Ahmet Nesin's Blog

Temmuz 28, 2016

ERDOĞAN’IN İDAMDAN ÖDÜ PATLIYOR!..

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 11:00 am

ERDOĞAN’IN İDAMDAN ÖDÜ PATLIYOR!..

Babayiğit olmak zor zenaat, hele hele durup dururken babayiğit olmak iyice zor. Herkes darbe olacaktı, darbe önlendi derken ben Türkiye’nin zaten darbeyle yönetildiğini söylüyorum yıllardır. Birincisi 12 Eylül anayasasıyla yönetilen bir ülke hâlâ darbeyle yönetilen bir ülkedir.Bir ülkede hâlâ 12 Eylül seçim yasası varsa, % 10’luk baraj duruyorsa ve YÖK denilen faşizan ucube devam ediyorsa o ülkede yeni bir darbeye gerek yoktur ki!

O yüzden bu yasaları devam ettiren hükümetler oldum olası darbe hükümetleridir. Bugüne değin anayasayı değiştirelim diyenlerin dediklerine bakmayın, seçim yasasını ve barajı değiştirmek için anayasayı değiştirmek gerekmiyor. Zaman zaman kimsenin memnun olmadığı YÖK’ü kaldırmak da meclisin bilemedin yarım saatlik işi.

Yıllar önce gazeteci bozuntusu Nagehan Alçı’ya verdiğim bir yanıtta Özal döneminden itibaren sivil darbe yaşamının başladığını yazmıştım. Doğal olarak 12 Eylül darbesinden sonra gelen bütün sözümona sivil hükümetler darbe hükümetleridir. Dolayısıyla da Rcep Tayyip Erdoğan onların en beteridir.

Son günlerde sivil darbeciye karşı “KARIŞIK ORTADA DARBESİ” yapmak isteyenlere karşı bir idam tartışması sürdürülüyor. Bu tartışmayı ortaya siyasiler değil halk attı. Erdoğan’ın sokağa çağırdığı vatan kurtaracaklar “İDAM İSTERUK” diye bağırınca Erdoğan çok fena köşeye sıkıştı. Bence şimdi ödü hazırolda bekliyor.

Yaşadığımız ülkede herkes Erdoğan’ın nasıl biri olduğunu biliyor, seveni, az seveni yada nefret edeni, onun kişiliğini ezberlemiş durumda. Çünkü böyle durumlarda Erdoğan yasayı koyar ve bunu halka bırakmaz. Şimdi idam yasasını halka bırakmasının tek nedeni idama karşı olmasıdır.

Birincisi idam yasası çıktığında o yasa geriye doğru işlemez. Güç bende, deyip bu darbelik geriye işletirsen Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi başta olmak üzere bütün batı seni paçavra gibi bir kenara koyar. İkincisi idam yasasını koyduğun zaman ne ABD ne de başka ülkeler sana sanık iadesinde bulunmaz. Yani halkın gözünü boyamak için asıl asmak istediğin Gülen’i asamazsın.

Üçüncüsü ve en önemlisi geçici idam yasası diye bişey olamayacağına göre Erdoğan sıranın kendisine geleceğini düşünerek uykusunu, sağlığını, zaten pek olmayan düşünme yetisini rafa kaldırmak zorundadır.

Erdoğan şunu çok iyi bilmektedir: Matematiksel olarak yaşadığı sürece bütün seçimleri kazanamayacağına göre Türkiye’nin bütün mahkemeleri ve yüce divan kendisine açıktır. Burada önemli olan hırsızlık iddiaları, ayakkabı kutuları değil, sınır yada diğer ülkelere karşı alınan kararlarla, izlenen siyasetle ülkenin ne kadar batağa saplatıldığı, kendi çıkarları doğrultusunda satıldığıdır.

Böyle bir suçun 2 cezası vardır, ya ömür boyu müebbet hapis cezası yada idam. İşte Erdoğan’ın bütün yabancı televizyonlarda yaptığı söyleşilerde “Bunu halk istiyor, meclisten geçerse imzalarım…” demesinin nedeni budur. Çok istediği bişey olsaydı darbemsi akşamı cep telefonundan bağlandığında “Bunları yakalar yakalamaz idam edeceğiz…” diye bir avazı sarayda, diğer avazı Fuat Avni’de bağırırdı.

Günlerdir televizyonlarda konuşurken mumya gibi oturmasının nedeni bundan kaynaklanıyor. Tavsiyem o ilk idam önerisini söyleyen yada söyleyenler dünyanın en ücra köşesine gidip iltica etsinler. Erdoğan sizi yakalarsa, var ya, neyse gerisini de siz düşünün artık.

Eeeee Erdoğan bu kadar lümpen, başıbozuk ve cihatçı kitleyi seçmenim diye sahiplenir, sokağa dökersen buna katlanıp, yaşam boyu boynunda ip varmış gibi dolaşırsın. Eminim bu olay rüyalarına da giriyordur. Bunu da Melih Gökçek’e sor, cin işlerini en iyi o biliyor. Ne de olsa ikiniz de 3 harfliler grubundansınız…

 

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: