Ahmet Nesin's Blog

Haziran 21, 2015

MHP KENDİNİ NE SANIYOR VE GEÇMİŞİ (2)!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 10:37 am

MHP KENDİNİ NE SANIYOR VE GEÇMİŞİ!..

Dün MHP’nin bugüne değin aldığı oylara baktık. Baktığımızda kurulduğundan beri %8 ila %12 arası bir oyu olduğunu ve kalan oyların o zamanın siyasetine göre arttığını yada azaldığını görüyoruz. Bu oylar neye göre azalıyor yada artıyor, derin ve uzun bir araştırma gerekir ama kısaca MHP’nin takıntılı parti olduğunu söyleyebiliriz. Takıntıdan kastım, MHP’nin kuruluş aşamasında tek ana konu olmuştur hep, 12 Eylül darbesi öncesi komünizm takıntısı, darbe sonrası da Kürt takıntısı. Bugüne değin oylarını hep öyle aldı. Anlaşılan Türkiye halkları komünizmi çok fazla ciddiye almamış olacaklar ki MHP’ye fazla prim vermemişler.

MHP de diğer burjuva partileri gibi tek lider üzerinden yürüyen bir parti. Alparslan Türkeş’in ölümünden sonra genel başkanlığa Devlet Bahçeli getirildi. Getirildi diyorum çünkü 12 Eylül darbesinde arabasının bagajında 2 otomatik tüfek yakalanmasına karşın yargılanmayan tek ülkücüdür diyebiliriz Bahçeli için. “Arabayı genç ülkücülere vermiştim, sanırım onlar koymuşlar, benimle bağlantısı yok…” diyerek bir ifadeyle kurtarıp genel başkanlığa hazırlanmıştır.

12 Eylül darbesi sonrası olanlar MHP için tam bir çelişkidir esasında. Bu çelişkiyi Alparslan Türkeş “Fikrimiz iktidarda, biz hapisteyiz…” diye açıklamıştır. Hapse atılmak çok zorlarına gitmişti. Ben 12 Eylül darbesi döneminde Günaydın Gazetesi sıkıyönetim muhabiriyim. Esasında bugünlerde çok heyecanlıyım. 12 Eylül döneminde içinde yer aldığım örgütten en yakın 4 yoldaşımdan biri gelecek Türkiye’ye önümüzdeki ay. 36 yıl sonra karşılaşacağız, ben konuşabilirsem tabii. Bu insan işkencede benim adımı vermeyen insan. O konuşmamış, karşılaştığımızda ben de konuşamam sanırım. Sevgiyle dinlerim onu.

MHP canı sıkıldıkça komünistlere sataşırdı, şimdi de derdi Kürtler, bağımsızlık savaşı veren insanlara katil demekten kendilerini alamıyorlar. İsterseniz 12 Eylül öncesi kimi ülkücüleri tanıyalım.

Abdullah Çatlı: Doç. Dr. Bedrettin Cömert’in öldürülmesinin faili, Ankara Bahçelievler’de 7 TİP’linin öldürülmesinin baş faili ve sorumlusu.

İbrahim Çiftçi: Hakkında verilen nihai kararı yazmam yeterli olabilir sanırım: “Çiftçi’nin Doğan Öz’ ü taammüden öldürdüğü mahkememizce sabit görüldü. Ancak Askeri Yargıtay Daireler Kurulu’nun kararına direnilemeyeceğinden sanığın beraatına…

Mehmet Ali Ağca: Gazeteci Abdi İpekçi ve Papa’nın katili.

Mikdat Şimşek: 16 yaşında yaralamadan Ankara’ya geldi. Adana’da kahve taradı. Doç. Necdet Bulut öldürüldü, daha sonra 6 cinayet işledi.

Veli Can Oduncu: 18 yaşında 7 kişinin katili olarak yargılandı. Cezaevinde öldürüldü.

Ali Bülent Orkan: Piyangotepe katliamı sanığı. Kahveye girip içeridekileri yere yatırarak tarayıp 7 kişinin katili. İdam edilen ülkücü.

Ferhat Tüysüz: “Canımız sıkıldı bir devrimci öldürelim dedik, öldürdük…” Cezaevinde kalp krizinden öldü.

Oral Çelik: Malatya’da TÖB-DER üyesi öğretmen Nevzat Yıldırım’ı öldürmek ve Mustafa Cankulu’yu yaralamaktan tutuklandı. Davayla ilgili 7 dosya kaybolunca delil yetersizliğinden beraat etti. Abdi İpekçi ve Papa suikastında Ağca’nın silah arkadaşı.

Ünal Osmanağaoğlu: Ankara’da 7 TİP’li gencin katliamının sanığı, DİSK genel başkanaı Kemal Türkler’in cinayet sanığı.

Muhsin Kehya: Adana il emniyet müdürü Cevat Yuırdakul’un ve Bahçelievler’de öldürülen 7 TİP’li gencin katili. 3. Yargı paketinden sonra serbest kalan Kehya “Ben kullanılmadım şahsen. O günün şartlarında öyle gerekiyordu, öyle bir mücadele verdim. Dolayısıyla herhangi bir pişmanlık falan da duymuyorum.

Mustafa Pehlivanoğlu: Balgat’taki kahve taramalarında 5 kişinin öldürülmesinden sorumlu. 12 Eylül sonrası ilk idam edilen ülkücü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pehlivanoğlu’nun mektubunu okurken ağladı. Kan çekmiştir.

Daha çok sıralayabilirdim ama içime fenalık geldi. İşin ilginci ben bu sanıklardan üçünün davasını izledim gazeteci olarak. İşte önümüzdeki günlerde kurulması planlanan koalisyonun MHP tarafından bir kesit sundum size. Zevk için insan öldürenler resmî geçidi gibi bişey. Katil HDP’yle asla koalisyon yapmayacağını ve barış sürecinin kalkmasını şart koyan bir partinin resmî geçiti bu. En iyisi kararı siz verin.

1 Yorum »

  1. KÜRT HAREKETİNDE 30 000 KİŞİNİN ÖLDÜRÜLMESİNDEN SORUMLU TUTULANLARLA İLE İLGİLİ YORUMUNUZ NEDİR…BU KONUDA YAZARSANIZ… DÜŞÜNCELERİNİZİ ÖĞRENMEK İSTİYORUZ. HASAN CEMAL DE KİTABINDA BAHSEDİYOR. BU KADAR ÖLÜMÜN BİRİLERİNİN DURDURMA POLITİKASI OLDUĞUNU SANIYORUZ.. KOLAY GELSİN…

    Yorum tarafından GÜRBÜZ SENCER — Haziran 21, 2015 @ 7:09 pm


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: