Ahmet Nesin's Blog

Ocak 22, 2014

ESAD’IN KATLİAMINA KIZANLAR TÜRKİYE’YE DE BAKMALI…

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 7:52 am

ESAD’IN KATLİAMINA KIZANLAR TÜRKİYE’YE DE BAKMALI…

Bugünlerde ne olursa herkesin diline pelesenk olmuş bir tümce var: “Zamanlaması çok manidar.” Hele Erdoğan’a karşı yapılan her şey manidar. Son olarak Suriye aşist devlet başkanı Esad’ın yaptığı katliamın fotoğrafları yayınlandı, onu da konferans öncesi “Manidar” bulanlar var. Ama ortak bir nokta var ki, o da herkesin bu fotoğraflarla faşizmi açık açık gördüğü ve karşı çıktığıdır.

Bu kadar insan karşı çıkınca aklıma Türkiye’de yaşananlar geldi. Neden Türkiye’de yaşananlara bu kadar insan karşı çıkmadı, bunu oturup herkesin düşünmesi gerekir diye düşünüyorum.Hele hele aşağıda koyacağım fotoğrafların yaşandığı olaylara kimi siyasetçi ve aydınların ne yüzle karşı çıktığını anlamakta zorluk çekiyorum

Bu fotoğrafların 2 tanesi Madımak, ikisi Çorum, biri 1 Mayıs 1977, diğerleri de Kahramanmaraş olaylarının fotoğrafları. Bunları Esad yapmadı ve Esad’a karşı çıkanlar  bu olaylara sessiz kaldı.

Daha çok foto koyabilirdim, yakılan köyler, öldürülen PKK’lilerin kulaklarından yapılan kolyeler filan ama bunun sonu yok. Bu fotoları sadece kendimize biraz daha iyi bakmamız gerektiği için koydum yada yanımızdakilere bakmamız için. Esad’tan farkımız var mıymış, buna siz karar verin. Bizim dilimizde tüy bitti de…

ResimResimResimResimResimResimResimResim

1 Yorum »

  1. Bu cografya Balkanlar Kafgasalar Anadalu ve Ortadoguda son yüzyil icinde yasanilan katliamlar ve ikiyüzlülük Insanin midesini bulandiriyor.Hitler fasizminin Adina Calisma kamplari dedigi Insanlik kiyim merkezlerinde islenen cinayetleri bir tarafa koyunuz baskinlarla sorgusuz bir sekilde yapilan katliam ve cianyetleri andiran insanlik suclari islendi bu cografya da ve hala isleniyor.Sürekli birbirine benzeyen bir kesim kendini hakli görüyor islenen cinayetlerde.Güzel yakalamissin bu kesimin ikiyüzlülügünü Ahmet Nesin.Ama bunlar utanmazlar.Insanlik onurlari yoktur bunlarin.

    Yorum tarafından Mustafa Asci — Şubat 1, 2014 @ 1:44 pm


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: