Ahmet Nesin's Blog

Mayıs 14, 2014

KÖPEKLERİ SEVİYORUM ERDOĞAN!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 7:27 am

KÖPEKLERİ SEVİYORUM ERDOĞAN!..

Antalya’da bir parktayım, her yer cıvıl cıvıl, çocuklar, gençler, turistler koşturuyor, elele, kolkola, güle güle söyleşip yürüyorlar. Maden faciasından kimsenin haberi yok gibi. Ben de yeni öğrendim, internetten takip ediyorum.

Ölü sayısı belli değil, önce 15 dediler, sonra 17’ye, 25’e çıktı sayı. Gözlerim sulanmaya başladı, karşımda bir köpek, sahibi gelene geçene saldırmasın yada çalmasınlar diye zincirlemiş. Ne de olsa Sibirya kurdu, hem de uzun tüylüsünden, bir köpek bu kadar güzel olabilir.

Seviyorum, okşuyorum onu gözyaşları arasında, ölü sayısı gittikçe artıyor, Manisa belediye başkanı ölü sayısını 150’nin üstünde açıkladı. Aklım almıyor olanları, köpek bana bakıyor yardım edercesine, “Bırak beni, gidip Soma’dan kurtarayım mahsur kalan insanları” diye havlamakla uluma arası sesler çıkartıyor.

Bu olay karşısında Erdoğan istifa eder mi diye düşünüyorum. Köpek hâlâ bana bakıyor, o da ağlamaklı. Devamlı haberler geçiyor internetten. Günlerden 29 Nisan 2014, CHP grubu Soma’daki maden ocağı kazalarını araştırmak için soru önergesi vermiş. Ne mi olmuş, AKP oylarıyla reddedilmiş önerge. Haklılar, AKP böyle boş şeylerle uğraşmaz, ölüyorsa takdir yukarıdadır. Köpek hâlâ bana bakıyor, “Bırak kurtarayım” diye yalvarıyor sanki bana…

CHP durup dururken vermiyor soru önergesini, 4 Eylül 2012’de yangın çıkmış bir ocakta, 1 ölü, 3 yaralı var. Belli ki önlem alınmamış, tam 1 ay sonra yine yangın, 3’ü ağır olmak üzere 9 yaralı… Yine 1 ay sonra, 12 Kasım tarihinde 2’si ağır 9 yaralı. Yetmiyor, 20 Ekim 2013’te yine yangın ve 1 ölü, 27 yaralı. Soru önergesine sadece “Hayır” demiyor AKP, açıklama da yapıyor.

Açıklamayı YALAKA ili milletvekili Şamil Tayyar yapıyor: “Muhalefet gündemi tıkamak için eften püften araştırma önergeleri veriyor” Şu an ne düşünüyordur Tayyar bilemiyorum ama köpek hâlâ bana bakıyor yalvarır gibi. Bıraksam Tayyar’ı parçalar mı diye düşünüyorum yada bunun gibi 20 köpeği AKP meclis grubuna mı bıraksam, Türkiye mahsur kalmış diye onları da kurtarırlar mı acaba?

Şamil Tayyar açıklama yapar da Burhan Kuzu durur mu, o da dün gece açıklama yapmış faciadan hemen sonra: “Soma kazasında resmi rakamlar dışında bir takım kazmaların verdiği ürkütücü rakamlara inanmayın.” Kazma kim oluyor, aklıma hemen soru önergesini reddeden Erdoğan geliyor, eften püften milletvekilleri ve Şamil Tayyar geliyor.

Köpek hâlâ bana bakıyor, “Bırakmazsan istifa edeceğim köpeklikten” diye yalvarıyor bana… Erdoğan Soma’ya gidecekmiş, istifade etmişti ama istifa etmeyecek.

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: