüyor. Olay ilginç, çünkü bu gençlerden hiçbiri arabanın sahibi değil. Arabanın sahibi o dönemde Başkent Mali Bilimler Yüksek Okulu öğretim görevlisi Devlet Bahçeli’ye ait. Arabayı arkadaşları Adana’ya gitsin diye vermiş, gençler de arabanın bagajına bavul, çanta gibi şeyler koymadıklarından olacak bagajı açıp da portakal orda kal sandığını ve içindeki Washington portakallarını pardon silahlarını görmemişler. Zaten sandığı da onlara Adana’da Recai Yıldırım vermiş ama onlar takır-tukur yada kart-kurt ses çıkaran sandığa bakma gereği duymamışlar.

Zaten Bahçeli de arabasında silah taşınacağını bilmiyordu, gençlerin ifadeleri de “Adana MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası”na geçti. Gazeteci Uğur Mumcu’nun “Silah Kaçakçılığı ve Terör” adlı kitabına baktığımızda sanıkların Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ruhsatsız silah nakletmekten sanık olduklarını anlıyoruz. Anlayacağınız işin siyasi bir yanı yok. Ancak Bahçeli’nin silahlardan haberi olmadığı için –Ben sanıkların yalancısıyım- ifadesi bile alınmıyor.

Silahlardan arabanın sahibi Devlet Bahçeli’nin haberi yok, arabadaki 4 gencin de haberi yok, öyle olunca Devlet Bahçeli MHP Genel Başkanı oluyor, Ali Halaman ve Recai Yıldırım da MHP Milletvekili seçiliyor. Genel Başkan Yardımcısı da olan Recai Yıldırım cinsel kaseti ortaya çıktıktan sonra istifa etti. Ali Halaman ise halen milletvekili.

MHP lideri Devlet Bahçeli, geçtiğimiz gün yapılan Bursa mitinginde ülkücülerin söylediği “Vur de vuralım, öl de ölelim” sözlerine karşılık “Onun da zamanı gelecek” dedi. Kim için söyledi bu sözü Bahçeli, “Terörist başı” dediği Abdullah Öcalan ve arkadaşları, yoldaşları için.

Öldürmek üzerine siyaset yapan ve bunu açıklayan bir insan ne kadar normal olur bilmiyorum ama zaten insan gibi merhabalaşmak varken bir hayvanı örnek alarak toslaşan insanlardan ne beklenir onu da bilemiyorum. Kimileyin merak etmiyor da değilim, kurt gibi merhabalaşan bu kişiler kurdun sadece selamını mı almışlar acaba, işerken bacaklarını kaldırıyorlar mıdır?

Yada kurt yerine başka hayvanı örnek alsalardı ne olurdu? Diyelim ki pengueni örnek aldılar, mecliste penguen gibi yürüyen 60 küsur milletvekilini getirsenize gözünüzün önüne. Diyelim ki tavşanı örnek aldılar, haberlerde MHP grubunu seyrediyorsunuz, hepsinin elinde birer havuç, Devlet Bahçeli’nin önünden geçerken havuçlarını yüreklerinin üstüne götürerek selam veriyorlar ve ayrılır ayrılmaz kemirerek yaptırdıkları tavşan dişlerini gösteriyorlar.

Yok, onlar kurdu seçmiş, o yüzden birbirlerine “Merhaba” dediklerinde kafalarını birbirlerine vuruyorlar, “Tossssssssss” diye bir ses geliyor, kavga var sanıp döndüğünüzde birbirine kafa vuranların kucaklaştığını görüyorsunuz.

Bunlar kurt seviyorlar ama Kürtten nefret ediyorlar, “Vur de vuralım” en büyük şiarları, zaten arabanın bagajındaki portakal orda kal sandığının içindeki biri otomatik Washington, diğeri da yarı otomatik yafa’da haberleri bilem yok. Zaten Devlet Bahçeli eski ülkücü Mehmet Ali Ağca olayını da, Istanbul Üniversite’sine bomba atanları da, 7 TİP’li genci öldürenleri de, Kemal Türkler’i, Ümit Kaftancıoğlu’nu katledenleri de bilmez, derin devletin Devlet Bahçeli’yle işi olmaz.

Kendi dillerini isteyen, kültürlerini yaşamak için savaş veren Kürtler teröristtir ama arabasında 2 makineli tüfek yakalanan Devlet Bahçeli parti başkanıdır, tüfekleri veren milletvekilidir, arabada yakalanan diğer kişi de 2 dönem milletvekilliği yapmış ama kimi konularda KURT gibi aç olduğundan istifa etmiştir. Onlar terörist değildir, dokunulmazlığı olan kurtlardır, insanı örnek aldıklarında belki barışın önemini anlayacaklar ama benim hiç umudum yok.

11 Yorum »

 1. süpersin her zamanki gibi..

  Yorum tarafından Hakan Yildirim (@dervisdede) — Mart 28, 2013 @ 9:32 am

 2. Abi seni seviyorum.

  Yorum tarafından Mahir — Mart 28, 2013 @ 10:52 am

 3. bir de apo eleştirisi alalım sizden, mümkün müdür?

  Yorum tarafından armağan — Mart 28, 2013 @ 2:38 pm

 4. Kendi dillerini isteyen insanlarin adam oldurmesi cok masum degil mi sayin nesin ne romantiksiniz

  iPhone’umdan gönderildi

  Yorum tarafından Reyhan — Mart 29, 2013 @ 4:59 am

 5. Sizi bu hale düşürenler şu anda amaçlarına ulaşmak üzere olduklarından, ne desek, kimi suçlasak nafile. Ayrıca her insan madem bu ülke için çalışıp çabalıyor, böyle bir kavganın sebebini birisi çıkıp bana açıklasa o kadar mutlu olacağım ki… Sanırım önce ruh sağlımızı, sonra eğitimimizi gözden geçirip; insan olduğumuzun farkına varıp, problemi yaratan unsurları tespit etmek faydalı olabilir. Yoksa herkes sadece sorunların bir parçası olacak ve asla çözüm olmayacak.
  Saygılar

  Yorum tarafından Kadir — Mart 29, 2013 @ 1:30 pm

 6. Yazdıklarına diyecek lafim yok,lakin ‘öldürmek üzerine siyaset yapan’ öcalan hakkında kültürleri için adam öldürüyorlar demek vicdani değil,öldürmek öldürmektir gerekce aranmaz herkasin bir gerekcesi vardır senin gerekcen yanlış benimki doğru diye bir yaklaşım olamaz, can almak insanoğlunun işi değildir.

  Yorum tarafından r.okten — Nisan 4, 2013 @ 6:53 am

 7. Sayin yazar unuttugunuz bir sey var, PKK tarafindan oldurulen devrimci ve solcu sayisi ulkucu komandolarin oldurdugunden fazladir. 12 Eylul oncesi Apocular doguda sol kesim icersinde tum alternatif orgutleri temizlediler, tek tabanca Apo kaldi. 12 Eylul sonrasinda bu mafya tarzi hareketlerine Avrupa’da da devam ettiler, kendi egemenliklerini tanimayan Turkiyeli sol orgutlere karsi adice cinayetler islediler. Bunun nasil oldugunu Taner Akcam’in PKK tehdidi yuzunden siyasetten nasil elini cektigini kendi agzindan dinleyin (Can Dundar’a verdigi roportaji internette bulabilirsiniz). Bugun doguda neden sadece Apocular var saniyorsunuz? Itirazi olan “devlet ajanidir” bahanesiyle katledildi de ondan. Sen de orada yasasaydin sen de Apoculara “tamam agam, sizsiniz” diyecektin (gerci boyle de fark etmiyor). Ya da alternatif olarak Hizbullahci olman gerekiyordu. Tek yapamayacagin sey ozgur, bagimsiz bir solcu olmandi.

  Yorum tarafından Arafi — Nisan 13, 2013 @ 1:35 pm

 8. PKK tüm diğer Türk ve Kürt sol örgütleri kanlı bir şekilde tasfiye ederek tek başına kaldı , Kürt halkı da korkudan itaat ediyor , askeri başarısı ise AB ve ABD’nin lojistik ve istihbari desteği ve Türkiye’yi yönetenlerin ihaneti ile gerçekleşti , halk hareketi falan yok , emperyalizmin tüm dünyada gericiliği öne sürme politikası var . dinci gericilikle emperyalizmin İran , Irak .Suriye politikaları doğrultusunda yapılan ittifak ne barış getirir , ne de demokrasi .

  Yorum tarafından mozcan — Nisan 13, 2013 @ 5:28 pm

 9. Kaynak?

  Yorum tarafından winstonsoft — Haziran 21, 2015 @ 9:59 am

 10. Başta okurken dolu dolu bir yazı dedim içimden ilk paragrafı merakla okudum ama sende salata yapmışsın yok kurt yok tosssss yok fos başka bşey yok salata yapmışsın tek bir olaydan çıkıp karalama yapamazsın deliller olması lazım bir sol görüşlü biri olarak merakla okudum ama beni ikna edemedin tarafsız olan kimseyi ikna edemezsin salatadan başka bişey değil yaptığın

  Yorum tarafından İzmirli — Ağustos 4, 2015 @ 3:02 pm

 11. bilmiyorum yaşınız kaç. Açıkçası araştırma gereği de duymadım. Ancak olayları anlatırken dönemin şartlarını düşünerek ve tarafsızca anlatabilirseniz blogunuz bir değer kazanabilir. Öncelikle 60-80 arası bu ülkede sağcısı solcusu türkü kürdü doğulusu batılısı herkes zarar görmüştür. Kimisi işkence ile ölmüş kimisi idam edilmiş ve malesef kimisi de faili meçhul olarak kalmıştır. ;Bir çok öğrenci evleri karşıt görüşlü öğrenciler tarafından basılmış, yakılmış yıkılmıştır. Ancak bunlar üzerinden örneklendirmeler yaparak doğruyu bulmaya çalışmak sanırım biraz mantıksız olur. Mhp nin ya da ülkücülerin işareti diye bahsettiğiniz kurt simgesi bir zümre ya da siyasi görüşün değil bilakis dünya üzerinde yaşayan tüm türklerin simgesidir. Doğru olarak ifade etmek istersek kurt değil bozkurttur. Fransanın milli simgesi horoz, almanyanın ki ayı, amerikanın ki kartal, ingilterenin ki arslandır. Bunlar o milletlerde asla alay konusu olmadığı halde biz milletçe kendimize biraz fazla haksızlık ediyoruz sanırım. Selamlarmalardaki alaycılığa gelecek olursak örneğin tokalaşmak avrupada karşıdan gelen kişiye sağ elinde silah olmadığını ve dostça yaklaştığını göstermek için yapılan bir hareket olarak ortaya çıkmıştır. Kafa tokuşturmak, el öpmek, sarılmak öpüşmek ve daha onlarcasının böyle hikayeleri vardır. Yine burda da mantık aramak yanlıştır. Polemik yaratmak için yazmadım bunları sadece okuduğum ve aklımda kalan üç beş kısım için düzeltme yapma gereği duydum. Saygılarımla

  Yorum tarafından Güner Somuncuoğlu — Ağustos 4, 2015 @ 4:18 pm


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: