Ahmet Nesin's Blog

Kasım 27, 2013

11 YILIN DİNİ TARTIŞMALARIYLA KOMİKLEŞEN TÜRKİYE…

Filed under: Uncategorized — ahmetnesin @ 7:26 am

11 YILIN DİNİ TARTIŞMALARIYLA KOMİKLEŞEN TÜRKİYE…

Devletin üst kademesinde Recep Tayyip Erdoğan’la Fethullah Gülen kavgaya tutuşmuş. Biri dini imam başbakan, diğeri dini vaiz lider, biri eski işçi, diğeriyse eski vaiz, şimdi paraya para demiyorlar.

Erdoğan’ın milletvekili olmasına neden olan Jet-Pa başkanı Fadıl Akgündüz Cübbeli Ahmet ile yollarını ayırmış. Dolandırıcılıktan yargılanan ve yurt dışına kaçan dini işadamı dini adam Cübbeli Ahmet’e dini Kanal STV’ye çıktığı için kızmış.

Gazeteci olduğu söylenen Fatih Altaylı Cübbeli Ahmet’i TV’ye çıkarıp, 2-3 kez gülünce “Sen de bizim gibi adammışsın yahu…” diyerek dini komikliğin önemine vurgu yapıp Cübbeli Ahmet’in 2 ayağı ve 2 kolu olduğunu bize kanıtlamıştır.

Sabah Gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı bugünkü yazısında dini lider Fethullah Gülen’e açık mektup yazarak “Zaten sizin de sözünüz dinlenmezse çok ama çok sancılı bir döneme gireriz.” diye yalvararak dini başbakanla elele vermelerini ve henüz dini devlet yapısının tam olarak kurulmadığını açıklamaya çalışmıştır.

Dini bütün başbakan gençlerin kızlı erkekli çay içtiklerini, aynı evde kaldıklarını açıklayarak 3 çocuk için leyleklerin göçünün durdurulmasını emretmiştir.

Dini bütün başbakanından gazı alan AKP Kayseri dini bütün milletvekili Sadık Yakut kızlı erkekli eğitimin yanlış olduğunu söyleyerek dinine ve dini bütün partisine ne kadar sadık Yakut olduğunu kanıtlamıştır.

Trabzon’un dini bütün il milli eğitim müdürü “Falanca yurdumuzda kız ve erkek öğrenciler aynı merdiveni kullanarak” diyerek merdivenleri şikayet etse de halkımız tarafından yanlış anlaşılmıştır.

Mersin’de bulunan Nevit Kodallı Lisesi’nin dini bütün müdürü kız ve erkek öğrencilerin birbirlerine 45 santimden fazla yaklaşmalarını yasaklayarak dini açıdan en şanslı sayının 46 olduğunu kanıtlamış ama 45 santimi söylerken kimi örnek aldığını açıklamamıştır.

Çalışan kadın kocasını aldatır” diyen dini büsbütün imam esasında imam hatip liselerinde kızların okutulmamasını anlatmaya çalışsa da bunu açıkça söyleyemediğinden başka camiye sürülmüştür.

Dini bütün avukat Ömer Tuğrul İnançer inançlı bir nefer olduğunu kanıtlamak için “Hamilelerin sokağa çıkması terbiyesizliktir…” diyerek dini bütün Erdoğan’ın 3 çocuk mantığıyla ters düşerek kafaları karıştırsa da TRT üst kurulu tarafından felsefi bir açıklama yaptığına inanılmıştır…

Ordu’nun dini bütün valisi Ali Kaban erkeklerin ayakta işemesini dine aykırı bulduğundan Ordu’daki bütün camilerde pisivuarların kaldırılmasını emretmiş ve 2010 yılında başbakanlık baş danışmanlığına atanarak bize yaralı parmağa işemenin ne kadar doğru bir deyim olduğunu kanıtlamıştır. Ali Kaban şimdi Zonguldak valisi olup çevresindeki pisivuarları denetlemektedir.

Kadının kapanmasında erkeklerin getirdiği yasağı kadının özgürlüğü diye alıp yasağın özgürlük olduğu konusunda dünya modeli olmuşuz.

Bütün bunları neden mi yazdım, demokratikleştiği iddia edilen Türkiye’de son 11 yılda neleri tartıştığımızı, nelerle meşgul olduğumuzu anlatmaya çalıştım. Nasıl demokratlaşmışız ama değil mi, tadından yenmiyor…

2 Yorum »

  1. Guzelmiş

    Yorum tarafından muge17 — Kasım 27, 2013 @ 11:37 pm

  2. Reblogged this on Öylesine Notlar.

    Yorum tarafından yakuponer — Kasım 30, 2013 @ 9:27 pm


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: