Ahmet Nesin's Blog

Ağustos 20, 2014

AKP BOŞBAKAN ARIYOR!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 7:28 am

AKP BOŞBAKAN ARIYOR!..

  • Bana bağlı olacak…
  • Benden başkası yönetemez bu ülkeyi…
  • Bankacılıktan ben anlarım, faizi ben bilirim…
  • Erkeğim, kaç çocuk gerek, onu ben bilirim…
  • Askerlik yaptım, orduyu iyi bilirim, orçavuştum zaten ben…
  • Basın beni çok yazdı, gastacı sayılırım…
  • Belediye ne demek, benden sorulur…
  • Heyttttttttttttt, var mı bana yan bakan…

Özetlemeye çalıştım ama çok eksiğim olduğunu biliyorum. Olsun, bu kadarı bile hırsın insanı nereye getirdiğini anlatıyor. Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildi ama başbakanlıktan ve AKP genel başkanlığından istifa etmediği için şu an hayali parti başkanı ve BOŞBAKAN olarak göreve devam ediyor. Bu yapılanlar anayasa suçuymuş, ne önemi var ki, BOŞBAKAN olunca hepsini yapma özgürlüğünüz var. Yada böyle bir özgürlüğünüz olduğunu sanıyorsunuz, çünkü korku dağları sarmış.

BOŞBAKAN Erdoğan şimdi idare edebileceği, sözünü geçirebileceği yeni bir BOŞBAKAN arıyor. Bunu yeni aramıyor, cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında hep bunu anlattı zaten. Halkın karşısına geçip, “Ey halkım, beni cumhurbaşkanı yaptığınızda sizi yine ben idare edeceğim, bakmayın bir başbakan atamak zorunda kalacağıma, o bir işe yaramayacak, ben ne dersem onu yapacak, inisiyatifi olmayacak, benim dediğim dışında hapşırması bile yasak, doğal olarak yeteneksiz, kişiliksiz, bana karşı gelemeyen, hatta sizi bile dinlemeyen –çünkü beni dinleyecek- birisini bulacağım. Böyle bir BOŞBAKAN seçtirmek istiyorsanız oyunuzu bana verin, bana verin ki, hiçbir işe yaramayacak bir BOŞBAKAN’ınız olsun…” dedi ve seçildi…

Yani, eskiden kızdığınız Aziz Nesin’e şimdi alayınız “Yüzde 60’ı az söylemiş, alayımız aptal…” diye hak verip, o yüzde 40’ın içine girmek için yarış halindesiniz ya, işte sizler yukarıda söylenenlere inanıp bir BOŞBAKAN seçilmesi için sandıklara koştunuz. Size daha ne diyeyim, BOŞBAKAN’ınız hayırlı olsun. Bu ülke bundan beterini görmedi ama sayenizde beterlerini de görecek sanırım.

Ya ya ya, şa şa şa BOŞBAKAN, BOŞBAKAN çok yaşa…

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: